Küprose Ringreis

Küpros

Veebruar 2023

Kas teadsid, et Küpros on Euroopa riikide seas üks soojemate temperatuuridega vahemere riike talvel külastamiseks? Nimelt paistab veebruaris Küprosel päike ja soojakraade on 20 lähedale. Riigis on palju ajaloolisi paiku, kultuuritegevusi, mägesid ja autentseid külasid. Seega pakub riik külastajale palju rohkemat kui ainult ilusad rannad. Turiste on vähe, seega on veebruar mõnus ja rahulik aeg külastamaks vaatamisväärsusi ilma tunglemiseta.

Reis väljub:

 • 12.02.2023

Hind 1 reisijale al 699 €

Hind on toodud ühele täiskasvanud reisijale eeldusel, et koos reisib kaks inimest

REISIPROGRAMM

1. päev:

Otselend Tallinn – Phapos. Transfeer sõidutab meid  hotelli.

2. päev: Küprose kultuur ja traditsioonid

Hommikutervitus, kus tutvustatakse eesolevat reisi. Järgnevalt külastame Püha Nikolase kasside kloostrit, mis asub Gata neemel, Limassolist 15 km läänes Akrotiri soolajärve kõrva ning on tõenäoliselt Küprose vanim klooster pärinedes 14. sajandist. Teele jääb keskaegne Kolossi loss, mis on suurepärane näide militaararhitektuurist. Õpime kohaliku traditsioonilise “Commandaria” veini ajaloo kohta, mis muideks on maailma ühe vanima nimega vein. Rännak lõpeb Limassoli linnas ning jalutame Agora turule, kust on soovi korral võimalik kaasa soetada kohalikke vürtse ja muud head paremat.

3. päev: Troodose Mägede maagia (sisaldub reisipaketis)

Hommikusöök. Täna avastame Küprose saare rohelist südant. Mida kõrgemale teekond viib, seda tugevamaks muutub mägedes männilõhnaline õhk. Teel Troodose mägedesse peatume, et maitsta Küprose puuviljamaiustusi “Glyko tou Koutaliou”. Järgmisena suundume Kykkose kloostrisse, mis asub Marathassa oru mägises piirkonnas 1318 meetri kõrgusel merepinnast ning mida peetakse saare kõige jõukamaks kloostriks. Kloostri seinu kaunistavad Apostel Lukase ikoon ja kaunid freskod. Marathassa orus asuvas külas sööme ka lõunat. Pärastlõunal külastame Küprose üht kaunimat veiniküla Omodos, kus naudime jalutuskäiku maalilisel maastikul ja kitsastel tänavatel. Silma jääb Timios Stravose kirik, mis ehitati varakristliku basiilika vundamendile. Võimalus on ka degusteerida selle mägise piirkonna marjadest valmistatud kohalikke veine. Seejärel sõidame tagasi hotelli.

4. päev:

Hommikusöök. Vaba päev või valikuline lisaekskursioon, mille saab kohapeal soetada giidilt

5. päev:

Hommikusöök. Vaba päev või valikuline lisaekskursioon, mille saab kohapeal soetada giidilt.

6. päev: Nicosia (sisaldub reisipaketis)

Hommikusöök. Algab sõit Niscosiasse, mis on maailmas endiselt ainus jagatud pealinn (Küprose Vabariik ja Põhja-Küpros, viimane on tunnustatud ainult Türgi poolt). Niscosiat kirjeldab elav kultuur ja ajalugu, kosmopoliitsus ning glamuur. Seal asub võluv vanalinn, mida ümbritsevad massiivsed Veneetsia müürid ning kus leidub palju muuseume,  religioosseid ja ajaloolisi monumente. Külastame rahvusmuuseumi ja vanalinna, mille ehitasid 16. sajandil veneetslased; Püha Johannese katedraali ja Arzpiiskopi paleed. Jalutame mööda kuulsat Ledra tänavat kontrollpunkti, kus on piisavalt aega, et omal käel ületada piir põhjaküljele. Seal on võimalik külastada Agia Sophia katedraali, Caravanserai Büjük Han’i, jalutada linnas, lõunatada või osta mälestuseks suveniire (piiri ületuseks on kindlasti vajalik kaasa võtta pass).

7. päev:

Hommikusöök. Vaba päev või valikuline lisaekskursioon, mille saab kohapeal soetada giidilt.

8. päev:

Hommikusöök. Transfeer sõidutab meid lennujaama, et sõita koju.

 

NB! Vabandame kui koduleheküljel avaldatud reisiprogrammis võib ette tulla muutusi seoses ekskursioonide toimumise ajakavaga.

