Sharjah

Reisipakkumisi kokku: 1

Teekond muinasjuttude ja muuseumide linna

Sharjah on AÜE riikidest ainuke emiraat, mis asub korraga kahel rannikul ja kus on säilinud kõige enam erilist, vana linnaarhitektuuri. Siin saad sa külastada kogu AÜE ilusaimaid basaare ning tutvuda idamaiselt rikkaliku kangaste, vürtside ja puuviljade valikuga. Sharjah loodus varieerub unenäolistest rohelistest oaasidest mäeahelike ja oranžide kõrbeteni. Sharjah linnapilt on sama mitmekesine, luues eri ajastute detailide, külluslike purskkaevude, eksootiliste basaaride ja ainulaadsete skulptuuride kooskõlas idamaiselt elava atmosfääri.

Sharjah kutsutakse nii Šeherezade muinasjuttude linnaks kui ka araabia maailma kultuuripealinnaks. Siin on külluslikult imelist arhitektuuri – ligi 3000 usklikku mahutav kuningas Faisali mošee, mille kinkis riigile Saudi Araabia kuningas, Šeigi palee, üks kogu maailma suurimaid purskkaevusid ning erinevaid kunstide ja teaduste muuseume, sh ka kogu AÜE kõige suurem kunstimuuseum. Ja kui sul on kõik muuseumid külastatud, saad valida oma järgmiseks meelelahutuseks hoopis mõne kujutlusvõime piire laiendava lõbustuspargi. Siit kõrbete keskel paiknevast moodsast linnast jõuab elamusi otsida lõputult.

Sharjah on läbi aegade olnud AÜE üks jõukamaid piirkondi. Iga nurk, väljak ja allee selles suuruselt kolmandas emiraadis on omanäoline, puhas ja kaunilt läbimõeldud. Oma ilus ei jää teistele AÜE randadele muidugi alla ka siinsed kuurortalad. Tasub ka meelde jätta, et kuigi emiraadis on külluslikult purskkaevusid ja rannaalasid, puudub siin täielikult üks teatud tüüpi vedelik – tegemist on rangelt alkoholivaba emiraadiga.