Küprose Ringreis

Küpros

Allahindlus!

Avastage kaheksa päeva jooksul võluv Küprose saar, kus ootavad ees ajaloolised imed, legendid, looduse ilu ning kultuurilised aarded. Alustades muistsetest haudadest Paphoses kuni Aphrodite sünnikohani ja jagatud linnani Nikosias, pakub see grupireis unustamatut seiklust.

Reisid väljuvad:

 • 19.09.2024
 • 03.10.2024 / venekeelne grupp
 • 10.10.2024 / välja müüdud
 • 08.11.2024
 • 15.11.2024

Hind 1 reisijale al 799 €

Hind on toodud ühele täiskasvanud reisijale eeldusel, et koos reisib kaks inimest

REISIPROGRAMM

1. päev: Saabumine Paphosesse

Päeva teises pooles saabute Paphosesse ning transfeer sõidutab teid hotelli.

2. päev: Chrysoroyiatissa klooster koos veinidegusteerimisega ning Aphrodite looduslikud basseinid (ekskursioonipakett/valikuline)

Hommikusöök. Seejärel vaba päev või on teil võimalus osaleda terve päeva valikulisel ekskursioonil. Nautige viinamarjapõldude ja viljapuuaedade vaateid samal ajal, kui olete teel Chrysoroyiatissa kloostrisse. See ehitis pärineb 18. sajandi lõpust ja sisaldab ühe koridoriga kirikut ning tähtsaid ikoonide ja muude aaretega kollektsioone. Maitske munkade toodetud veine, mida saadavad värske leib, oliivid ja juust. Seejärel suunduge Aphrodite looduslike basseinide poole, kus asuvad ka looduslikud koopad. Kreeka mütoloogia kohaselt nautis sealset vett Aphrodite, keda peetakse armastuse ja ilu jumalannaks. Samuti räägivad legendid, et just see on koht, kus ta kohtus oma armsamaga, Adonisega. Tutvuge selle loo kohta käivate huvitavate faktidega ning nautige vaba aega Paphose Rahvusparki, kus saate avastada kohalikku floorat ja faunat. Pärast lõunapausi suundute Paphose merekoobaste poole, et saaksite oma silmaga näha ja miks mitte ka pildistada seda looduslikku imet. Seejärel sõidame tagasi hotelli.

3. päev: Paphose linnaekskursioon (sisaldub reisipaketis)

Alustage päeva maitsva hommikusöögiga. Täna ootab teid ees Paphose linnaekskursioon. 20-minutilise sõidu järel hotellist jõuate tuntud rannikule, kus asub nekropol. Sealsed Kuningate hauad kujutavad endast vägevat maa-aluste haudade võrgustikku, mis on uuristatud läbi massiivsest kivimist. Ulatuslik kompleks pärineb 4. sajandist eKr ning selleni pääseb mööda maasse ajaga kulunud kivitreppide kaudu. Mõned hauakambrid on kaunistatud Doric sammastega, mis annavad neile templite välimuse. Avastage seda muljetavaldavat UNESCO maailmapärandi objekti, enne seda kui jätkate oma teekonda rannikulinnani Geroskipou, mida tõlgitakse kui Püha Aed. Nii nagu nimigi ütleb, on see linn Aphrodite legendaarsete pühade aedade asukoht. Lisaks armastuse jumalanna Aphrodite seosele, on see küla tuntud ka oma viie kupliga Bütsantsi kiriku poolest, Agia Paraskevi, mis pärineb 9. sajandist. Pärast kiriku külastamist sõidate Paphose linna, saare endisesse pealinna, mis on koduks maalilistele kirikutele, keskaegsetele kloostritele, muuseumidele, arvukatele antiikpoodidele ning kaunile sadamale, mida valvab väike kindlustatud loss. Pole ime, et linn kuulub UNESCO maailmapärandi nimekirja. Teie Paphose avastamine viib teid linna peamise vaatamisväärsuseni – Dionysose majani, kus saate imetleda väljakaevamiste käigus leitud mosaiike. See 3. sajandi villa arvatakse olevat kuulunud Rooma aadlikule. Neid silmapaistvaid põrandamosaiike, mis kujutavad endas Rooma legende ja Kreeka müüte, peetakse piirkonna parimateks ja hästi säilinuteks. Nautige vaba aega Paphose sadamas enne hotelli naasmist.

