Maroko

Reisipakkumisi kokku: 1

Maroko on aken idamaade müstikasse, sumedatesse ja trummipõrinaga täidetud öödesse, vanadesse basaaridesse ning tõeliselt eksootilisse arhitektuuri. Avastamishimulisele rändajale pakub Maroko kõike: lõputult kultuuri, arhitektuuri, kulinaariat ja muusikat, aga ka romantilisi sadamakülasid, randu ning linnu, kus teatakse, kuidas pidutseda.

Marokos ootab sind puhkus keset sügavaid värve ja meeliülendavaid maitseid. Seda riiki on eri aegadel valitsenud kartaagolased, berberid, roomlased, portugallased, hispaanlased ja prantslased, kes kõik jätsid endast maha midagi oma uskudest, arhitektuuristiilidest ja keeltest. Sellisena on Maroko alati olnud Euroopa ja Aafrika tsivilisatsioonide ristteeks.

Valitsevaks usundiks on Marokos islam, mistõttu tuleb arvestada meiega võrreldes mõneti erinevate traditsioonidega. Näiteks on riigiasutustes reedeti pikem lõunaaeg, et jõuaksid nii süüa kui ka mošeesse palvetama minna. Moslemid sisenevad mošeesse paljajalu, kingad vasakus käes, astudes paremaga üle lävepaku. Vasak käsi ongi moslemitel musta või roojase tegevuse jaoks ning seda tasub silmas pidada ka külastajal, et midagi näiteks vasaku käega ulatama või suhu pistma ei kipuks.

Peetakse ka ramadaani ehk paastukuud, ehkki veidi leebemalt kui mujal islamiriikides. Restoranid ja baarid on avatud, ei jäeta ära ka ööklubide ja restoranide õhtuseid programme. Ehkki Maroko on islamiriik, on haritud marokolased siiski suhteliselt vabameelsed. Alkohol ei ole keelatud – seda pakutakse ka paljudes restoranides ja baarides väljaspool hotelle, samuti saab alkoholi osta mõnedest supermarketitest.

 

Kampaaniad: