Mallorca

Reisipakkumisi kokku: 13

Hispaania võluvaim pärlikarp

Mallorca on üks neljast Hispaania Baleaaride saarestiku kuurortsaarest, mis on tõenäoliselt paljude eurooplaste jaoks omamoodi päikesereiside klassika. Siin on olemas kõik eeldused kuninglikuks puhkuseks – vahemereline kliima, hunnitu loodus ning piiramatu valik hotelle. Pisikese Mallorca kätkeb lõputult võimalusi nii aktiivseks puhkuseks, endasse puhta päikeseenergia laadimiseks kui ka kultuuriliseks harimiseks. Klubielu ei lõpe enne varahommikut ning erinevate klubide ning restoranide arv on sedavõrd suur, et ühest puhkuseajast nende kõikide külastamiseks, ka mitte ühes piirkonnas, kindlasti ei piisa.

Hispaania valdustesse kuuluval Mallorca saarel kõneldav keel on üks katalaani keele harusid, ent enamasti piisab hakkamasaamiseks inglise või hispaania keelest. Ka vene keele on kohalikud turismiettevõtjad enesele arusaadavaks teinud. Vaatamata populaarsusele turistide seas, leidub siin ka täiesti privaatseid ja turismiärist puutumatuid paiku, kus kontakt saare hingega on vahetum ja vabam.

Saare pealinnas Palma de Mallorcas kohtab kultuuri otsiv silm ohtralt põnevaid arhitektuurimälestisi, siinse lahe kaldal asub ka muljetavaldav ja majesteetlik 14.-16.sajandil rajatud gooti kirik Palma katedraal, mille ümbruses käib vilgas sagin justkui sipelgapesas. Palma de Mallorcas leidub kauneid ja omanäolisi kunstigaleriisid ning muuseume. Linna auväärse ajalooga vanalinn veetleb ühteviisi nii öise elu nautijaid kui kultuuripärandi kummardajaid.

Kel tahtmist loodusele sügavamalt silma vaadata, võiks kaaluda Puerto de Solleri ümbruses asuvaid matkaradu, jalgrattaga on põnevaim ja ühtlasi kauneim rännata Alcudia lahe piirkonnas. Mäenõlvad võivad ulatuda paiguti üle 1400 m üle merepinna ning enamasti katavad neid männimetsad, tasasemat maad katavad sagedasti apelsini- ning oliivisalud. Lastega pered rõõmustavad siinsete veeparkide üle Alcudias ning Magallufis.

Kampaaniad:

Hotellipakkumised: