Madeira ringreis

Portugal, Madeira

UUS!

Avastage Madeira saare võlu meie erilise reisiprogrammiga, mis viib teid ajaloolistest linnatänavatest kuni lummavate loodusvaadeteni. Liituge meiega ja lubage end viia unustamatule avastusretkele, mis täidab teie päevad uute elamuste ja avastustega!

Reisid väljuvad:

 • 04.11,2024
 • 18.11.2024

HIND 1 REISIJALE AL 1039 € 

Hind on toodud ühele täiskasvanud reisijale eeldusel, et koos reisib kaks inimest.

 

Reisiprogramm

1. päev: Saabumine Madeirasse

Saabumisel tervitab teid kohalik giid ja toimub transfeer hotelli Funchali piirkonnas.

2. päev: Funchali kesklinn (sis. reisipaketis) ja aiad (ekskursioonipakett/valikuline)

Peale hommikusööki alustate jalutuskäiku Baltazar Diase teatri juurest mauri laega Sé katedraali. Edasi suundute Funchali linnavalitsuse juurde Municipal väljakul, kus näete Batistini plaatidega siseõue ja marmorskulptuuri “Leda ja luik”. Järgnevalt külastate kohalikku Mercado dos Lavradores turgu köögi- ja puuviljadega ning kalaturgu. Jalutate Rua Fernão de Ornelase tänaval butiikide, kohvikute ja Bordali tikandivabrikuga. Pärastlõuna on vaba või valikuline poole päevane ekskursioon Funchali aedadesse (ekskursioonipaketis). Teekond viib teid Madeira presidendi residentsi aedadesse Quinta Vigia, kus asub ka kabel Nossa Senhora das Angustias. Residentsi rõdult avaneb kaunis vaade Funchali sadamale. Jätkate jalutuskäiku Parque Santa Catarina aeda eksootiliste puude ja lilledega. Siin asub ka Christoph Kolumbuse kuju, kes külastas saart kahel korral. Viimaks külastame piirkonna tuntuimat botaanikaaed. Ööbimine Funchali piirkonnas.

3.päev: Ida-Madeira lühikese laevasõiduga Ribeiro Frios (ekskursioonipakett/valikuline)

Hommikusöögi järel vaba päev või suundute avastama saare kõrgeimat tippu – Pico Arieiro, 1818m (ekskursioonipaketis). Just siit avanevad imelised vaated kogu saarele ning selge ilmaga näeb Paul da Serra tuuleveskeid. Seejärel suundute Ribeiro Frio oru laurissilva metsa, kus teeme lühikese levada matka “Balcões” vaatepunkti juurde. Teekond viib teid edasi Faiali ja Santanasse, kus näete värvikirevaid kolmnurkseid maju ja põnevat arhitektuuri. Külastate Kotka Kivi Porto da Cruzis ja rummitehast Engenho do Norte. Päeva lõpetate kauni vaatega Ponta S. Lourenço idarannikul. Ööbimine Funchali piirkonnas.

4. päev: Veinitootjad ja Cabo Girão (ekskursioonipakett/valikuline)

Hommikusöök ning vaba päev või võimalus osaleda valikulisel ekskursioonil. Viime teid kahe erineva Madeira veinitootja juurde, et saaksite ise otsustada, milline neist on parim! Alustate Estreito de Câmara de Lobosist, kus külastate Vinhos Barbeito tehast, tutvute veinitootmisega ja degusteerite kahte sorti 3-aastast veini. Järgneb peatus Cabo Girão merekaljul, kus on klaasplatvorm merevaatega. Seejärel suundute Funchalis asuvasse vanasse veinitalusse Blandy’s Madeira Wine Lodges, kus külastate muuseumi ja osalete degusteerimisel, proovides nelja erinevat veini. Soovi korral saate osa võtta põnevast džiibi ekskursioonist (lisaekskursioon müüdav kohapeal), suundudes vähem läbitavatele teedele ning nautides imelisi kohti ja vaateid, kuhu autoga ei pääse. Sel teekonnal läbite mitmeid vaatepunkte nagu Câmara de Lobos, Estreito Câmara de Lobos, Jardim da Serra ja Boca dos Namorados. Ööbimine Funchali piirkonnas.

