Hiina ringreis – Shangai, Jangtse jõekruiis, Peking

Hiina

klientide lemmik!

14 päeva Hiinas: Jangtse kruiis koos Shanghai ja Pekingiga! See uskumatu teekond viib Teid Hiina südamesse, alates Shanghai pulbitsevatest tänavatest kuni Xi’ani ajalooliste imedeni ja Pekingi suursugususe juurde. Lisaks saate nautida maalilist kruiisi mööda Jangtse jõge, külastada vapustavat Suurt Hiina müüri ning sukelduda arvukatesse kaasakiskuvatesse kultuurikogemustesse.

Reisikuupäevad on hoolikalt valitud meeldival ja soojal kevad-suvel, muutes selle ideaalseks ajaks meeldivateks jalutuskäikudeks ja kauni looduse nautimiseks. Ärge jätke seda võimalust kasutamata, et avastada Hiina rikkalikku kultuuri, ajalugu ja looduslikku ilu. Broneerige oma koht juba täna ja asuge eluunistuste seiklusele!

 

Reisid väljuvad

 • 11.06.2024 / välja müüdud
 • 06.08.2024 / välja müüdud
 • 29.08.2024
 • 08.09.2024

Reisi hind alates 1999 € reisija

Hind on toodud ühele täiskasvanud reisijale eeldusel, et koos reisib kaks inimest

Programm

1. päev: Saabumine Shanghaisse 

Mugav õhtune lend Turkish Airlines’ga ühe ümberistumisega (Istanbulis) Tallinnast Shanghaisse.

2. päev: Shanghai

Saabute pärastlõunal Shanghaisse. Lennujaamas tervitab Teid giid ning toimub transfeer 4-tärni hotelli, kus veedate järgnevad 3 ööd. Õhtusöök hotellis (sisaldub õhtusöögipaketis).

3. päev: Shanghai

Hommikusöök, mille järel on Teil vaba päev või on Teil võimalus osaleda vabatahtlikul lisatasuga ekskursioonil kuulsa nefriidist Buddha templi juurde. Templi ees on valge lamava Buddha kuju, mis on 195 cm pikk ja kaalub tervelt 3 tonni! Hiljem jätkame oma teekonda läbi Mingi dünastia Yu aedade, mis paiknevad samuti vanalinnas. Just need aiad on üks parimaid näiteid Hiina oskuslikust aiakujundusest. Pärastlõunal õpite tundma Euroopalikku Šanghaid Prantsuse konstsessiooni ajast. Malmist rõdud ja klassikalised armsad kohvikud loovad meeldiva kontrasti kohaliku kultuuri ja pilvelõhkujate metropoli vahel (sisaldub ekskursioonipaketis). Naasete hotelli. Õhtusöök hotellis (sisaldub õhtusöögipaketis).

4. päev: Shanghai

Hommikusöök hotellis. Ülejäänud päev on vaba ning saate iseseisvalt avastada Šanghai võlusid. Võimalik osaleda väljasõidul Zhujiajiao külla (sisaldub ekskursioonipaketis), mis asub Dianshani järve idapoolsel kaldal. Küla on Šanghaist 40 km kaugusel. Viimaste uuenduste tõttu kutsutakse linna ka „Hiina Veneetsiaks“, kuna seal on arvukalt väikeseid tänavaid, sildu ja kanaleid. Õhtusöök hotellis (sisaldub õhtusöögipaketis).

5. päev: Shnghai – ekskursioon tervele grupile

Pärast hommikusööki toimub transfeer kesklinna, kus võtate ette muljetavaldava jalutuskäigu sadama promenaadil Bundil ja ostutänaval Nanjing Lu’l. Jalakäijateed oma poodide, restoranide ja kohvikutega meelitavad neoontulede säras arvukalt turiste ja külastajaid. Järgnevalt võite jalutada muljetavaldaval Bundi promenaadil. Viimane koosneb 52 eriarhitektuuriga majast ning on üks põhilisi turistide atraktsioone Šanghais. Peale seda toimub transfeer rongijaama, kus sõidate kiirrongiga Yichangi (II klassis, umbes 8h). Modernses ja mugavas rongis saate nautida meelepäraseid sööke ja jooke (lisatasu eest). Õhtul Yichangi saabudes ootab Teid transfeer luksuslikule Jangtse kruiisilaevale. Seadke end neljaks järgnevaks päevaks kajutisse sisse ning nautige laeva, kus Teid hellitatakse täispansioniga (õhtusöögipaketi soetamisel). Laevaga sõites avanevad Teile kaunid vaated oma loomuliku iluga. Lisaks alljärgnevalt kirjeldatud hinnas sisalduvatele ekskursioonidele võite osa võtta ka teistest ekskursioonidest, mille kohta saate lisainfot laeval olles.