4. päev: Püha Lazarusest Leonardo da Vincini ja veelgi enam (ekskursioonipakett/valikuline)

Hommikusöök. Seejärel vaba päev või on teil võimalus osaleda terve päeva valikulisel ekskursioonil. Täna on teil võimalus asuda Leonardo Da Vinci jälgedes avastama Lefkara külla, mis on tuntud oma pitsilaadse tikandi “Lefkaritika” poolest. Da Vinci hindas seda nii kõrgelt, et ostis ja annetas selle Milano katedraalile. See võluv küla on tuntud ka oma lauahõbeda poolest ning küla kitsad, kuid hästi hooldatud tänavad on täis kohalikku arhitektuuri, mis väärib põhjalikku uurimist. Jätkame oma teed Larnaka vanalinna poole ja Agios Lazarosi kirikusse. Üks tuntuim vaatamisväärsus Larnacas on Agios Lazarosi kirik, mis asub vanalinna keskuses ning Larnaca kindlus, mis asub otse promenaadi ääres. Kindlus ehitati 1625. aastal ning see oli Ottomanide peamine kaitseliin. Agios Lazarosi kirik ehitati 9. sajandil pühaku haua kohale ning see taastati 17. sajandil. See on tänapäevani säilinud suurepärase näitena Bütsantsi arhitektuurist. Seejärel nautige vaba aega imelisel Palmpromenaadil lõunapausiks. Tagasiteel mööda rannikut teeme väikese peatuse soolajärve ääres. Seal võib meil õnnestuda näha kauneid flamingosid. Viimane peatus on väikeses 6. sajandist pärit Aggeloktisti kirikus, kus on imeline kuldmosaiik Neitsi Maarjast ning siis suundume tagasi hotelli.

5. päev: Nikosia – Jagatud linn (kohapeal müüdavad ekskursioonid)

Nautige maitsvat hommikusööki ning teid ootab ees vaba päev või võtke osa suurepärasest valikulisest lisaekskursioonist. Algab sõit Nicosiasse. Tutvume vaatamisväärsustega nagu Ayias Sofia kirik ja turuplats, kuid päeva tipphetkeks on kuulusa Rohelise Liini avastamine – ÜRO kontrolli all olev piir, mis jagab saare põhja ja lõunaosaks.  Nicosia on maailmas endiselt ainus jagatud pealinn (Küprose Vabariik ja Põhja-Küpros, viimane on tunnustatud ainult Türgi poolt). Nicosiat kirjeldab elav kultuur ja ajalugu, kosmopoliitsus ning glamuur. Seal asub võluv vanalinn, mida ümbritsevad massiivsed Veneetsia müürid ning kus leidub palju muuseume, religioosseid ja ajaloolisi monumente.Jalutame mööda kuulsat Ledra tänavat kontrollpunkti, kus on piisavalt aega, et omal käel ületada piir põhjaküljele. Seal on võimalik külastada Agia Sophia katedraali, Caravanserai Büjük Han’i, jalutada linnas, lõunatada või osta mälestuseks suveniire (NB! piiriületuseks on kindlasti vajalik kaasa võtta pass). Teid ootab meeldejääv päev, mida te iial ei unusta!

6. päev: Troodose mäed (ekskursioonipakett/valikuline)

Hommikusöök. Seejärel vaba päev või on teil võimalus osaleda valikulisel ekskursioonil. Täna avastame Küprose saare rohelist südant. Teid ootab ees päev Troodose mäestiku idüllilistes metsades.Sõidate läbi Platrese, ühe suurima mägikuurordi ning möödute mitmest maalilisest külakesest, kuni jõuate esmalt välja Kakopetria iidsesse külla.Küla asub 667 meetri kõrgusel merepinnast ning on Europa Nostra kaitse all. Hingake sisse männimetsade lõhna ja tutvuge selle imearmsa külakesega.See küla on tuntud nii oma väävliallikate kui ka maalitud Bütsantsi pühakoja poolest, mida algselt kasutati kloostrina. Soovitame kindlasti uurida suurepäraseid säilinud freskosid 11. sajandist, mis on kantud UNESCO maailmapärandi nimekirja. Te teete lõunapausi enne, kui sõidate pärastlõunal läbi “krasochoria” ehk Veiniküladest lõuna pool asuva Troodose mäestiku, enne kui jõuate imekaunisse Omodose külla. Nautige meiega külas toodetud suurepäraseid veine pikemal veinidegusteerimisel koos väikeste kohalike suupistetega. Seejärel sõidame tagasi hotelli. Seejärel sõidame tagasi hotelli.