5. päev: Monte ja Madeira vaatepunktid (sisaldub reisipaketis)

Hommikusöögi järel saare kauneimate vaatepunktide avastus. Esmalt Barcelose tipp (350m), vaadetega Funchali lahele. Seejärel Eira do Serradose tipp (1094m), vaadetega Madeira mägedele ja Nun Valley orule. Külastate ka Montet, Funchali kuulsat eeslinna, sealsete kaunite aedade ja Neitsi Maarja kirikuga. Samuti saate sõita ühe saare vanima transpordivahendi, korvsõidukiga, Livramentosse (ekskursioonipaketis). Õhtusöögipaketi soetamisel osalete “Madeira õhtul” – erakordsel sündmusel, mis ühendab endas Madeira köögi maitseelamused ja traditsioonilise meelelahutuse. Ööbimine Funchali piirkonnas.

6. päev: Lääne-Madeira ja Porto Monizi laavabasseinid (ekskursioonipakett/valikuline)

Hommikusöök ning vaba päev või võimalus osaleda valikulisel ekskursioonil. Külastate võluvat kaluriküla Câmara de Lobos, tuntud Winston Churchilli maalide poolest, ja jätkute Ribeira Bravasse, turu ja S.Bento kirikuga. Seejärel proovite Serra D’água’s kohalikku “poncha” jooki, enne kui suundute S.Vicente’i linna. Imetlege põhjaranniku Hawaii-sarnast rannajoont, peatuge Porto Monizis, et näha looduslikke ujumisbasseine ja jugasid. Päeva lõpetate Paul da Serra’s, mis asub 1500m kõrgusel, ja päeva viimase peatusena külastate Ponta do Soli küla lõunarannikul. Ööbimine Funchali piirkonnas.

7. päev: Laevareis katamaraaniga (kohapeal müüdav ekskursioon)

Peale hommikusööki on teil vaba päev või võimalik osaleda katamaraani laevareisil. Avaneb võimalus näha delfiine, kilpkonni või isegi vaalu. Ööbimine Funchali piirkonnas.

8. päev: Tagasilend koju

Nautige viimast hommikusööki hotellis enne transfeeri lennujaama kojusõiduks.

REISIPAKETI HINNAS SISALDUB:

 • LENNUPILETID: Tšarterlend suunal Tallinn-Madeira ja tagasi
 • LENNUTEENUSED Registreeritud pagas, väike käsipagas, lennujaama check-in
 • TRANSFEERID Bussid on kaasaaegsed, konditsioneeri võimalusega
 • VÄLJASÕIDUD VASTAVALT PROGRAMMILE MUGAVA TURISMIBUSSIGA Funchali kesklinn, parimad vaatepunktid ja Monte võlu
 • MAJUTUS 7 ööd mugavustega keskklassi hotellis
 • TOITLUSTUS Hommikusöögid hinnas
 • MEELDIV EESTI KEELT KÕNELEV REISIJUHT Meeldiv eesti keelt kõnelev reisijuht

Hind ei sisalda:

 • Üheinimesetoa lisamaks (üksi reisivatele inimestele): 279 €/inimene
 • Kohapeal pakutavad lisaekskursioone, isiklikke kulusid, lõunasööke, õhtusööke, jooke
 • Turismimaksu

Võimalikud lisateenused:

 • Ekskursioonipakett (2.päeva Funchali aedade külastamine, 3.päeva Madeira saare idaosa avastamine, 4.päeva Veinitalu ja merekalju Cabo Girão külastus, 6. päeva Saare lääneosaga tutvumine): 169 €/inimene
 • Õhtusöögipakett: 6 õhtusööki hotellis + Madeira õhtu 99 €/inimene
 • Kohapeal pakutavad lisaekskursioonid. Hind sõltub teenusepakkujast ning hooajast. Lähemalt räägib neist meie giid. Ekskursioone ette osta ei ole võimalik. Ekskursioonid väljuvad kui grupis on vähemalt 10 inimest.
 • Reisikindlustus (pakkumise saamiseks palume pöörduda reisikonsultandi poole)

Oluline teave:

 • Enne reisi broneerimist palume kindlasti tutvuda viisatingimustega ja kontrollida reisidokumendi kehtivust
 • Eesti kodanikule on Portugali reisimine viisavaba.
 • Reis ei sobi osalise või täieliku liikumispuudega inimestele ning lastele alla 12a.
 • Reisikorraldajal on õigus teha muudatusi päevakavas eeldusel, et reisi kvaliteet ei muutu.

VASTUTAV REISIKORRALDAJA:

NIKAL TRAVEL OÜ

Tatari 16-19, Tallinn 10116

Registrikood: 12440939
NB! Vaata reisitingimusi
Reisikorraldaja Nikal Travel | Reisitingimused »

Nikal Travel

NIKAL TRAVEL OÜ Tatari 16-19 Tallinn Harjumaa 10116

Registrikood: 12440939
Asutatud: 19.03.2013
Telefon: 6640064
E-post:info@nikal-travel.ee
Koduleht: www.nikal-travel.ee
NB! Vaata reisitingimusi    
sulge
Sihtkoht

madeira

Portugal

Kes pole käinud portveini sünnimaal Portugalis, ei ole näinud Lõuna-Euroopat!

Portugal on tuntud kui maa, kus kohtuvad kirgas valgus ning ookean, mis justkui tantsivad omavahel mingit nõiduslikku, veidrat tantsu. Rändurit võlub siinne rikkalik köök, head (port)veinid, kenad sadama- ja kuurortlinnad, poolmetsikud päikeserannikud ning meeletu õiterohkus.

Portugal on Mandri-Euroopa kõige läänepoolsem riik, mille koossseisu kuuluvad veel kaks saarestikku Assoorid ja Madeira. Oma nime on Portugal saanud Douro jõe suudmes asunud muistse rooma asula Portus Cale järgi, nüüdsel ajal asub selle lähistel riigi suuruselt teine linn Porto. Muide, tegemist on ka portveini sünnilinnaga – just siin linnas tehti algust portveinide tootmisega, mis tänaseks on tuntud üle ilma.

Tasub mainimist, et Porto valiti Parimaks Euroopa Turismisihtkohaks aastal 2014, kuuludes ühtlasi neljateistkümne parima linna hulka, mida British Airways on arvanud heaks soovitada. Lonely Planet seevastu andis Portugalile 2015. aastal tiitli „Best Value Destination“ tänu siinsele laitmatule hinna ja kvaliteedi suhtele. Samasuguse tiitliga pärjati Portugal ka sellele eelnenud, 2014. aastal väljaande Rough Guide poolt. TripAdvisor’i poolt aastal 2014 Reisijate Lemmiku tiitliga pärjatud linn pälvis samal aastal lisaks veel World Travel Awards poolt Euroopa Parima Linnapuhkuse Sihtkoha auhinna.

Inimesi tuleb Portugali nii rändama kui ka puhkama pea kõigist maailma paigust. Võimalusi nii emotsionaalseks kui ka vaimseks puhkuseks on siin ohtralt – Portugali pikad liivarannad pakuvad rahulikku rannapuhkust koos ohtrate rannarestoranide ning veinibaaridega, samas kui aktiivse puhkuse eelistajad saavad haarata seljakti ja panna end proovile mõnel siinsel mäegurul või rattaga maanteid mõõtes. Munakivitänavatega külades võib näha lubjatud maju ning tillukesi kohvikuid, kus sonidega mehed joovad bica’t ehk kohalikku espressot ning naisi, kes grillivad tänavatel sardiine. Portugal on ka tuntud oliivimaa – siinses köögis on oliivid samavõrd tähtsal kohal kui elusolendi jaoks hingamine.

Portugalis on subtroopiline ja üsna klassikaline vahemereline kliima, mis on suhteliselt pehme ja püsib suhteliselt stabiilne, ilma temperatuurikõikumisteta. Põhjas on kliima mereline, suvi on enamasti kuiv ja päikeseline, talv seevastu jahe ja vihmane. Et kõige soojemad mereveed asuvad lõunarannikul, asub lõunapoolel ka suurem osa kuurorte.  Sealsed väikesed ja lihtsad restoranid pakuvad otse merest püütud, värskelt valmistatud kala. Mõõnaperioodidel aerutavad kohalikud meremehed Atlandile, et leida merikarpe ja koorikloomi. Terve rannaala pikkuses võib näha kalamehi, kes õppisid seda tööd oma isadelt, minemas merele kalmaare ja kaheksajalgu, sardiine ja tuunikala püüdma.

