Fujairah

Reisipakkumisi kokku: 1

Luksuse vaiksem ja looduslikum pale

Fujairah on ainus India ookeani kaldal asuv AÜE emiraat. Ta on emiraatidest noorim ja mägiseim ning ainuke emiraat, mis suures osas just kaljulistest mägedest ja rohelistest orgudest koosnebki.

Kui Dubaisse on kõige targem minna ostlema, siis Fujairah fookuseks on loodus. Siin paiknevad Omaani lahe imelised, hõbedaläikelise liivaga rannad ning kaunid Hadjari mäed. Samuti on Fujairah rohelisem ja ka sinisem kui enamus teisi emiraate. Siinsed kristallpuhtad veed ja korallrahud pakuvad kõigile soovijatele kõrgklassilisi elamusi ka veepinnast allpool – Fujairah’s saab valida mitmete rahvusvaheliste allveeujumise keskuste vahel.

Nii kohalike kui ka turistide seas on armastatud tegevuseks Fujairah reedese turu külastamine. Siinselt turult saab osta pea kõike, mida süda ihaldab – kaunite tikanditega vaipu, eksootilisi vilju ja vürtse, disainerrõivaid, kuldehteid ja koduloomi.

Peale eksootilise turuelamuse ja hingetuks võtva looduse saad sa külastada kohalikke muuseumeid – tutvumaks siinsetest eelajaloolistest asundustest pärit leidudega – või reisida näiteks AÜE vanima säilinud pühakoja, Al Badiyah mošee juurde, mis ehitati 6 sajandit tagasi. Hoone ise on pühakojani kasutuses siiani.