Santorini

Reisipakkumisi kokku: 0

Lehekülg tundmatust muinasjutust

Vaid üksainus pilk Kreeka lõunapoolseima saare Santorini sinivalgetele mäenõlvadele ning Sinu süda on tõenäoliselt võidetud. Santorini kuulub maailma kauneimate kuurortsaarte hulka ning paiguti näib, et kõik, mis meid seal ees ootab, on osa mingist muinasjutust. Saar on lihtsalt niivõrd lummav: kiiskavvalged külad looklemas vulkaaniliselt musta saare mäenõlvakuil ning kohvikute ja restoranidega palistatud rannad jäävad kauaks meelde.

Kreeka saartest lõunapoolseim ehk Santorini on koht, kuhu tulla, et imetleda maailmakuulsaid päikeseloojanguid. Neid on parim nautida mõnel mäenõlval asuvalt kohvikuterrassilt, seda mõistagi koos jumaliku veini ning värskete salatite, pähklite ning oliividega ülekülvatud hõrgu kreeka toiduga. Suuremad kuurortid Kamar ja Perissa ootavad meid saare idarannikul, kus on palju kauneid musta liivaga randu ning suurel hulgal suuremaid ja väiksemaid restorane ja kohvikuid.

Atraktiivseimad ja külastatavaimad paigad saarel on kõrgel kraatrinõlval asuv Imerovigli küla ning maaliline Oia, mis lookleb lääneranniku järskudel nõlvadel ja on justkui omamoodi saare süda – sagin siinsetel kitsukestel tänavatel vaibub vaid öötundidel. Valgeks lubjatud majadele annavad aktsenti sinised aknaraamid ja uksed. Küla on aegade jooksul lummanud sadu kunstnikke, kes on Oiasse armunud ning siia ka elama asunud.

Põhjus, miks saare kuju just niisugune on, ulatub 3600 aasta tagusesse aega, mil tohutu vulkaanipurske tulemusel hävines toonane Minose kultuur Santorini ja Kreeta saartel ning lõviosa Santorinist jäi vee alla. Nõnda kujunes legend Santorinist kui legendaarsest Atlantisest. Kõik need lummavad ning hingematvalt kaunid vaated siin on tegelikkuses ajalooline osa kunagisest looduskatastroofist.

Hoogsaima ööelu saarel võib leida saare pealinnast Firast, kus külalisi ootavad loendamatud poed ja poekesed ning kohvikud ja klubid. Siin leidub mitu väiksemat muuseumi, sh arheoloogiamuuseum. Fira on ehitatud kunagise vulkaani kraatri äärele ning piltlikult öeldes ripub kraatri kohal. Mõni ime siis, et nimelt siia tullakse pidama mesinädalaid ning tõenäoliselt on paljud mehepojad teinud nimelt siin oma armastatule abieluettepaneku. Ning seda ka siis, kui see polnud varemalt plaanitud – Santorini lihtsalt mõjub nii.

Kui otsid puhkusereisi, kliki siia, et näha kogu meie puhkusereiside valikut.
Või äkki otsid hoopis soodsat lennupiletit?
Või sattusid siia hoopis mõne erilisema sooviga?

Anna meile teada, kuidas saame abiks olla!
Palun täida allolev päringuvorm ja reisikonsultant võtab Sinuga peagi ühendust.

KÜSI PERSONAALSET PAKKUMIST!

Puhkusesoovitajat

EI TEA, KUHU REISIDA?

Proovi Go Traveli puhkusesoovitajat! Vasta 9 lihtsale küsimusele ja meie reisikonsultantide soovitustel põhinev programm pakub Sulle välja puhkusereisi sihtkohad, mis just Sinu eelistustega kõige paremini sobivad.

Vaata lähemalt ›