Portugali pealinn on imeilus ning iidne Lissabon, millest on kujunenud eraldiseisev turismisihtkoht – siia tullakse veetma nii kultuurilist perepuhkust kui pikka ning romantilist nädalalõppu. Linna teatakse rahvakeeli valge linnana – seda tänu päikesevalgusele, mis peegeldub Taguse nimeliselt jõelt.

Madeira

Jumala botaanikaaed ja loodusesõbra imedemaa

Madeira mõjub tohutu magnetina loodusesõpradele, fotograafidele ja matkajaile üle kogu maailma. Siinne lopsakas loodus meenutab veidi Alice imedemaad, kus iga nurga tagant võib tilluke taim loetud sekunditega hiidsuureks kasvada. Vulkaanilisel ning äärmiselt viljaka pinnasega Madeiral leidub sisuliselt kõikidele kliimavöötmetele iseloomulikku – siinsed taimed ja viljad varieeruvad ananassidest ja banaanidest meile koduste kartulite ja kapsasteni välja. Et kliima on ideaalne viinamarjade kasvatamiseks, pole imestada, et saar on tuntud ka dessertveinide poolest.

Mitte ilmaasjata pole Madeirat ristitud loodusmatkajate paradiisiks – siinsed, peamiselt mäekülgedel looklevad matkarajad on muinasjutuliselt kaunid ning üksnes jalgsi või jalgrattaga saab seda kõike vahetult tunnetada ja nautida. Kes eelistab päikest, saab valida päikeselise ranniku, kes aga metsas rännata eelistab, leiab sobiva raja loorberimetsas. Looduse lopsakust aga saab imetleda ka parkides ja lilleaedades, mis on õites aasta läbi.

Madeira asub Atlandi ookeanis, 600 km kaugusel Aafrika rannikust. Siinne elanikkond koosneb valdavalt portugallastest, kogu piirkond kuulub autonoomsena Portugali riigile ning seega ka Euroopa Liitu. Nii etniliselt kui ka kultuuriliselt on tegemist Euroopaga, kuigi Aafrikale asub saar märksa lähemal.

Kogu Maderia saarestik on vulkaanilise tekkega ega ole seega ühegi mandri osa. Saarestiku suurim, Madeira saar on suure, üle 6 km kõrguse kilpvulkaani veepealne osa. Madeira kõrgeim, Ruivo mägi ulatub 1861 m üle merepinna, lisaks on saarel hulk teisigi rohkem kui kilomeetrikõrgusi tippe, mida hea tahtmise korral vallutada.

Madeira suurim linn, 16. sajandil linnaõigused saanud Funchal on üks maailma armsamaid linnu, turnides uhkelt mööda mäekülgi üles 1200 m kõrgusele. Vanalinnas leidub põnevaid muuseume, pühakodasid ning rohelusse mattunud aedu ja parke ning hubaseid tänavakohvikuid, kuhu end tundideks unustada.

Kes vähegi Madeirale on juhtunud, teab, et madeiralased on erakordselt lahked ning avatud loomusega Kuna kliima Madeiral on aasta läbi suhteliselt sarnane, on sinna igal ajal mõnus reisida. Miks üldse siis midagi oodata?

insurance image

Tee reisikindlustus!

Kindlustunne on reisimisel ülioluline. Küsi Sulle sobivaima reisikindlustuse pakkumist oma reisikonsultandilt või vormista reisikindlustus ise.

save money image

Maksa tasapisi!

Vaba raha ei ole võtta, aga head pakkumist ei taha raisku lasta? Appi tuleb järelmaks, mis võimaldab reisi eest tasuda osade kaupa.

Küsi pakkumist:

 • Reis Hind
 • Hidden
 • This field is for validation purposes and should be left unchanged.