Almeria

Reisipakkumisi kokku: 0

Almeria – päikese- ja filmilinn Andaluusias

Lõuna-Hispaanias Andaluusias asuv Almeria rannik on ilmselt Hispaania viimane paik, kus on veel võimalik leida rand vaid enda jaoks. Vaikne paradiis, kus on päike, loodus, meri, palmid, talud, värsked mereannid, paella, tuul, vaikus, mäed ning suurepärased panoraamvaated. Kogu provintsis on kaunis loodus, mida saab nautida nii Sierra Nevada mäeheliku pargis kui ka Cabo de Gata looduskaitsepargis. Suvel kerkib termomeetrinäit Almerias 29 kraadini, soojal ajal särab päike siinmail tervel 11 tundi ööpäevas.

Võluva ning naiseliku olemisega Almeria ajalugu on pikk ja kirju nagu lapitekk. Sellele aitab üksjagu kaasa linna asukoht suisa mäe jalamil, mida kroonib Almeria tähtsaim ehitis, mauride ehitatud kindlus Alcazaba, mis sai valmis 995. aastal. Kindluse koos uhke kaitsevalliga rajas omal ajal Cordoba kaliif Abd-erRahman. Muide, Alcazaba on maailmas suuruselt teine moslemi kindlus Andaluusias Alhambra järel, mis asub Granadas.

Alates 1950ndatest sai linna majanduslik areng tõsisema hoo sisse ja seda suuresti tänu asjaolule, et linn jäi silma Hollywoodi filmitootjaile. Tänaseks on linnast kujunenud tõeline filmilinn ning see on Hollywoodi filmitegijate lemmikpaik. Esimesed võtted leidsid siinmail aset juba 1952. aastal, mil filmiti “Aafrikat”. Suurem osa filmivõtteid toimub Cabo de Gata looduskaitsealal ning Indiana Jones tegi kuuldasti just siin oma trikke vihmavarjuga. Keset linna vaatab meiega tõtt John Lennoni kuju – ka tema viibis siin linnas seoses filmivõtetega. Olgu öeldud, et nimelt siin linnas kirjutas ta laulu “Strawberry Fields Forever”.

Muide, jalgpallihuvilised ehk teavad, et linna jalgpalliklubi UD Almería mängib Hispaania kõrgliigas.

Kui otsid puhkusereisi, kliki siia, et näha kogu meie puhkusereiside valikut.
Või äkki otsid hoopis soodsat lennupiletit?
Või sattusid siia hoopis mõne erilisema sooviga?

Anna meile teada, kuidas saame abiks olla!
Palun täida allolev päringuvorm ja reisikonsultant võtab Sinuga peagi ühendust.

KÜSI PERSONAALSET PAKKUMIST!

Puhkusesoovitajat

EI TEA, KUHU REISIDA?

Proovi Go Traveli puhkusesoovitajat! Vasta 9 lihtsale küsimusele ja meie reisikonsultantide soovitustel põhinev programm pakub Sulle välja puhkusereisi sihtkohad, mis just Sinu eelistustega kõige paremini sobivad.

Vaata lähemalt ›