Türgi ja Kapadookia ringreis

Türgi, Antalya

Kapadookia on meistriteos, mille on loonud käsikäes inimene ja loodus. Hetiidi ja bütsantsi ajastute vaatamisväärsuste kõrval näitame Teile maailma üht eriskummalisemat loodusmaatikku. Siin on peidus maa-alused asulad ja koobaskirikud, milles otsisid varjupaika kunagi terved põlvkonnad kristlasi ja mis on tänapäeval maailmapärandina UNESCO kaitse all. Saage osa Türgi ühest ilusaimast piirkonnast!

VÄLJUMINE JA HIND: 21.05.2022 al 499 €

Hind on toodud ühele täiskasvanud reisijale eeldusel, et koos reisib kaks inimest.

HINNAS SISALDUB: 

 • edasi-tagasi lend Tallinn–Antalya–Tallinn (Sunexpress)
 • lennujaamamaksud
 • käsipagas (8kg) ja äraantav pagas (20 kg reisija kohta)
 • edasi-tagasi transfeerid lennujaamast hotelli
 • majutus 6 ööd 4-tärni hotellides vastavalt programmile
 • hommikusöögid ja õhtusöögid hotellis
 • väljasõidud vastavalt programmile (Konya, Antalya ja Köreme ekskursioonid)
 • eesti keelt kõneleva reisijuhi teenused

LISATEENUSED:

Sihtkohas pakutakse igal päeval erinevaid tasulisi vabatahtlikke lisaekskursioone, hinnad al 35 € inimese kohta. Valikut tutvustavad saabumisel kohalikud giidid.

PROGRAMM:

1. päev | Antalya

Varahommikul väljalend Tallinn-Antalya. Saabumisel võtab lennujaamas vastu reisijuht ja toimub transfeer hotelli. Ööbimine Antalyas.

2. päev | Mevlana klooster – Kapadookia

Sõit Konyasse, endisesse varakeskaegse Seldžukkide riigi pealinna. Külastate Mevlana kloostrit   (*ei sisalda sissepääsutasu), mis on endiselt paljude usklike türklaste palverännaku objektiks. Siin asub poeet ja sufi Mevlana haud. Kloostris asub praegu Islami kunstimuuseum, kus on välja pandud rikkalikult Türgi kunsti ning käsitöö aardeid. Järgneb sõit Kapadookiasse. Ööbimine Kapadookias.

3. päev | vaba päev (Ihlara oru ja maa-alune linna lisaekskursioon)
Hommikusöök hotellis. Täna võite lõõgastuda hotellis, avastada linna omal käel või võtta osa unustamatust lisaekskursioonist Ihlara orusse ja maa-alusesse linna.
Kapadookia piirkond sarnaneb ulmelise kuumaastikuga, mille moodustavad eriskummalised tuffkoonused, millesse on uuristatud koobaskirikud ja eluruumid. Sellise maastiku on tekitanud vulkaan, mis korduvate pursetega paiskas ümbruskonda tohutul hulgal vulkaanilist tuhka, mis kivistus. Ilmastiku mõjul kihid murenesid ja uhtumise tagajärjel tekkisid sügavad orud. Esimesed elanikud põgenesid siia VII sajandil. Hiljem saabusid mungad, kes uuristasid pehmesse tuffi kirikuid, kabeleid, kloostreid ja eraklaid.

4. päev | Göreme

Göremes (*ei sisalda sissepääsutasu) külastate freskodega kaunistatud koobaskirikuid Göreme pargis (kuulub UNESCO maailmapärandi hulka). Loodus on siin tegutsenud fantaasiaküllaselt – maastikku kujundavad kaljuseinad, tuffpüramiidid ja koonused, mis on täis käike ja kambreid nagu sipelgapesad. Seejärel sõidame Simeoni orgu, mis on tuntud ka munkade oru või haldjakorstnate oruna. Selle oru maastik tekitab suurt hämmeldust tänu omapärastele ja filigraansetele, üle kümne meetri kõrgustele tuffkoonustele, mis kõikjal üksikult või rühmadena kõrguvad. Peale selle saate Uchisarist (ainult väljast) kõrgeima tuffkoonuse jalamilt nautida hingematvat vaadet erosioonimaastikule. Päeva jooksul tutvume Türgi käsitöö pärli – vaibavalmistamise traditsiooniga. Näeme, kuidas saadakse toorainet – siidi, puuvilla, villa, ning kuidas valmib sõlmitud käsitöö vaip. Jalutame Avanoses, kuulus keraamika keskus. Ööbimine Kapadookias.

5. päev | Kapadookia – Antalya

Lahkume Kapadookiast ja sõidame kuulsasse Seldžukkide Sultanhani karavanseraisse. Edasi kulgeb sõit läbi Tauruse mäestiku tagasi Antalya linna.

6. päev | Antalya – Karpazkaldran kosk

Türgi Riviera ühe kauneima linna külastamine. Kaitstuna Tauruse kaunist mäeahelikust lokkab siin rikkalik taimestik.Linna teiste vaatamisväärsuste hulgas ootab Teid sooneline minarett Yivli Minare. Kalekapisi kindlusevärava juures kõrgub linnakindluse vanal tornil kellatorn. Linnakülastus pakub arvukalt ostlemisvõimalusi. Külastades kohalikke töökodasid saate tutvuda eriti laia ehete, naha- ja tekstiilikaupade valikuga. Järgneb Karpuzkaldirani kose külastus.

7. päev | Antalya – Tallinn

Vaba päev puhkuseks ja hotelli mõnude nautimiseks. Hilisõhtul transfeer lennujaama ning kojulend Antalya – Tallinn.

 

LISAINFO

 • Reisikorraldajal on õigus teha muudatusi päevakavas eeldusel, et reisi kvaliteet ei muutu.
 • NB! Seoses COVID-19 pandeemiast tingitud reisikorralduslike ümberkorraldustega on võimalik programmis esinevad muutused. Antud programm on informatiivne. Täpne reisiprogramm saadetakse 40 päeva enne reisi algust. Palume Teilt mõistvat suhtumist.
 • Juhul, kui külastatavates linnades kohaldatakse turismimaksu, tasub klient selle kohapeal otse hotellile.
 • Reis ei sobi osalise või täieliku liikumispuudega inimestele.
 • Türki reisimise tingimused palume enne broneerimisotsuse tegemist üle vaadata Reisi Targalt veebilehelt.

 

Reisikorraldaja Nikal Travel sulge
Märkus: Informatsioon hotelli kirjelduse, teenuste ja hindade kohta võib muutuda. Kõige ajakohasemat infot saad reisikonsultandilt, TripAdvisorist või hotelli kodulehelt.

Türgi

Türgi puhkusereisid – avasta legendaarne maailmade kohtumispaik!

Türgi on uskumatult mitmekihiline riik. Ta on Euroopa ja Aasia alatine kohtumispaik, tsivilisatsioonide häll ning hiiglaslike impeeriumide kesk- ja hävingupunkt. Peaaegu kõik Türgi reisil kogetu mõjub uudse ja romantilisena, kuid samas on piisavalt omane ja arusaadav, et alati hakkama saada.

Tema kuulsat Musta mere rannikut, kus ääres asuvad ka tuntumad kõik hinnas puhkust pakkuvad hotellid, jagub 1650 km pikkusele alale. Aga peale piltilusate kuurortrandade asub riigis ka mitu kuulsat suurlinna. Kõige tavapärasem moodus Türgit avastada on kõik hinnas puhkusereis, aga hinnatud puhkusepaik on riik eelkõige tänu  mitmekesisusele. Sa saad kultuuriakusid laadida Istanbulis, maailma ainsas metropolis, mis paikneb korraga kahel kontinendil. Seejärel võid suunduda mõnda kuurortlinna, et lasta ennast puhtaks pesta  legendaarses hammamis ning tervitada saabuvaid päevi klassikaliselt lookas kõik hinnas hommikusöögilaua taga. Need juustu- ja puuviljataldrikud juba kauaks tühjaks ei jää!

Türgi on elav ajalooraamat ja maailma suurim muuseum – esemed, mis mujal maailmas oleks paigutatud vitriinidesse, on siin linnaruumide lahutamatuks osaks. Aga muidugi leiab ka kõike muud kui ajalugu. Näiteks kirev ja eksootiline tänapäev – lõputult moodsat disaini (nii rõiva-, vaiba- kui sisekujundustrendide austajatele), unustamatuid toiduelamusi, maalilisi mägikülasid  ja imelist loodust.

 

Antalya

Päikesepesa, kus igavust tunda on võimatu

Antalya on palmidega ehitud subtroopiline kuurortala kauni Vahemere ja majesteetliku Tauruse mäeaheliku vahel. Selle Türgi Riviera kuurordid pakuvad suurimat rõõmu neile külastajatele, kelle jaoks on võrdselt olulised nii Türgi kultuur ja ajalugu, luksuslikud ja kaasaegsed hotellimugavused kui ka soe meri ning veelgi soojem päike. Lisaks lõpututele suplustele soojas vees leiab Antalyast oma lemmiktegevuse iga külastaja – siin piirkonnas asuvad nii mitmed looduspargid kui ka ohtralt ehte- ja tekstiilikaupluseid.

Rannamõnude kõrval pakub silmailu ka Antalya linn. Siin jagub avastamist ajaloohuvilistele ja arhitektuurisõpradele: linnas paikneb kuulus Yivly minarett, kaunis vanalinn ning ohtralt hooldatud parke ja hinnatud jahisadam.

Paljud siinsed hotellid on oma fookusesse võtnud perepuhkused, seega on lastega puhkamine Antalya kuurordis tõesti ka puhkus lastevanematele – lastele pakutakse siin enamasti mitmekülgset ja huvitavat toitu, pisematele steriliseeritakse pudeleid ning muidugi ei puudu ka just pisikestele lustijatele mõeldud sportimisvõimalused ja eraldi alad veekeskustes.

insurance image

Tee reisikindlustus!

Kindlustunne on reisimisel ülioluline. Küsi Sulle sobivaima reisikindlustuse pakkumist oma reisikonsultandilt või vormista reisikindlustus ise.

save money image

Maksa tasapisi!

Vaba raha ei ole võtta, aga head pakkumist ei taha raisku lasta? Appi tuleb järelmaks, mis võimaldab reisi eest tasuda osade kaupa.

Küsi pakkumist:

 • Reis Hind
 • This field is for validation purposes and should be left unchanged.