6. päev: Jangtse kruiis – ekskursioon tervele grupile

Nautige laeval hommikusööki. Liueldes õrnalt üle Jangtse, on üks külastamist väärivaid ekskursioone Kolme Kuristiku tamm. Teil avaneb võimalus näha maailma suurimat hüdroelektrijaama. Paisu ehitamist alustati 1994. aastal ja see sai täielikult valmis ning avati pidulikult 2012. aastal. Paisu tekitatud veekogu hõlmab endas peaaegu 1000 km² suurust ala. Üleujutatavate alade tõttu pidi elukohta vahetama 1,9 miljonit inimest. Kolme Kuristiku tamm on Hiinas Suure Hiina müüri järel suuruselt teine ehitis. Samuti oli sellel hiiglaslik eelarve, ulatudes 60 miljardi USA dollarini. Paisu pikkus on 2335 meetrit ja kõrgus 101 meetrit. Laeval serveeritakse lõuna- ja õhtusöök (õhtusöögipaketi soetamisel).

7. päev: Jangtse kruiis – ekskursioon tervele grupile

Hommikusöök pardal ning edasi sõidate läbi muljetavaldava Wu kuristiku, mis lookleb piki 45 km. Vasakule ja paremale poole kallast jäävad kaunid kanjoni nõlvad, mille kõrgused ulatuvad 1200 meetrini! Lisaks toimub paadiekskursioon järjest kitsenevasse Šennongi jõkke, kust kerkivad nähtavale jõeäärsed kaljud või Goddess jõkke, mis on 15 kilomeetrit pikk; selle 10-kilomeetrise lõigu hulgas on kitsal ojal voolava vee tõttu üksikud orud, kus inimtegevus puudub.Olles tagasi pardal, serveeritakse Teile lõuna (õhtusöögipaketi soetamisel).  Möödute ka Qutang‘i kanjonist, mis on imetlusväärne looduse meistriteos! Õhtusöök pardal (õhtusöögipaketi soetamisel).

8. päev: Jangtse kruiis – ekskursioon tervele grupile

Nautige hommikusööki pardal ning teid ootab ees ekskursioon Mount Šuanggui metsaparki. Mount Šuanggui on rahvuslik metsapark, mis on tuntud oma maalilise maastiku poolest, mis ühendab ajalugu, kultuuri ja kaasaegset kunsti. Šuanggui mägi on sajandeid olnud literaatide ja kunstnike lemmikkoht. Siin on kalligraafide kaljupintslite kirjutisi Songi dünastiast tänapäevani ja paviljonid on nimetatud märkimisväärsete ajalooliste tegelaste järgi. Lõuna- ja õhtusöök pardal (õhtusöögipaketi soetamisel).

9. päev: Chongqing – Xi’an

Pärast kosutavat hommikusööki lahkute kruiisilaeva pardalt. Saabudes Chongqingi, tervitab Teid kohalik giid, kes juhatab Teid rongijaama, kust väljub rong Xi’ani. Teid ootab sõit kiirrongiga. Istuge ja puhake meeldivast kruiisist. Kogu reisi vältel võite restoranvagunis nautida meelepäraseid sööke, jooke ja snäkke (lisatasu eest). Saabudes Xi’ani, kohtute kohaliku giidiga ning toimub transfeer Teie 4*-hotelli.

10. päev: Xi’an – öörong Pekingisse

Hommikusöök, millele järgneb vaba päev. Soovitame Teil osa võtta vabatahtlikust lisatasuga väljasõidust terrakotasõdalaste juurde. Kindlasti kujuneb Teie jaoks meeldejäävaks muljeks terrakotasõdalaste armee nägemine. See tähistab üht 20. sajandi arheoloogiliste leidude tippu! Seal leidub tuhandeid sõdalasi, mille puhul on märkimisväärne, et iga kuju on erineva välimusega. Sõdalased on üles rivistatud militaarastmete järgi ning samuti leiab sealt ka sadu hobuseid ja sõjavankreid. Tagasiteel Xi’ani teete fotopeatuse Hiina ühe kõige paremini säilinud Xi’ani linnamüüri juures, mis on 14 km pikk ja rabab oma laiusega (sisaldub ekskursioonipaketis). Õhtul toimub transfeer Xi’ani rongijaama, kust sõidate öise rongiga Pekingisse, ööbimine 4-kohalises kupees.

11. päev: Peking – ekskursioon on tervele grupile

Saabumine Pekingi rongijaama ning pealelõunat transfeer Teie 4-tärnihotelli, kus seate end sisse järgnevaks kaheks ööks. Nautige hommikusööki, mille järel kutsume Teid Keisrite Suvepaleesse linna loodeossa. Palee oma imelise aiaga on üks peamisi vaatamisväärsusi Pekingis. Suvepalee ulatuslik territoorium koosneb erinevatest aedadest, mis esindavad eri ajastuid. Seal asub suur järv, intrigeerivad templid, mis kõrguvad 60 meetri kõrguse mäe otsas, muuseum ja palju muud. UNESCO lisas Suvepalee oma kultuuripärandi nimistusse aastal 1998 ning tunnustas seda kui Hiina maastikuaia disaini meistriteost. Õhtusöök hotellis (sisaldub õhtusöögipaketis).

12. päev: Peking – Suur Hiina müür

Pärast hommikusööki on Teil vaba päev. Kutsume Teid osalema vabatahtlikul väljasõidul Suure Hiina müüri Juyongguani külastuskoha juurde, mis valmis vahemikul 770-475 eKr. 21 196 km pikkune müür on imposantseim ehitis, mida näha isegi Maa orbiidilt. Suurem osa hästi säilinud müürist ja tornidest on kõrged ning pakuvad kauneid vaateid üle ümbritsevate mägede ja maastiku. Tagasiteel sõidame mööda kesklinnast ning teeme fotopeatuse Linnupesana tuntud Pekingi Rahvusliku olümpiastaadioni juures (sisaldub ekskursioonipaketis). Õhtul on soovi korral võimalus süüa ehtsat Pekingi pardipraadi (sisaldub õhtusöögipaketis).

13. päev: Peking

Hommikusöök, millele järgneb vaba päev. Soovitame Teil osa võtta vabatahtlikust lisatasuga Pekingi ekskursioonist. Esmalt külastate Taevatemplit, mis määrati 1987. aastal UNESCO maailmapärandi nimistusse. Seejärel näete Keelatud Linna. Viimane oli 500 aasta jooksul suletud lihtrahvale ning seal on valitsenud Mingi ja Qingi dünastia perioodil 24 keisrit (sisaldub ekskursioonipaketis). Peale ekskursiooni tullakse ülejäänud grupile hotelli järgi ja toimub transfeer lennujaama, kust alustate kojulendu.

14. päev: Saabumine tagasi Eestisse

Saabute Tallinnasse enne lõunat kaasas unustamatud muljed sellelt vapustavalt elamusreisilt.

REISIPAKETI HINNAS SISALDUB:

 • LENNUPILETID: Mugav lend Tallinn–Šanghai; Peking–Tallinn lennufirmaga Turkish Airlines (ümberistumisega Istanbulis)
 • LENNUTEENUSED: check-in, äraantav pagas, käsipagas, lennujaamamaksud
 • TRANSFEERID: Kaasaegsed, konditsioneeriga bussid. Teid võtab lennujaamas vastu giid, kes saadab Teid hotelli ja väljumispäeval hotellist lennujaama
 • MAJUTUS: 3 ööd Šanghais 4* hotellis, 4 ööd kruiisilaeval (President Cruises või Victoria cruises või sarnane), 1 öö Xi’anis 4* hotellis, 1 öö rongis Xi’an –Pekingi suunal 10. päeval, 2 ööd Pekingis 4* hotellis
 • TOITLUSTUS: Hommikusöögid
 • VÄLJASÕIDUD VASTAVALT PROGRAMMILE mugava turismibussiga: Šanghai Bund ja Nanjing Lu, sõit kiirrongiga Šanghaist Yichangi, Jangtse kruiis koos ekskursioonidega, sõit kuuekohalises kupees rongiga teel Chongqingist Xi’ani, 1 öö neljakohalises kupees rongiga teel Xi‘anist Pekingisse, Pekingi Keisrite Suvepalee
 • MEELDIV EESTI KEELT KÕNELEV REISIJUHT: Meie reisijuht tutvustab Teile reisiprogrammi ja on reisi vältel alati Teie jaoks olemas.

