Sri Lanka

Reisipakkumisi kokku: 0

Tõeline eksootika troopilistest randadest teeistandusteni

Sri Lanka, endise nimega Tseilon on maailma mõttes üsna väike saar, suuruselt umbes poolteist Eestit. Väikesele pinnale aga mahub palju ilu – laiad troopilised rannad liiva kohale kaarduvate palmidega, mägedes asuvad teeistandused, muistsed linnad ning elevantide ja leopartitega asustatud džunglid. Hinnatase on suhteliselt madal, olustik Aasia kohta üsna tsiviliseeritud ja puhas ning inimesed sõbralikud ja naeratavad. Tänu sellele, et saar oli kaua Briti koloonia, on inglise keel suhteliselt levinud ning kehtib vasakpoole liikluskorraldus. Kõik see kokku muudab Sri Lanka eestlase jaoks võluvalt eksootiliseks!

Sri Lanka tähendab tõlkes õnnemaad ning vähimatki põhjust selles kahelda ei ole – juba 13. sajandil hindas rändur ning maadeuuurija Marco Polo Sri Lanka parimaks saareks maailmas. Ka väidavad siiasattunud kui ühest suust, et saarel kogetud ning siit kaasa saadud emotsionaalne energia ei ole võrreldavad millegi muuga. Saart külastanud rändurid kirjeldavad Sri Lankat kui ebamaiselt kaunist ning erakordse loodusega paika, kus kogetakse seniolematut rahu.

Saar on rikas ürgse looduse poolest – savannides võib omasoodu kulgemas näha elevante ning leoparde, kes kohalike lindudega omamoodi sõbrasuhted loonud ning veidravõitu rahus koos toimetavad. Looduslikke imesid võimaldab uudistada näiteks maailmatasemel Yala rahvuspark. Kauneimad rannad paiknevad saare läänerannikul, pealinna Colombo lähistel ning maa lõunapiirkonnas. Ka idarannikul leidub võrratuid randu, ent nende väljaarendamist on piiranud nüüdseks ajalukku jäänud sisesõda. Teisalt muudab just stiihilisus ja puutumatus need rannad jumalikuks paigaks, kus loodusele silma vaadata.

Sri Lanka lähimad naabrid on India ja Maldiivid. Valdav enamus saarest on madalik, lõunaosa on mägisem. Keskeltläbi on mäed 1000-2000 m üle merepinna, ent saar üllatab ka kõrgemate tippudega – kõrgeim mägi Pidurutalagala on 2524 m ning suurejooneline Adami mägi 2243 m kõrgune. Pea kolmveerand saare elanikest on sinhali rahvusest, arvukuselt teisel kohal on Sri Lanka tamilid ja kolmandal India tamilid. Levinuim religioon srilankalaste seas on budism, ent kohata võib ka hinduiste, moslemeid ning isegi kristlasi. Riigikeeltena tunnustatakse sinhala ja tamili keelt, ent kõikjal saab kaunis vabalt hakkama ka inglise keelega.

Puhkajad kiidavad siinseid väga hea tasemega rannahotelle ning ajurveedakeskuseid. Siinset rikast ja pika ajalooga kultuuri peegeldavad vahetuimalt sajanditevanused templid; moodsate kõrghoonetega pealinn Colombo on aga täieõiguslik suurlinn, mis ookeanis tukastaval saarel veidi ootamatu tundub. Ootuspärasemad on arvukad kosed ja jõed, teeistandustega kaetud mäed, lõputuina näivad valged liivarannad ja eresinise läbipaistva veega ookean. Just see on see, mille järele Sri Lankale tulla. No ja õnne- ning rahutunne, mida enesega kaasa viia, muidugi ka.

Kui otsid puhkusereisi, kliki siia, et näha kogu meie puhkusereiside valikut.
Või äkki otsid hoopis soodsat lennupiletit?
Või sattusid siia hoopis mõne erilisema sooviga?

Anna meile teada, kuidas saame abiks olla!
Palun täida allolev päringuvorm ja reisikonsultant võtab Sinuga peagi ühendust.

KÜSI PERSONAALSET PAKKUMIST!

Puhkusesoovitajat

EI TEA, KUHU REISIDA?

Proovi Go Traveli puhkusesoovitajat! Vasta 9 lihtsale küsimusele ja meie reisikonsultantide soovitustel põhinev programm pakub Sulle välja puhkusereisi sihtkohad, mis just Sinu eelistustega kõige paremini sobivad.

Vaata lähemalt ›