Nessebar

Reisipakkumisi kokku: 2

Sajandite poolt vormitud romantika

Nessebar kuulub kogu Bulgaaria populaarseimate sihtkohtade hulka. Linn on riigi tõeline pärl, mis paikneb kaunil kaljusel poolsaarel ning mille vanalinn kuulub UNESCO maailmapärandi nimekirja. Jalutades Nessebari tänavatel ei tundu antiikaeg kordagi kättesaamatu kaugusena. Vanalinn rajati küll üle 3000 aasta tagasi, kuid selle vahetus läheduses on ka uus linnaosa, kus on mitmeid moodsaid hotelle. Need pakuvad kõike, mis ühe korraliku puhkuse juurde käib, aga samal ajal on melust veidi eemal, et saaksite veeta tõeliselt rahuliku puhkuse.

Võluvalt iidse Nessebari tänavatel on kõige suurem arv kirikuid ühe linna kohta, millest pea kõik toimivad tänaseks kunstigaleriidena. Siinsed kitsad, munakividega kaetud tänavad ja kahekordsed ajaloolised puitmajad muudavad Nessebari vanalinna tõeliseks romantikafilmi võttepaigaks.

Nessebari ainulaadse atmosfääri loovad arhitektuuriliselt silmapaistvad vanad majad, siinne kuulus tuuleveski ning muidugi traaklaste, vanade kreeklaste ja roomlaste poolt elatud ja ehitatud ajalugu, mis kõik siia iidsesse linna eri aegadel oma jälje on jätnud. Sellele lisaks on Nessebar ka kaasaegselt mitmekülgne. Olles sedavõrd hinnatud nii kohalike kui ka turistide poolt, on siin igale maitsele külluslikult meelelahutust, taverne, restorane ja ööklubisid.

Nessebari võlud ei lõpe aga eelnevaga. Siinne puhas, peenike ja kuldne liiv on ka üks Bulgaaria kauneimaid. Nessebari rand on lai ning meri rannalähedal madal. Seega sobib kuurort ka ideaalselt puhkuseks pisiperega.