Hind ei sisalda:

 • Üheinimesetoa lisamaksu (üksi reisivatele inimestele): 459 €/inimene (ühekohalised toad kinnitatakse ainult päringu alusel!)
 • Turismimaksu, juhul, kui seda kohaldatakse, mille klient tasub otse hotellile kohapeal
 • Kruiisilaeva pardal tuleb tasuda ca 20 eurot / RMB 150 inimese kohta jootraha.
 • Kohapeal pakutavad lisaekskursioone
 • Isiklikke kulusid, jooke, lõuna- ja õhtusööke

Võimalikud lisateenused:

 • Ekskursioonipakett (Šanghai: Yu aiad ja Jade Buddha tempel, Veelinn Zhujiajiao, Xi’an: Terrakotasõdurite armee, fotopeatus Linna müüri juures, Peking: Suure Hiina Müüri Juyongguani sektsioon, fotopeatus Olümpiapargi juures, Keelatud linn, Taevatempel): 219 €/inimene
 • Õhtusöögipakett (õhtusöögid hotellides, täispansion kruiisilaeval ja täiendav Pekingi pardipraega õhtusöök restoranis): 175 €/inimene

Oluline teave:

 • Välisministeeriumi andmetel vajavad Eesti kodanikud Hiina reisimiseks viisat, mille taotlemiseks tuleb hõivata sõrmejäljed. Sõrmejälgede hõivamiseks tuleb kõigil viisataotlejail pöörduda Hiina saatkonda. Sõrmejälgede andmise nõudest on vabastatud: nt alla 14-aastased lapsed ja üle 70-aastased vanurid; diplomaatilise passi kasutajad; isikud, kellelt on füüsiliselt võimatu sõrmejälgi hõivata; viisataotlejad, kes taotlesid Hiina viisat samas Hiina saatkonnas sama reisidokumendiga ning kellelt on hõivatud sõrmejäljed viimase 5 aasta jooksul jne.
 • Pass peab kehtima vähemalt 6 kuud riiki saabumise kuupäevast.
 • Riiki sisenemise tingmuste kohta lugege siit: https://reisitargalt.vm.ee/riigid/hiina/
 • Reis ei sobi osalise või täieliku liikumispuudega inimestele.
 • Reis ei sobi alla 12 aastastele lastele!
 • Reisikorraldajal on õigus teha muudatusi päevakavas eeldusel, et reisi kvaliteet ei muutu.
 • Enne reisi broneerimist palume kindlasti tutvuda viisatingimustega ja kontrollida reisidokumendi kehtivust!

*Märkus: Juhul, kui külastatavates linnades kohaldatakse turismimaksu, tasub klient selle kohapeal otse hotellile. Klientidel on kohustus tasuda jootraha ∼20 eurot / 150RMB Jangtse kruiisilaeva pardale registreerudes.

*Reisikorraldajal on õigus teha muudatusi päevakavas eeldusel, et reisi kvaliteet ei muutu.

Lennuinfo (lennuvedajal on õigus muuta lennuaega meist sõltumatutel asjaoludel):

08. september 2024 Tallinn — Zürich     06:05—07:55     Swiss International Air Lines
08. september 2024 Zürich — Shanghai     13:00—07:05     Swiss International Air Lines
21. september 2024 Peking  — Frankfurt     12:15—19:00     Deutsche Lufthansa
21. september 2024 Frankfurt — Tallinn     21:40—01:00     Deutsche Lufthansa

 

VASTUTAV REISIKORRALDAJA:

NIKAL TRAVEL OÜ

Tatari 16-19, Tallinn 10116

Registrikood: 12440939
NB! Vaata reisitingimusi
Reisikorraldaja Nikal Travel | Reisitingimused »

Nikal Travel

NIKAL TRAVEL OÜ Tatari 16-19 Tallinn Harjumaa 10116

Registrikood: 12440939
Asutatud: 19.03.2013
Telefon: 6640064
E-post:info@nikal-travel.ee
Koduleht: www.nikal-travel.ee
NB! Vaata reisitingimusi    
sulge

Hiina

insurance image

Tee reisikindlustus!

Kindlustunne on reisimisel ülioluline. Küsi Sulle sobivaima reisikindlustuse pakkumist oma reisikonsultandilt või vormista reisikindlustus ise.

save money image

Maksa tasapisi!

Vaba raha ei ole võtta, aga head pakkumist ei taha raisku lasta? Appi tuleb järelmaks, mis võimaldab reisi eest tasuda osade kaupa.

Küsi pakkumist:

 • Reis Hind
 • Hidden
 • This field is for validation purposes and should be left unchanged.