Go Traveli veebilehe kasutustingimused

1. Üldsätted

1.1. Andmete töötlemise tingimused kehtivad AS GoTraveli veebilehe kasutajatele (edaspidi Kasutaja). Lehte kasutades nõustud käesolevate tingimustega.

1.2. AS GoTravel austab Kasutaja privaatsust, täites kohaldatavaid õigusakte ning mitte avaldades Kasutaja ja teiste isikute andmeid ilma antud isiku loata või muu seadusel põhineva aluseta. Me kogume teie isikuandmeid soovitud reisiteenuste broneerimiseks. See teave (sh tervise- ja passiandmed, mille meile avaldate) edastatakse tarnijatele, kes teile neid reisiteenuseid osutama hakkavad. Need tarnijad võivad asuda väljaspool Euroopa Liitu, kus isikuandmete kaitse ei pruugi olla nii tugev kui Euroopa Liidus. Päringuvormi täitmisega kinnitate, et lubate edastada oma isikuandmeid broneeringu tarbeks. Isikuandmete puutumatuse teate täisversiooni leiate siit.

1.3. Kasutaja andmete vastutav töötleja on AS GoTravel, registrikood 10113159, asukoht Toompuiestee 37, Tallinn 10133.

1.4. AS GoTraveli veebilehed koguvad ja töötlevad vaid neid andmeid, mis on vajalikud teenuse täielikuks teostamiseks, ning kogub teavet, et pakkuda paremat teenust.

1.5. AS GoTraveli veebileht võib sisaldada linke kolmandate osapoolte kodulehtedele või teenuste juurde. AS GoTravel ei vastuta kolmandate osapoolte andmete töötlemise poliitika ega tegevusega seotud andmetöötluse eest ning soovitab tutvuda eraldi iga kolmanda osapoole privaatsuspoliitikaga.

2. Andmete kogumine

2.1. Päringu saatmisel veebilehe kaudu jagunevad Kasutaja poolt esitatavad andmed kohustuslikeks ja vabatahtlikult edastatavateks andmeteks.

2.2. Kasutaja peab päringu töötlemiseks edastama järgmised andmed:

2.2.1. nimi – vajalik päringu töötlemisel reisija identifitseerimiseks, samuti päringule vastava reisipakkumise edastamiseks, reisibroneeringu vormistamiseks ja tagamiseks;

2.2.2. e-posti aadress – vajalik päringu töötlemisel reisija identifitseerimiseks, samuti päringule vastava reisipakkumise edastamiseks, reisibroneeringu vormistamiseks ja tagamiseks ning vajadusel arvete esitamiseks;

2.2.3. telefoninumber – vajalik päringule vastava reisipakkumise edastamiseks vajaliku informatsiooni kiireloomuliseks täpsustamiseks, reisibroneeringu vormistamiseks ning selle täitmise tagamiseks, mh teenuste kättesaadavuses tõrgete esinemisel teadete edastamiseks.

2.3. Vabatahtlikult esitatavateks andmeteks on:

2.3.1. e-posti aadress kommertsteadaannete ja reklaamide edastamiseks otseturunduse eesmärgil;

2.3.2. reisijate nimed, vanused jms andmed, mida Kasutaja on pidanud reisipäringu sujuvama töötlemise eesmärgil vajalikuks lisada.

2.4. Vabatahtlikult esitatavate andmete sisestamisega või vastava märke lisamisega päringuvormi on Kasutaja andnud eraldi nõusoleku vastavate andmete töötlemiseks.

2.5. Kui Kasutaja on andnud nõusoleku enda kontaktandmete kasutamiseks otseturunduse eesmärgil, loeme seda nõusolekuks, et talle edastatakse turundusliku iseloomuga teadaandeid tema poolt antud kontaktandmeid kasutades ning tema kontaktandmeid võib kasutada temale reklaami suunamiseks ka käesoleval lehel loetletud koostööpartnerite kanalites.

2.6. Kasutajal on igal ajal õigus otseturunduslikel eesmärkidel saadetavate teadaannete ja reklaamide saamisest loobuda ning soovida, et tema andmed kustutatakse. Juhend kommertsteadaannetest loobumiseks on lisatud igale saadetud uudiskirjale.

2.7. Kasutajal on igal ajal õigus kommertsteadaannete saamisest loobuda, vajutades linki iga kirja jaluses või saates vastavasisulise e-kirja AS GoTraveli e-posti aadressil turundus@gotravel.ee.

2.8. AS GoTravel tagab oma võimaluste piires töödeldavate isikuandmete kvaliteedi. AS GoTravel võib muuta sisestatud andmeid osas, mis on vajalik teenuse toimimiseks, näiteks asendada sisestatud tähemärgid, kirjavahemärgid või muud sümbolid, mis võivad automatiseeritud programmi eksitada. Sellegipoolest vastutab Kasutaja enda poolt avaldatud andmete õigsuse eest.

