Usbekistani Ringreis: “Siiditee jälgedes”

Usbekistan

UUS!

Usbekistan ootab avastamist, pakkudes rikkalikku ajalugu ja kultuuripärandit, mis on peidus selle legendaarsetel Siiditeel asuvatel linnadel. Taškentis avastate ajaloolise vanalinna, kus imetlete maailmakuulsa Kalifi Uthmani Koraani ja tutvute elava Chorsu turu käsitöö ning maitsetega. Buhhaaras sukeldute iidse Ismail Samani mausoleumi salapärasse, kogedes samal ajal Poikalon kompleksi ajaloolist grandioossust ja nautides kohalikku teetseremooniat, mis viib teid ajarännakule Siiditee vürtside maailma. Samarkandis ootab teid Registani väljaku majesteetlik ilu, Gur Emiri mausoleumi kuninglik võlu ning Shahi Zinda nekropoli ajatu elegants, pakkudes pilguheitu usbeki rikkalikku ajalukku ja kultuuri.

Reisid väljuvad:

 • 19.06.2024
 • 10.07.2024
 • 07.08.2024

Hind 1 reisijale al 1519 €

Hind on toodud ühele täiskasvanud reisijale eeldusel, et koos reisib kaks inimest

 

Reisiprogramm

1. päev: Väljalend ja saabumine Taškenti

Lend Tallinnast ühe ümberistumisega (Istanbulis) Taškenti. Saabute südaöösel ning suundute ööbimiseks hotelli.

2. päev: Taškenti vanalinn (sisaldub reisipaketis)

Pärast hommikusööki alustate ekskursiooni Usbekistani pealinna, Kesk-Aasia suurimasse linna, Taškenti. Külastate Taškenti vanalinna koos Khast-Imami kompleksiga, kus on säilinud maailmakuulus Kalifi Uthmani Ottomani Koraan. Khast Imamis külastate BarakKhani Madrasah’d, Tilla Sheigi mošeed, Saint Abu Bakr Kaffal Shashi mausoleumi ja Islami Instituuti Imaam al-Bukharist. Seejärel tutvute tuntud Chorsu turu atmosfääri, käsitöö ja maitsetega. Peale seda sõit metrooga, Rakenduskunsti muuseumi külastus, jalutus Navoi teatri kaudu Amir Timuri väljakule. Ööbimine hotellis

3. päev: Taškent–Buhhaara (sisaldub reisipaketis)

Hommikune transfeer raudteejaama, kust sõidate kiirrongiga Buhhaarasse. Pärastlõunal võtate osa Buhhaara teetseremooniast teemajas “Siiditee vürtsid”, kus erinevate vürtsidega teede degusteerimine ja idamaised maiustused loovad unustamatu elamuse. Proovite viit teesorti või kaht kohvitüüpi, nautides juurde idamaiseid maiustusi ja kuivatatud puuvilju. Õhtul nautige rahulikku jalutuskäiku vanalinna võluvatel kitsastel tänavatel, imedes endasse ümbruse ajatut ilu. Ööbimine hotellis.

4. päev: Ajalooline Buhhaara (sisaldub reisipaketis)

Hommikusöök ja siis külastage Buhhaaras Ismail Samani mausoleumi, millel on 12. sajandi kooniline katus ja kuplid. Uurige kindlust, mis on kaitseks eliidile, ja kogege Poikalon kompleksi, sealhulgas Miri-Arab madrasat, Kalon mošeed ja minaretti. Kogete turul asuvate hoonete, sh Tagi Zargaroni, Tagi Telpaki Furushoni ja Tagi Saraffoni, pulbitsevat energiat. Avastate Lyabi-House kompleksi, kuhu kuuluvad Madrasah Nodir Devon Begi ja Chonako ning Fayzulla Khodjaevi maja. Imetlete Choir Minor mošee ainulaadset India stiilis arhitektuuri. Päeva lõpetuseks naudite kohalikku õhtusööki Foklore NDB Madrasas koos traditsiooniliste folkloorietendustega (hinna sees). Ööbimine hotellis.

5. päev: Buhhaara (ekskursioonipakett/valikuline)–Samarkand

Hommikusöök hotellis enne, kui sukeldute valikulisse Buhhaara linnaekskursiooni (ekskursioonipaketis). Tutvute Buhhaara juudi kvartaliga ja Nakshbandi kompleksiga, mis on tähtis palverännaku sihtkoht oma traditsioonidega. Pärastlõunal sõidate kiirrongiga Samarkandi. Saabumise järel transfeer hotelli, kus veedate öö.

6. päev: Samarkandi linnatuur (sisaldub reisipaketis)

Hommikusööki hotellis enne linnaekskursiooni, kus avastate kõige ikoonilisemaid vaatamisväärsusi. Alustate Gur Emiri mausoleumis, tuntud ka kui “Keisri hauakamber”, mis ehitati Timuri viimase puhkepaigana. Järgmisena külastate Registani väljakut, Samarkandi keskset punkti. Edasi Bibi Khanumi peamine mošee. Sukeldute idamaise turu Siyabi elavasse atmosfääri ja edasi Shahi Zinda nekropol. Päev lõpeb traditsioonilise õhtusöögiga usbeki peres, kus osalete pilafi valmistamises. Öö veedate hotellis.

7. päev: Samarkand (ekskursioonipakett/valikuline)

Hommikusööki hotellis ja vaba aeg või suunduge valikulisele ekskursioonile (ekskursioonipaketis). Alustuseks veini degusteerimine Bagizagan Winery’s, kus tutvustatakse veinitootmise ajalugu ja protsessi, võimaldades nautida parimaid veinisorte. Seejärel avastate öise Samarkandi idamaist atmosfääri valgustuse ja muusikaga. Päeva lõpetame paadisõiduga mööda sõudekanalit, millel purjetades saate nautida kauneid vaateid igavesele linnale. Ööbimine hotellis.

8. päev: Samarkandist Taškenti ja rahvuspark (ekskursioonipakett/valikuline)

Alustate päeva hommikusöögiga hotellis. Seejärel sõidate Sharq rongiga tagasi Taškenti. Saate päeva veeta vabalt pealinnas või osaledes valikulisel ekskursioonil Ugam-Chatkali rahvusparki (ekskursioonipaketis), vabaõhu paradiisi, kus on nii aktiivseid kui ka lõõgastavamaid ajaveetmisvõimalusi. Ööbimine hotellis.

9. päev: Tagasilend

Hommikusöök hotellis. Transfeer sõidutab Teid lennujaama ning teid ootab tagasilend koju vastavalt lennuplaanile.

 

REISIPAKETI HINNAS SISALDUB:

 • LENNUPILETID: Mugav lend Tallinn–Taškent–Tallinn lennufirmaga Turkish Airlines (ümberistumisega Istanbulis)
 • LENNUTEENUSED: check-in, äraantav pagas, käsipagas, lennujaamamaksud
 • TRANSFEERID Kaasaegsed, konditsioneeriga bussid.
 • MAJUTUS 8 ööd mugavustega keskklassi hotellides
 • TOITLUSTUS Hommikusöögid hinnas
 • VÄLJASÕIDUD VASTAVALT PROGRAMMILE MUGAVA TURISMIBUSSIGA Taškenti vanalinn, teetseremoonia Buhhaaras, ajalooline Buhhaara õhtusöögi ja folkloorietendusega, Samarkandi linnatuur õhtusöögiga kohalike peres
 • MEELDIV EESTI KEELT KÕNELEV REISIJUHT Meie reisijuht tutvustab Teile reisiprogrammi ja on reisi vältel Teie jaoks olemas.

Hind ei sisalda:

 • Üheinimesetoa lisamaksu (üksi reisivatele inimestele): 249 €/inimene
 • Kohapeal pakutavad lisaekskursioone, sissepääsupileteid.
 • Isiklikke kulusid, jooke, lõuna- ja õhtusööke.
 • Turismimaksu, juhul, kui seda kohaldatakse, mille klient tasub otse hotellile kohapeal
 • Jootraha kohalikele giididele ja bussijuhtidele

Võimalikud lisateenused:

 • Õhtusöögipakett: (6 õhtusööki) 139 EUR/inimene
 • Ekskursioonipakett: (5.päeva Buhhaara linnaekskursioon, 7. päeva veinidegusteerimine, öine Samarkand ja paadisõit, 8.päeva Ugam-Chatkali rahvuspark: 199 €/inimene
 • Lisaekskursioon: Hind sõltub teenusepakkujast ning hooajast. Lähemalt räägib neist meie giid. Ekskursioone ette osta ei ole võimalik. Ekskursioonid väljuvad kui grupis on vähemalt 10 inimest.
 • Reisikindlustus (pakkumise saamiseks palume pöörduda reisikonsultandi poole)

Oluline teave:

 • Enne reisi broneerimist palume kindlasti tutvuda viisatingimustega ja kontrollida reisidokumendi kehtivust
 • Välisministeeriumi andmetel võivad Eesti kodanikud viibida Usbekistanis viisavabalt 30 päeva.
 • Pass peab kehtima vähemalt kuus kuud iga riiki saabumise kuupäevast.
 • Reis ei sobi osalise või täieliku liikumispuudega inimestele ja lastele alla 12a.
 • Reisikorraldajal on õigus teha muudatusi päevakavas eeldusel, et reisi kvaliteet ei muutu.

VASTUTAV REISIKORRALDAJA:

NIKAL TRAVEL OÜ

Tatari 16-19, Tallinn 10116

Registrikood: 12440939
NB! Vaata reisitingimusi
Reisikorraldaja Nikal Travel | Reisitingimused »

Nikal Travel

NIKAL TRAVEL OÜ Tatari 16-19 Tallinn Harjumaa 10116

Registrikood: 12440939
Asutatud: 19.03.2013
Telefon: 6640064
E-post:info@nikal-travel.ee
Koduleht: www.nikal-travel.ee
NB! Vaata reisitingimusi    
sulge

Usbekistan

insurance image

Tee reisikindlustus!

Kindlustunne on reisimisel ülioluline. Küsi Sulle sobivaima reisikindlustuse pakkumist oma reisikonsultandilt või vormista reisikindlustus ise.

save money image

Maksa tasapisi!

Vaba raha ei ole võtta, aga head pakkumist ei taha raisku lasta? Appi tuleb järelmaks, mis võimaldab reisi eest tasuda osade kaupa.

Küsi pakkumist:

 • Reis Hind
 • Hidden
 • This field is for validation purposes and should be left unchanged.