7. päev: Limassol ja ökoloogiline aed (sisaldub reisipaketis)

Pärast hommikusööki hotellis alustame ekskursiooniga, et avastada jumalate saart Küprost. Küpros on legendi järgi ilu ja armastuse jumalanna Aphrodite sünnikoht. Legendide põhjal arvatakse, et ta sündis merevahust Petra tou Romiou merekalju lähistel, ning just see on teie tänase tuuri esimene peatuspaik. Petra tou Romiou tuntakse ka kui Aphrodite kaljuna, mis on üks silmatorkav merekalju Paphosel. Muuseas, seda päeva alustate armastuse ja ilu jumalanna sünnikohas eriliste maiustuste maitsmisega, et see päev tuleks suurepärane. Jätkate teekonda iidse linna Kourioni suunas, mis asub looduslikult kaunil kaljul. Imetlege kuulsat amfiteatrit ja mosaiike ning nautige kaunist vaadet. See hämmastav amfiteater ehitati 2. sajandil eKr ning seda laiendati 2. sajandil pKr, et kasutada seda gladiaatorite võitlusareenina.

Järgmine peatus on Episkopi külas asuvas ökoloogilises aias, et imetleda kohalike ürtide, juur- ja puuviljade rohkust. Teid tervitab sealne peremees, kes jalutades teiega koos läbi oma kauni aia, tutvustab uhkusega oma ürte ja puuvilju. Ühed paljudest kohalikest ürtidest on tüümian, aed-liivatee, harilik kullerkupp, sidrunhein ning lisaks lõhnavad need ka imeliselt! Sel teekonnal näete, mida sealne loodus talupidajatele pakub. See peremees on elab loodusega ühte ja näitab teile, kuidas ta aeda looduse enda jõudude abil hooldab ja arendab.

See on permakultuur, kus looduse tsüklite mõistmise kaudu ühendatakse erinevad taimed, mis toetavad üksteise arengut ning kus midagi ei lähe raisku. Christos kasutab komposti, multši ja usse, mis aitavad mullas seisukorda parandada ja niiskust säilitada. Lisaks soodustab ta ka kasulike putukate elu, et hoida taimi tervete ja jätkusuutlikutena. Näete selle näitel, kuidas kulutada vähem vett, säästa seemneid, kasvatada oma toitu ja istutada kohalikke taimi. Saate nautida looduslikku ürdi- ja puuviljateed ning proovida kohalikku omatehtud ökomarmelaadi, mis ei saaks enam tervislikum olla. Omanik, kes on ka peakokk, jagab teiega marmelaadi saladusretsepti.

8. päev: Tagasilend koju

Nautige viimast hommikusööki hotellis enne transfeeri lennujaama kojusõiduks.

 

REISIPAKETI HINNAS SISALDUB:

 • LENNUPILETID: Otselend Ryanairiga Tallinnast Paphosesse ja tagasi / 08.11 ja 15.11 reisidel AirBalticu lennud ümberistumisega Riias
 • LENNUTEENUSED Registreeritud pagas, isiklik ese, lennujaama check-in
 • TRANSFEERID Bussid on kaasaaegsed, konditsioneeri võimalusega
 • VÄLJASÕIDUD VASTAVALT PROGRAMMILE MUGAVA TURISMIBUSSIGA  Paphose linnaekskursioon, Limassol ja ökoloogiline aed
 • MAJUTUS 7 ööd 4* hotellis
 • TOITLUSTUS Hommikusöögid hinnas
 • MEELDIV EESTI KEELT KÕNELEV REISIJUHT Meeldiv eesti keelt kõnelev reisijuht

Hind ei sisalda:

 • Üheinimesetoa lisamaks (üksi reisivatele inimestele): Veebruar-Aprill 119 €/inimene, September, Oktoober 179 €/inimene, November 169 €/inimene. . Üheinimesetoa saadavus on päringu alusel.
 • Kohapeal pakutavad lisaekskursioone (Nikosia – Jagatud linn), isiklikke kulusid, lõunasööke, jooke

Võimalikud lisateenused:

 • Ekskursioonipakett (Chrysoroyiatissa klooster koos veinidegusteerimisega ning Aphrodite looduslikud basseinid, Lefkara ja Larnaka, Troodose mäed): 149 €/inimene
 • Õhtusöögipakett: 99 €/inimene
 • Kohapeal pakutavad lisaekskursioonid. Hind sõltub teenusepakkujast ning hooajast. Lähemalt räägib neist meie giid. Ekskursioone ette osta ei ole võimalik. Ekskursioonid väljuvad kui grupis on vähemalt 10 inimest.

Oluline teave:

 • Eesti kodanikule on Küprosele reisimine viisavaba.
 • Euroopa Liidu riikides reisides peab reisidokument kehtima reisi vältel, reisida saab nii kehtiva ID-kaardiga kui passiga. Juhime tähelepanu sellele, et juhiluba ei ole reisidokument. Vaatamata sellele, et Euroopa Liidu riikide vahel üldjuhul ei teostata piirikontrolli, peab kehtiv reisidokument olema reisil alati kaasas (sh lastel).
 • Sõlmige reisikindlustus ning Euroopa Liidus reisides soovitame taotleda lisaks Euroopa Ravikindlustuskaart.

VASTUTAV REISIKORRALDAJA:

NIKAL TRAVEL OÜ

Tatari 16-19, Tallinn 10116

Registrikood: 12440939
NB! Vaata reisitingimusi
Reisikorraldaja Nikal Travel | Reisitingimused »

Nikal Travel

NIKAL TRAVEL OÜ Tatari 16-19 Tallinn Harjumaa 10116

Registrikood: 12440939
Asutatud: 19.03.2013
Telefon: 6640064
E-post:info@nikal-travel.ee
Koduleht: www.nikal-travel.ee
NB! Vaata reisitingimusi    
sulge

Küpros

Armastusjumalanna sünnisaar

Päikeseline Küpros on suuruselt kolmas saar Vahemeres Sitsiilia ja Sardiinia järel. Loodusgeograafiliselt kuulub Küpros küll Aasiasse, ent paikneb Euroopa vetes ning on nii ajalooliselt kui ka kultuuriliselt seotud enim siiski Euroopa ja ennekõike Kreekaga. Ometi kannab saar endas paljude teiste antiiksete tsivilisatsioonide mõjusid. Kõik see kokku loob siin pisut müstilise atmosfääri.

Küpros on Vana-Kreeka mütoloogiast tuntud armastuse ja ilu jumalanna Aphrodite sünnipaik. Paphose linnast välja sõites, paigas nimega Petra tou Romeou asub ranniku lähistel türkiissinises meres Aphrodite nime kandev kivi, mis moodustab ümbritsevate kaljudega omamoodi ansambli. Legendi kohaselt olla armastusjumalanna just selle kivi juures merevahust välja astunud. Kivi vaadates jääb tunne, et Aphrodite ja koos temaga ka armastus on tõepoolest kusagil siinsamas, nende kaljude sees ja ümber. Muide, räägitakse, et kui ujud ringi ümber selle kivi, ei jää sa kunagi vanaks!

Kahe riigikorraga kaljune saar pakub ohtralt looduslikke kontraste ning siinsed päikesekuurortid ja looklevad rannad on klassika omaette. Suuremas osas saarest on riigikeelena kasutusel kreeka keel, ent põhjapoolne osa on hõivatud Küprose türgi kogukonna poolt ning seal kõneldakse türgi keelt. Nii restoranides kui ka kohvikutes saab ilusti hakkama nii inglise kui ka vene keeles.

Küprose pealinn Nicosia on saare suurim linn ning lummab külastajaid kauni vanalinna, unikaalsete freskode ning arheoloogiliste vaatamisväärsustega. Kel võimalust, tasuks külastada ka Küprose suuruselt teist linna Limassoli, kus asub ka enamik Eesti reisikorraldajate kuurorteid. Iseäranis suure kultuurilise ning emotsionaalse laengu annab sealne veinifestival.

Küprosele iseloomulikult kohtab siin kõikjal palju kasse – neid jalutab vastu tänavail ja rannaäärsetes kohvikutes ning neil on paljuski teistlaadi välimus, kui oleme siin Eestis harjunud. Oma pikliku koonu ning sileda karvaga meenutavad nad üldmuljelt ajalooraamatuist nähtud Vana-Egiptuse kasse.

Kaljuse Küprose sisemaalt jäävad enim meelde käänulised mägiteed, eksootilised viljapuud ning väikesed, ent piinlikult puhtad külad. Ohtralt leidub kreekapäraseid taverne, kus aeg näib justkui seisma jäävat ning jumalikke roogi pakkuv kreeka köök ja tohutu veinivalik külalisi hullutavad. Ning mis peamine – päike paistab ka siin 340 päeval aastas!

insurance image

Tee reisikindlustus!

Kindlustunne on reisimisel ülioluline. Küsi Sulle sobivaima reisikindlustuse pakkumist oma reisikonsultandilt või vormista reisikindlustus ise.

save money image

Maksa tasapisi!

Vaba raha ei ole võtta, aga head pakkumist ei taha raisku lasta? Appi tuleb järelmaks, mis võimaldab reisi eest tasuda osade kaupa.

Küsi pakkumist:

 • Reis Hind
 • Hidden
 • This field is for validation purposes and should be left unchanged.