Tai

Reisipakkumisi kokku: 5

Võluvalt vastandlik muinasjutumaa

Kel võimalust Tais veidi ringi rännata, jääb suure tõenäosusega meenutama seda imelist paika kui maad, mil on tõepoolest tuhat palet. Justnimelt nõnda kirjeldatakse Tai kuningriiki, kus kõik näib olevat võimalik. Paiguti võib tunduda, et kõik see on üks ilus unenägu, millest ärgata ei tahakski.

Taid iseloomustavad maailma kauneimad rannad ning kiirelt vahelduva laadiga loodus. Siin ootavad külastajat ees vaat et lõputuna näivad särtsakad pidustused ning kõikvõimalikud festivalid, mis haaravad sind endasse kui keeristorm ega lase enne varahommikut lahti.

Tai pealinn Bangkok on tuntud kui inglite linn. Suurlinn, kus vennalikult kõrvu seisavad nii pilvedeni küündivad kõrghooned ja luksuslikud kuldsed pühakojad kui ka vaeseimast vaesemad lagunevad hooned. Siin linnas peidab end Smaragd Buddha, mida hinnatakse kui maailma üht suurimat aaret, ning veel peaaegu 400 erinevat vaatamisväärsust.

Ajal, mil päevad meie põhjamaises kliimas näivad olevat mitu korda lühemad kui ööd ning vahel justkui ei lähegi õieti valgeks, on Taimaa suurim saar Phuket ideaalne paik, kuhu päikest ja suve püüdma minna. Inimesed on siin muinasjutuliselt sõbralikud ja lihtsad ning siidpehme liivaga kaetud lahesopid maaililsed. Phuketi põhilisteks vaatamisväärsusteks on Big Buddha kuju, Wat Chalongi tempel ja Laem Phromthepi vaateplatvorm.

Randu on Phuketil palju ning kõik nad on oma olemuselt erinevad. Kõigist kuulsaim ja ühtlasi ka rahvarohkeim on Patong Beach, seega neil, kes eelistavad vaiksemat ja veidi enam omaette olemist, tasuks suund võtta sellest rannast kas põhja või lõuna poole.

Turism on Taimaal suurim tulutooja. Inimesed reisivad siia nii perede kui ka suuremate seltskondadega, ent leidub ka kahekesi rändavaid paare. Üks mugavamaid viise rännata ning vaatamisväärsuseid mällu salvestada on rollerite ning paatidega mööda Tai saari ringi sõita. Rollereid pakutakse soodsalt rentimiseks iga nurga peal, tuk-tukid ehk kohalikud taksod sõidutavad mõistliku hinnaga meelsasti ringi. Sadamates ja randades saab rentida paate ka koos juhtidega, kes tunnevad igat lahesoppi ning viivad rändurid avastama just sinna, kuhu süda ihkab.

Olemas on ka kohalik ühistransport. Bussipeatused pole küll ülemäära hästi märgistatud, kuid on ometi leitavad ning rännak ühistranspordiga võib kujuneda eksootiliseks elamuseks – tihtipeale mahutatakse kohalikku kastiautolaadsesse avatud külgedega bussi märksa enam ininesi, kui tegelikult mahuks, moodustades isevärki külakuhja.

Viimastel aastatel on tõusnud Taisse talveperioodiks kaugtööd tegema siirduvate, peamiselt Skandinaavia päritolu turistide arv. Päevane temperatuur ei lange siin oktoobrist märtsini naljalt alla 30 kraadi ja sel ajal ei saja üldiselt ka vihma. Tai toidud on võrratult maitsvad ning soodsamad kui meil ning kel kaugtöö võimalus, tasub kaaluda pikematki puhkust!

 

Kampaaniad: