Sardiinia

Reisipakkumisi kokku: 0

Sidrunisalud, ürgne loodus ning muinasjutumajadega külad

Sitsiilia järel suuruselt teine Vahemere saar Sardiinias pakub ennekõike metsikut ja ürgset loodust ning kauneid liivarandu. Orgudes laiuvad lõputud sidrunisalud vahelduvad nuku-majadega tillukeste küladega. Sardiinia on otsekui üks suur 3D-maal, kus loodus ning inimesed ei püsi raami sees paigal, vaid liiguvad.

Esimene asi, mis Sardiinial silma hakkab, on sidrunisalud, mida on siin tõesti palju. Palju on ka põnevaid looduslikke koopaid, kuhu saab end tundideks unustada, ning väikeseid, muinasjutumajakestest koosnevaid külakesi, kuhu sattudes võib ajataju sootuks kaduda.

Sardiinia külgneb idast Türeeni merega, põhjas on eraldatud Korsikast Bonifacio väinaga. Saare pindala on 23 800 km². Sardiinia on vägagi mägine ning selle kõrgeim tipp Punta La Marmora on 1834 m kõrgune. Et saar on geoloogiliselt iidne struktuur, ei esine siin peaaegu üldse maavärinaid, võrrelduna Itaalia mandriosa ning näiteks vulkaanilise Sitsiiliaga.

Aastast 1948 on Sardiinia Itaalia autonoomne piirkond ning tema ajalugu on pikk ja kirju. Mitmed siinsed linnad, sh praegune pealinn Cagliar, on rajatud 8. sajandil enne Kristust foiniiklaste poolt. Mõne aja pärast võtsid siinmail võimust kartaagolased, seejärel roomlased. Viimaste võimu all on saanud saarel domineerima ladina keel, millest hiljem kujunes sardiinia keel, mis on tänaseni kasutusel paralleelselt itaalia keelega. Roomlaste järel kujundasid saare ajalugu bütsantslased, pisalased ja seejärel tervelt 400 aasta vältel hispaanlased. Seega leidub saarel jälgi ning ajaloomälestisi neist kõigist.

Üks olulisem punkt Sardiinias on Alghero linn, mis on ka märkimisväärne turismikeskus. Just siin on enim tunda Hispaania, täpsemalt Kataloonia mõjutusi ning ajaloolisest pärandist annab aimu seni kõneldav katalaani dialekt. Linna teevad iseäranis võluvaks kitsaste munakivisillutisega tänavad, loendamatud kaunid väljakud ning vanalinn, kus leidub mitmeid uhkeid gooti kirikuid. Mitte vähem oluline ei ole ka uhke ja omapärane jahisadam, kus sõbralikult kõrvu loksuvad nii kohalike eredavärvilised kaluripaadid kui luksusjahid.

Algherot kaunistav pikk palmipuudega rannapromenaad on ideaalne paik jalutuskäiguks pärast päikesest ja kirgastest emotsioonidest tulvil päeva. Kõikjal leidub armsaid ning külalist mereandidega ja jumalike veinidega kostitavaid kohvikuid ning rannarestorane, üks kaunim kui teine. Mis oleks, kui puhkaks veidi jalga?

 

Kui otsid puhkusereisi, kliki siia, et näha kogu meie puhkusereiside valikut.
Või äkki otsid hoopis soodsat lennupiletit?
Või sattusid siia hoopis mõne erilisema sooviga?

Anna meile teada, kuidas saame abiks olla!
Palun täida allolev päringuvorm ja reisikonsultant võtab Sinuga peagi ühendust.

KÜSI PERSONAALSET PAKKUMIST!

Puhkusesoovitajat

EI TEA, KUHU REISIDA?

Proovi Go Traveli puhkusesoovitajat! Vasta 9 lihtsale küsimusele ja meie reisikonsultantide soovitustel põhinev programm pakub Sulle välja puhkusereisi sihtkohad, mis just Sinu eelistustega kõige paremini sobivad.

Vaata lähemalt ›