 

Reisi hinnas sisaldub:

 • Otselennud Tallinn–Paphos–Tallinn
 • 1 registreeritud pagasiühik kuni 20 kg
 • 7 ööd keskklassi hotelli kaheses toas
 • 7 hommikusööki
 • Transfeerid ja väljasõidud vastavalt programmile mugava turismibussiga
 • Ekskusioonid:  Paphos, Troodose mäed, Kultuuri ja traditsioone tutvustav ekskursioon
 • Meeldiv eesti keelt kõnelev reisijuht

Lisatasu eest:

 • Üksi reisides lisandub ühese toa lisamaks 149 €
 • Õhtusöögipakett 119 € (õhtusöök pakutakse hotelli restoranides menüü alusel. Üldjuhul 2 käiku – eelroog ja pearoog, vesi, kohvi või tee, ei sisalda alkohoolseid jooke)

Reisi korraldab Nikal Travel OÜ

Võimalike puuduste operatiivseks kõrvaldamiseks palume viivitamatult teatada oma murest reisikorraldaja kohalikule esindajale või kontorile. Kui puuduse kõrvaldamine kohapeal osutub võimatuks, palume koostada kohapeal kirjalik avaldus vabas vormis reisisaatja, hotelli vm teenuse osutaja allkirjaga ning esitada see koos täpsemate selgitustega kirjalikus vormis reisikorraldajale mitte hiljem kui 10 päeva jooksul reisilt naastes.

 

Reisikorraldaja Nikal Travel sulge
Märkus: Informatsioon hotelli kirjelduse, teenuste ja hindade kohta võib muutuda. Kõige ajakohasemat infot saad reisikonsultandilt, TripAdvisorist või hotelli kodulehelt.

Küpros

Armastusjumalanna sünnisaar

Päikeseline Küpros on suuruselt kolmas saar Vahemeres Sitsiilia ja Sardiinia järel. Loodusgeograafiliselt kuulub Küpros küll Aasiasse, ent paikneb Euroopa vetes ning on nii ajalooliselt kui ka kultuuriliselt seotud enim siiski Euroopa ja ennekõike Kreekaga. Ometi kannab saar endas paljude teiste antiiksete tsivilisatsioonide mõjusid. Kõik see kokku loob siin pisut müstilise atmosfääri.

Küpros on Vana-Kreeka mütoloogiast tuntud armastuse ja ilu jumalanna Aphrodite sünnipaik. Paphose linnast välja sõites, paigas nimega Petra tou Romeou asub ranniku lähistel türkiissinises meres Aphrodite nime kandev kivi, mis moodustab ümbritsevate kaljudega omamoodi ansambli. Legendi kohaselt olla armastusjumalanna just selle kivi juures merevahust välja astunud. Kivi vaadates jääb tunne, et Aphrodite ja koos temaga ka armastus on tõepoolest kusagil siinsamas, nende kaljude sees ja ümber. Muide, räägitakse, et kui ujud ringi ümber selle kivi, ei jää sa kunagi vanaks!

Kahe riigikorraga kaljune saar pakub ohtralt looduslikke kontraste ning siinsed päikesekuurortid ja looklevad rannad on klassika omaette. Suuremas osas saarest on riigikeelena kasutusel kreeka keel, ent põhjapoolne osa on hõivatud Küprose türgi kogukonna poolt ning seal kõneldakse türgi keelt. Nii restoranides kui ka kohvikutes saab ilusti hakkama nii inglise kui ka vene keeles.

Küprose pealinn Nicosia on saare suurim linn ning lummab külastajaid kauni vanalinna, unikaalsete freskode ning arheoloogiliste vaatamisväärsustega. Kel võimalust, tasuks külastada ka Küprose suuruselt teist linna Limassoli, kus asub ka enamik Eesti reisikorraldajate kuurorteid. Iseäranis suure kultuurilise ning emotsionaalse laengu annab sealne veinifestival.

Küprosele iseloomulikult kohtab siin kõikjal palju kasse – neid jalutab vastu tänavail ja rannaäärsetes kohvikutes ning neil on paljuski teistlaadi välimus, kui oleme siin Eestis harjunud. Oma pikliku koonu ning sileda karvaga meenutavad nad üldmuljelt ajalooraamatuist nähtud Vana-Egiptuse kasse.

Kaljuse Küprose sisemaalt jäävad enim meelde käänulised mägiteed, eksootilised viljapuud ning väikesed, ent piinlikult puhtad külad. Ohtralt leidub kreekapäraseid taverne, kus aeg näib justkui seisma jäävat ning jumalikke roogi pakkuv kreeka köök ja tohutu veinivalik külalisi hullutavad. Ning mis peamine – päike paistab ka siin 340 päeval aastas!

insurance image

Tee reisikindlustus!

Kindlustunne on reisimisel ülioluline. Küsi Sulle sobivaima reisikindlustuse pakkumist oma reisikonsultandilt või vormista reisikindlustus ise.

save money image

Maksa tasapisi!

Vaba raha ei ole võtta, aga head pakkumist ei taha raisku lasta? Appi tuleb järelmaks, mis võimaldab reisi eest tasuda osade kaupa.

Küsi pakkumist:

 • Reis Hind
 • This field is for validation purposes and should be left unchanged.