Lindos

Reisipakkumisi kokku: 4

Maaliline puhkus Rhodose tuulevaikseimas kuurordis

Lindos on tuntud ühe erilise omaduse poolest – siin ei ole pea kunagi tuuline. Piirkond paikneb Rhodose kaguosas ning on tuntavalt kogu saare kõige soojem regioon. Lindosesse jagub nii kiviklibuseid kui ka liivaseid randu, lõputult taevasinist vett, traditsioonilisi saaremaju ning hubaseid kohvikuid. Tillukesed nukumajakesed otsekui kaitsevallina ümbritsemas mere kohal kõrguvat iidset akropoli, kallastel laiumas ehtsad ja kreekapärased restoranid ja kohvikud, hotellid ja kaubandus loovad atmosfääri, mida tullakse ikka ja jälle uuesti kogema. Kipub olema nõnda, et kes kord Lindosel käinud, jääb sellest omamoodi sõltuvusse. Kuulu järgi pidavat need, kes kord tee Lindosele leidnud, siia ikka ja taas tagasi ihkama. Leidub palju eurooplasi, kes veedavad siin kõik oma puhkused, alates päevast, mil Lindosega esmakordselt kohtuti. Vaatamist, kogemist ja nautimist pakub saar ohtralt ning olgu öeldud, et kogu see linn ongi üks suur arheoloogiline vaatamisväärsus.

Antiikajal olla Lindos olnud üks Rhodose kolmest tähtsaimast linnast. Tänapäeval on ajalugu läbi põimunud tõelise kuurordieluga. Kuurortina teatakse Lindost muide juba 60ndaist, mil kogus tuntust ütlus, et „kokteiliklaaside kõlin kostab Lindosest Rhodose linnani“. Millegipärast on kujunenud nii, et enim armastavad seda paika britid ja sealne meelelahutusäri, itaallased ning sakslased, kuid ka Lähis-Ida varakaimad tegelased.

Rand on siin samuti hingematvalt ilus – vesi on erakordselt puhas ja läbipaistev ja kaldad pikad ja maaillised. Siinne ööelu lausa tõmbab külalisi magnetina kaasa ning tihti lasevad siinsed klubid külalised oma haardest vabaks alles hommiku eel. Sagedased on saarele korraldatavad päevakruiisid, mil külalised saabuvad saarele hommikul, naudivad siinseid randu, antiikset akropoli ja restorane ning lahkuvad hilisõhtul, rikkamana nii kultuuriliselt kui emotsionaalselt.

Lindos sobib kõige paremini rahulikuma puhkuse armastajale – siia on hea tulla lõõgastavale rannapuhkusele ja mõnusale perepuhkusele. Muidugi saad sa Lindosest teha väljasõite saare kuulsaimate vaatamisväärsuste juurde, et siis õhtuks oma õndsasse lõõgastusõhustikku naasta.

Kuid tegelikult ei ole vaja sul piirkonnast muidugi kuhugi lahkuda. Silmailu pakuvad siin lisaks päikeses säravatele valgetele majadele ka kaunis Akropol ning keskaegse rüütlilossi müüridega ümbritsetud Athena Lindia pühamu. Ja muidugi ka maalilised vaated merele, mis avanevad paljudest kohvikutest ja toidukohtadest. Soovi korral saad sa oma aega suurepäraselt veeta ka Lindose armsates suveniiripoodides ja mõnusates tavernates.