Niiluse kruiis ja kaks Egiptuse pealinna

Egiptus

 • Hinnas sisalduvad lennupiletid, majutus ning 7 hommikusööki, 3 lõunat ja 7 õhtusööki.
 • Tutvume Egiptuse pealinnaga, külastades Kairot, Egiptuse pealinna ja Aafrika ning Araabia maailma suurimat linna.
 • Avastame antiikset lõpetamata obeliski, külastame Philae, Abu Simbeli, Kom Ombo, Horuse, Luxori ja Karnaki templeid.
 • Kogu ringreisi vältel saadab reisijaid meie professionaalne reisiesindaja, kes on saanud oma teenindusele kõrge hinnangu enam kui 10 000 reisija poolt.

REISID VÄLJUVAD:

 • 25.10.2023
 • 27.12.2023
 • 27.01.2024

HIND 1 REISIJALE AL 1215 € 

1. päev: Hurghada

Lend: Tallinn – Hurghada. Saabumine hotelli Hurghadas. Õhtusöök ja öö hotellis.

2. päev: Kairo

Hommikusöök. Kairo – Egiptuse pealinn ning Aafrika ja Araabia maailma suurim linn. Lähme Kairo äärelinna, et vaadata Giza püramiide* – ühte seitsmest maailmaimest (võimaluse korral saate lisatasu eest vaadata ühte püramiidi seestpoolt). Giza platoo valvur – suur sfinks* – kõige vanem teadaolev monumentaalne skulptuur, mis „valvab“ Giza püramiide ning kõrval asuvaid vaaraode püramiide, templeid ja haudu. Järgneb lõunasöök (lisatasu eest). Külastame Egiptuse rahvusmuuseumi*, kuhu on kokku kogutud maailma suurim muistse Egiptuse kunstikogu, mis meenutab Egiptuse rikast ajalugu. Külastame papüüruse instituuti. Käime Lähis-Ida suurimal turul Khan al Khalil, mis on osa islami Kairost ning mis asub mošeede ja minarettide varjus.
Lahkume Kairost rongiga Aswani suunas. Õhtusöök ja ööbimine rongis.

3. päev: Aswan

Assuani saabumisel minek Niiluse kruiisilaevale. Järgneb hommikusöök. Külastama Assuani tammi. Samuti näeme lõpetamata obeliski, mis paikneb vanas graniidikarjääris (vaarao Hatšepsuti tellitud ehitis, millest valmimisel saanuks suurim teadaolev antiiklobelisk, kaal 1197 tonni ja kõrgus 41 meetrit).
Külastame Philae templit* (võimalusel ka heli ja valgusshow), mis viidi Assuani tammi ehitamise ajal üleujutuste ohu tõttu oma algsest asukohast teisele Niiluse saarele.
~19:00 kruiisilaevale minek, õhtusöök ja ööbimine laeval.

4. päev: Abu Simbel ja Kom Ombo

Hommikusöök (ekskursioonil osalejad saavad kaasa hommikusöögipaki). Varahommikune ekskursioon Abu Simbeli templitesse*. Abu Simbeli templid raiuti kaljust XIII sajandil enne Kristust ning pakuvad suursuguselt võimast vaatepilti. Suur tempel on püstitatud vaarao Ramses II auks ning pühendatud Egiptuse tollastele tähtsamatele jumalatele (Ra, Ptah, Amon). 33-meetri kõrgune fassaad nelja hiigelsuure troonil istuva Ramses II kujuga oli mõeldud sisenejale muljet avaldama või isegi hirmutama, sisekujundus ise aga avab jumala ja valitseja vahelise seose.
Naaseme tagasi Assuani. Lõunasöök laeval. Laev suundub Kom Ombo´sse, mis on kuulus II sajandil enne Kristust ehitatud Kreeka-Rooma kaksiktempli poolest (parem pool on pühendatud vee ja Niiluse kaitsejumalale krokodill-jumal Sobekile ja vasak pool kull-jumal Horusele). Kom Ombosse saabumisel pakume ekskursiooni templisse*.
Laevale lähme tagasi ~18:00 paiku ning suundume Edfu linna, mis asub Niiluse läänerannikul. Õhtusöök ja ööbimine laeval.

5. päev: Edfu, Esna

Võimalus külastada Horuse templit* Edfus, mis ehitati ajavahemikul III – I sajand enne Kristust ja oli peaaegu kaks tuhat aastat maetud liiva ja muda alla. Tegemist on suurima ja kõige paremini säilinud Ptolemaiose tempeliga kogu Egiptuses. Hoolimata asjaolust, et tempel pole võrreldes teistega väga vana, on egiptoloogid sellest endiselt väga huvitatud, sest arhitektuur imiteerib äärmiselt täpselt vaaraode vanemaid ehitisi.
Laevale naastes hommikusöök. Seejärel suundume laevaga Luxori suunas ning sõidame läbi Esna lüüside.
Lõunasöök laeval. Õhtul jõuame Luxorisse, kus toimub ekskursiooniprogramm*. Luxori ja Karnaki monumentaalsed templid, mida iidsed egiptlased nimetasid “Ipet-Isut” (kõige veatum/täiuslikum koht), olid kuulsad kogu muistses maailmas ning meelitasid turiste juba Vana-Kreeka ja Vana-Rooma ajast. Külastame Niiluse idakaldal Luxori templit ning Papüüruse muuseumi.
Laevale lähme tagasi ~20:00 paiku. Õhtusöök ja ööbimine laeval.

6. päev: Luxor

Hommikusöök ja check-out laevast. ~07:00 väljasõit Niiluse läänekaldale, kus seisavad Memnoni Kolossid – kaks massiivset 18-meetrise kõrgusega kivist kuju, mis esindavad vaaraod Amenhotep III, ja mis seisavad Teeba Nekropolises juba peaaegu kolm ja pool aastatuhandet. Külastame kuulsat Kuningate orgu, kuhu maeti kuningaid peaaegu 500 aastat (XVI-XI saj. enne Kristust). Matmispaigad asuvad sügaval Teeba mägedes – vaaraod lootsid, et nii ei saa hauarüüstajad varastada nendega koos maetud hindamatuid väärisesemeid. Org sai tuntuks tänu vaarao Tutanhamoni hauale (võimalusel sissepääs ka sisemusse – lisatasu eest). Teeba mäe jalamil asub vaarao Hatšepsuti postuumne kivisse raiutud tempel, mis on väga suurejooneline vaatepilt.
Järgneb lõunasöök (lisatasu eest). Seejärel suundume kõige enim külastatud paika Egiptuses peale Giza püramiidide, milleks on Karnaki templite kompleks. Hiiglaslikud Amenhotep III kolossid, mis on ehitatud Ramses II ajal, suursugused vaaraode skulptuurid ning kuulus 3 km pikkune sfinkside allee, mis viib Karnaki templisse, jätavad ka täna sügava mulje. Suurepärane näide muistse Egiptuse arhitektuurist – Karnaki templi sammastik, tihe „mets“, mis koosneb saja kolmekümne neljast 23 meetri kõrgusest bareljeefidega kaetud sambast. Nende õitsvaid lootoseid kujutavate sammaste läbimõõt on 15 m.
Seejärel sõidame Hurghadasse. Õhtusöök ja ööbimine Hurghadas.

7. päev: Hurghada

Hommikusöök. Puhkus Punase mere rannikul Hurghadas, kus on võimalus meelelahutuseks ning kohaliku Egiptuse eluoluga tutvumiseks. Lõunasöök (lisatasu eest). Sakkala keskuses ja El Dahar’i vanal turul jalutades ümbritseb Sind hunnitu idamaine aroomibukett. Uue kaldapealse El Marina piirkonnast leiad restoranid, rahvarohke promenaadi ja ööklubid, kus pidu kestab koidikuni.

8. päev

Hommikusöök. Sõltuvalt lennu väljumise ajast lahkumine lennujaama. Lend: Hurghada – Tallinn.
Reisi jooksul läbitakse bussiga ligi 1825 km

Hinnas sisaldub:

 • Lend Tallinn Hurghada Tallinn.
 • Käsipagas kuni 5 kg ja registreeritud pagas kuni 20 kg inimese kohta.*
 • 3 ööd 34* hotellis.
 • 3 ööd 5* kruiisilaeval.
 • 1 öö rongis Luxorist Kairosse kahe voodiga magamisvagunis.
 • Toitlustus: 7 hommikusööki (buffet), 2 lõunasööki (buffet), 6 õhtusööki (buffet). Varasel lahkumisel/hiliselsaabumisel võidakse pakkuda hommikusöögipakki/külma õhtusööki.
 • Novatoursi reisiesindaja teenused.
 • Kohaliku vene või inglise keelt kõneleva giidi teenused vastavalt ekskursiooniprogrammile.

Lisatasu eest:

 • Niiluse kruiisi ekskursiooniprogramm ning tasulised vaatamisväärsused Kairos (lisatasu ligi 370 € kõikide *tärniga märgistatud ekskursioonide eest).
 • Ekskursioon Abu Simbeli templitesse (lisatasu ligi 100 € reisija kohta).
 • Jootraha teenuste eest ligi 40 €
 • Egiptuse viisa ja formaalsuste vormistamine ligi 32 €
 • Täiendavad väljaminekud, mis ei kuulu hinna sisse: ravikindlustus, jootraha, giiditeenused mõne vaatamisväärsuse külastamiseks; lõunasöögid, mida pole programmis mainitud, joogid õhtusöökide ajal; kohalikud turistimaksud, muud lisakulutused, mida pole mainitud.


Märkused:

 • Reisi ajakava, objektide külastamise järjekord, tasuliste objektide arv ja hinnad võivad muutuda. Kruiisi ajakava võib muutuda sõltuvalt ettenägematutest asjaoludest nagu ilmastikuolud ja navigatsioonitingimused.
 • Ringreisi hind kehtib ühele täiskasvanule majutusega kahekohalises kajutis/toas. Ühekohalise toa lisatasu
  on 200 €.

 • Rongis sõidavad reisijad 2 voodiga magamisvagunis. Väike valamu ja pistik on saadaval igas kupees. Vagunis on 2 tualetti, Õhtu ja hommikusöök tuuakse kupeesse.
 • Võimalus pikendada puhkust Hurghada kuurortides enne ja peale ringreisi (lisatasu eest).
Reisikorraldaja Novatours | Reisitingimused »

Novatours

Novatours OÜ Rävala pst 6-201a Tallinn Harjumaa 10143

Registrikood: 11013879
Asutatud: 04.02.2004
Telefon: 6668000
E-post: info@novatours.ee
Koduleht: www.novatours.ee
NB! Vaata reisitingimusi    
sulge
Ööde arv

7

Toitlustus
Sihtkoht

egiptus

Egiptus

Puhkusereisid Egiptusesse, päikese müstilisele kodumaale

Egiptus on koht, kuhu viivad talviti väga paljud puhkusereisid. Siinsed kaunid ja sooja mereveega rannad, imelised korallrahud ning maailmas ainulaadsed sukeldumis- ja snorgeldamiskohad on teinud Egiptusest täiel rinnal puhkamise sünonüümi. Samas on riigil ka ligi 7000 aastat kirjalikku ajalugu. Egiptus on paik, mis on legendide ja päikese kodu ning kus ajalugu on nähtav igal sammul!

Egiptuses paiknevad osad meie planeedi legendaarseimatest monumentidest. Kuulsad püramiidid ja Sfinks, mis on maailma üks vanimaid monumentaalskulptuure, ei ole aga kaugeltki ainukesed põhjused, milleks siinse päikese alla reisida. Egiptus on tuntavalt idamaise atmosfääriga maa; müstiline, kuid kaasaegne riik, mis on täidetud lahkete ja soojade inimeste, paljude põnevate muuseumide, pilkupüüdvate soukide ja unustamatute vaadetega. Kõige krooniks on siin ka väga palju kuurorte, mille põhitrump on soodne kõik hinnas puhkus!

Egiptus on tuntud maitsva ja mitmekesise köögi poolest, mida pakuvad ka parimad kõik hinnas hotellid. Hotellist väljas ringi jalutades aga näed asju, millest New Yorgi ja Pariisi kunstimuuseumid vaid unistada oskavad. Seda kõike saad kogeda kas enne kosutavaid suplusi soojalt läbipaistvas vees või pärast häid pidusid kuulsates ööklubides.

Kujuta ette päikesetõuse Niiluse jõel? Või hõrgutavat riisipudingit luksushotelli õhtusel terrassil, kui päike on juba silmapiiri taha vajunud, kuid õhk on ikka siidiselt soe? Egiptuses on olemas kõik võimalused, et veeta üks mõnus ja meeldejääv puhkusereis.

NB! Egiptuse reisi broneerimisel palun vii end eelnevalt kurssi Välisministeeriumi reisihoiatuste ja värskeimate rahvusvaheliste uudistega ning kaalu otsust hoolikalt.

insurance image

Tee reisikindlustus!

Kindlustunne on reisimisel ülioluline. Küsi Sulle sobivaima reisikindlustuse pakkumist oma reisikonsultandilt või vormista reisikindlustus ise.

save money image

Maksa tasapisi!

Vaba raha ei ole võtta, aga head pakkumist ei taha raisku lasta? Appi tuleb järelmaks, mis võimaldab reisi eest tasuda osade kaupa.

Küsi pakkumist:

 • Hidden
 • This field is for validation purposes and should be left unchanged.