3. KÜPSISTE KASUTAMISE PÕHIMÕTTED

Küpsiste kasutamine

3.1. Kasutajate paremaks teenindamiseks kasutavad AS GoTraveli veebilehed küpsiseid ehk cookie’sid. AS GoTraveli veebilehed kasutavad küpsiseid:

3.1.1. sisu ja reklaamide isikupärastamiseks nii Go Traveli enda veebilehel kui ka käesoleval lehel loetletud koostööpartnerite kaudu internetis,

3.1.2. sotsiaalmeediafunktsioonide pakkumiseks,

3.1.3. veebiliikluse analüüsimiseks.

3.2.  AS GoTravelile kuuluvad domeenid võivad muuhulgas sisaldada elemente, mis salvestavad küpsiseid kolmandate isikute nimel. Näiteks võib AS GoTravel edastada teavet oma sotsiaalmeedia-, reklaami- ja analüüsipartneritele selle kohta, kuidas Kasutaja veebisaiti kasutab. Selliste küpsiste rakendamine ei ole otseselt vajalik veebisaidi toimimiseks, kuid see tagab Kasutajale parema sirvimiskogemuse. AS GoTraveli veebilehte kasutades nõustub Kasutaja, et AS GoTravel kasutab küpsiseid.

Küpsistest keeldumine

3.3. Kasutajal on õigus keelduda küpsiste salvestamisest arvutisse, muutes oma veebilehitseja seadeid.

3.4. Eri tüüpi veebilehitsejad kasutavad küpsiste keelamiseks erinevaid meetodeid. Täpsem informatsioon on kuvatud veebilehel www.aki.ee/et/kupsised.

3.5. Küpsiste blokeerimisel või kustutamisel peab Kasutaja arvestama, et kõik veebilehe funktsioonid ei pruugi pärast küpsiste blokeerimist enam kättesaadavad olla.

Mis on küpsis ehk cookie?

3.6. Küpsis on tekstifail, mille saadavad ja salvestavad kasutaja arvutisse veebilehed, mida Kasutaja külastab. Küpsis salvestatakse Kasutaja veebilehitseja failikataloogis. Juhul kui Kasutaja on veebilehte varem külastanud, loeb veebilehitseja küpsist ning edastab vastava teabe veebilehele või elemendile, mis küpsise algul salvestas. Lisateave küpsiste kohta on kättesaadav veebilehel www.aki.ee/et/kupsised.

3.7. Küpsised võimaldavad jälgida veebilehe kasutusstatistikat, rubriikide populaarsust ning muid veebilehel tehtavaid toiminguid. Küpsisest saadavat teavet kasutatakse veebilehe kasutusmugavuse ja sisu parandamise eesmärgil.

Veebilehel kasutatavate küpsiste tüübid

3.8. Püsiküpsised on hädavajalikud veebilehel ringi liikumiseks ja selle funktsioonide kasutamiseks. Püsiküpsiste puudumisel ei saaks kasutaja kasutada kõiki veebilehe funktsioone.

3.9. Sessiooniküpsised võimaldavad veebilehel meelde jätta kasutaja tehtud varasemaid valikud (näiteks kasutajanimi, keelevalik jne) ning seeläbi pakkuda tõhusamaid ja isikupärasemaid funktsioone.

3.10. Jälgimisküpsised koguvad andmeid kasutaja käitumisest veebilehel. Jälgimisküpsisest saadav informatsioon võimaldab tõsta veebilehe kasutusmugavust.

4. AS GOTRAVELi KOOSTÖÖPARTNERID

4.1. Google Analytics ja Google AdWords

4.1.1.  AS GoTraveli veebilehed kasutavad Google Analyticsit, veebianalüüsi teenust, mida pakub Google, Inc. (1600 Amphitheatre Parkway, Mountain View, CA 94043, USA; „Google”). Google Analytics kasutab küpsiseid ehk faile, mis salvestatakse kasutaja arvutisse, et analüüsida, kuidas kasutaja veebilehte kasutab.

4.1.2.  AS GoTravel kasutab Google AdWordsi reklaamiteenust, mida pakub Google, Inc. (1600 Amphitheatre Parkway, Mountain View, CA 94043, USA; „Google”). Google AdWords kasutab küpsiseid ehk faile, mis salvestatakse kasutaja arvutisse, et analüüsida, kuidas kasutaja veebilehte kasutab.

4.1.3.   Küpsistega loodud teave kasutaja poolt veebilehe kasutamise kohta edastatakse tavaliselt Google’i serverisse USAs ja salvestatakse seal. Et Teenusepakkuja on aktiveerinud IP-anonümiseerimise, lühendab Google Kasutaja IP-aadressi (Euroopa Liidu või teiste Euroopa Majanduspiirkonna liikmesriikide puhul).

4.1.4.  AS GoTraveli soovil kasutab Google teavet, et analüüsida kasutaja tegevust ja koostada raporteid veebileheküljel toimuva kohta. Kuidas täpselt Google kasutaja andmeid töötleb ja kaitseb, saab lugeda Google’i privaatsuspoliitikast: https://policies.google.com/privacy?hl=en.

4.1.5.  Kasutaja saab küpsiste salvestamise arvutisse veebilehitseja sätetega keelata, kuid sel juhul ei pruugi kasutaja saada kodulehekülje kõiki funktsioone täies ulatuses kasutada.

4.1.6.  Lisaks on kasutajal võimalik küpsistel keelata veebisaidi kasutamise kohta kogutud andmete (sh IP-aadress) edastamist Google’ile ja nende andmete edasist töötlemist Google’i serverites. Selleks peab Kasutaja järgmiselt veebisaidilt vastava veebilehitseja lisa alla laadima ja selle installeerima: tools.google.com/dlpage/gaoptout?hl=en.

 

4.2. Facebook

4.2.1.  Teenusepakkuja koduleheküljel on integreeritud Facebooki lisandmoodulid (1601 S. California Avenue, Palo Alto, CA 94304, USA) „Meeldib” ja „Jaga”. Facebooki lisandmoodulitest ülevaate saamiseks külasta Facebooki kodulehekülge developers.facebook.com/docs/plugins.

4.2.2.  Kui kasutaja külastab veebilhekülge, luuakse kasutaja veebilehitseja ja Facebooki serveri vahel otsene side. Kasutades neid lisandmooduleid, saab Facebook teavet, et kasutajal on oma IP-aadressilt ligipääs AS GoTraveli koduleheküljele. Kui kasutaja on Facebooki sisse logitud ja vajutab „Meeldib” või „Jaga” nuppe, saab kasutaja linkida AS GoTraveli kodulehekülje sisu oma Facebooki profiilile, mille kaudu saab Facebook kajastada AS GoTraveli veebilehe kasutamist kasutaja seinal. AS GoTravel ei saa mingit teavet ülekantud andmete kohta ega selle kasutamise kohta Facebooki poolt. Enam teavet leiab, kui tutvuda Facebooki privaatsuspoliitikaga: www.facebook.com/about/privacy.

4.2.3.  Kui kasutaja ei soovi, et kasutaja Facebooki kontol kajastuks AS GoTraveli lehe külastamine, peab kasutaja logima Facebookist välja.

4.2.1.  Teenusepakkuja koduleheküljel on integreeritud Facebooki lisandmoodulid (1601 S. California Avenue, Palo Alto, CA 94304, USA) „Meeldib” ja „Jaga”. Facebooki lisandmoodulitest ülevaate saamiseks külasta Facebooki kodulehekülge developers.facebook.com/docs/plugins.

4.2.2.  Kui kasutaja külastab veebilhekülge, luuakse kasutaja veebilehitseja ja Facebooki serveri vahel otsene side. Kasutades neid lisandmooduleid, saab Facebook teavet, et kasutajal on oma IP-aadressilt ligipääs AS GoTraveli koduleheküljele. Kui kasutaja on Facebooki sisse logitud ja vajutab „Meeldib” või „Jaga” nuppe, saab kasutaja linkida AS GoTraveli kodulehekülje sisu oma Facebooki profiilile, mille kaudu saab Facebook kajastada AS GoTraveli veebilehe kasutamist kasutaja seinal. AS GoTravel ei saa mingit teavet ülekantud andmete kohta ega selle kasutamise kohta Facebooki poolt. Enam teavet leiab, kui tutvuda Facebooki privaatsuspoliitikaga: www.facebook.com/about/privacy.

4.2.3.  Kui kasutaja ei soovi, et kasutaja Facebooki kontol kajastuks AS GoTraveli lehe külastamine, peab kasutaja logima Facebookist välja.

4.3. Smaily uudiskirjatarkvara

4.3.1. Kui olete andnud meile nõusoleku uudiskirjade, spetsiaalsete reklaamide, otsepostituste jms saamiseks, saadame teile soovitud infot, kasutades OÜ Smaily loodud uudiskirjade tarkvara. Teil on võimalus sellistest e-kirjadest ja reklaamidest igal ajahetkel loobuda, kasutades linki kirja jaluses. Enam teavet leiab, kui tutvuda Smaily privaatsuspoliitikaga: https://smaily.com/et/teenuse-osutamise-tingimused/.

Täpsemalt loe isikuandmete töötlemise kohta Go Travelis siit.