Türgi ja Kapadookia ringreis

Türgi, Antalya

Tasuta õhtusöögid!

Kapadookia on meistriteos, mille on loonud käsikäes inimene ja loodus. Hetiidi ja bütsantsi ajastute vaatamisväärsuste kõrval näitame Teile maailma üht eriskummalisemat loodusmaatikku. Siin on peidus maa-alused asulad ja koobaskirikud, milles otsisid varjupaika kunagi terved põlvkonnad kristlasi ja mis on tänapäeval maailmapärandina UNESCO kaitse all. Saage osa Türgi ühest ilusaimast piirkonnast!

REISID VÄLJUVAD:

 • 15.10.2022 (välja müüdud)
 • 22.10.2022 (välja müüdud)
 • 31.10.2022 (välja müüdud)
 • 07.11.2022

Kõikidel kuupäevadel väljuvad nii eesti- kui venekeelsed grupid.

HIND 1 REISIJALE AL 499 € 

Hind on toodud ühele täiskasvanud reisijale eeldusel, et koos reisib kaks inimest.

Hinnas sees TASUTA õhtusöögipakett – 7 õhtusööki (tavahind 95 €)

HINNAS SISALDUB: 

 • edasi-tagasi lend Tallinn–Antalya–Tallinn (Sunexpress)
 • lennujaamamaksud
 • käsipagas (7kg) ja äraantav pagas (20 kg reisija kohta)
 • edasi-tagasi transfeerid lennujaamast hotelli
 • majutus 7 ööd 4-tärni hotellides vastavalt programmile
 • hommikusöögid hotellis
 • õhtusöögid hotellis
 • väljasõidud vastavalt programmile (Konya, Antalya ja Köreme ekskursioonid)
 •  reisijuhi teenused ( vastavalt programmile, eesti või vene keeles)

LISATEENUSED:

 • Ühese toa lisamaks 149 €
 • Lisa ekskurisoonid

PROGRAMM:

1. päev: Lend Antalyasse

Saabumisel võtab Teid lennujaamas vastu meie reisijuht ja toimub transfeer hotelli. Ööbimine Antalyas.

2. päev: Mevlana klooster – Kapadookia

Sõit Konyasse, endisesse varakeskaegse Seldžukkide riigi pealinna. Külastate Mevlana kloostrit, mis on endiselt paljude usklike türklaste palverännaku objektiks. Siin asub poeet ja sufi Mevlana haud. Kloostris asub praegu Islami kunstimuuseum, kus on välja pandud rikkalikult Türgi kunsti ning käsitöö aardeid. Järgneb sõit Kapadookiasse. Ööbimine Kapadookias.

3. päev: Tuff karjääride maastik (Ihlara oru või Ortahisar lisaekskursioon)

Kapadookia piirkond sarnaneb ulmelise kuumaastikuga, mille moodustavad eriskummalised tuffkoonused, millesse on uuristatud koobaskirikud ja eluruumid. Sellise maastiku on tekitanud vulkaan, mis korduvate pursetega paiskas ümbruskonda tohutul hulgal vulkaanilist tuhka, mis kivistus. Ilmastiku mõjul kihid murenesid ja uhtumise tagajärjel tekkisid sügavad orud. Esimese elanikud põgenesid siia VII sajandil. Hiljem saabusid mungad, kes uuristasid pehmesse tuffi kirikuid, kabeleid, kloostreid ja eraklaid. Ööbimised Kapadookias.

Päeva esimeses pooles külastame neid suurepäraseid vaateid ning päeva teises poole saate soovi korral liituda valikulise eksursiooniga.

Lisaekskursioonid:

Vastavalt hotelli asukohale ja ilmastikutingimustele pakuvad giidid ühe valikulise ekskursiooni.

1-Ortahisar, armastajate org ja maa-alune linn

2-Ihlara org ja maa-alune linn

4. päev: Göreme

Kapadookia on meistriteos, mille on loonud käsikäes inimene ja loodus. Hetiidi ja bütsantsi ajastute vaatamisväärsuste kõrval näitame Teile maailma üht eriskummalisemat loodusmaatikku. Göremes  külastate freskodega kaunistatud koobaskirikuid Göreme pargis (kuulub UNESCO maailmapärandi hulka). Loodus on siin tegutsenud fantaasiaküllaselt – maastikku kujundavad kaljuseinad, tuffpüramiidid ja koonused, mis on täis käike ja kambreid nagu sipelgapesad. Seejärel sõidame Simeoni orgu, mis on tuntud ka munkade oru või haldjakorstnate oruna. Selle oru maastik tekitab suurt hämmeldust tänu omapärastele ja filigraansetele, üle kümne meetri kõrgustele tuffkoonustele, mis kõikjal üksikult või rühmadena kõrguvad. Peale selle saate Uchisarist kõrgeima tuffkoonuse jalamilt nautida hingematvat vaadet erosioonimaastikule. Päeva jooksul tutvume Türgi käsitöö pärli – vaibavalmistamistraditsiooniga. Näeme, kuidas saadakse toorainet – siidi, puuvilla, villa, ning kuidas valmib sõlmitud käsitöö vaip. Jalutame Avanoses, kuulus keraamika keskus. Ööbimine Kapadookias.

5. päev: Kapadookia – Antalya

Lahkume Kapadookiast ja sõidame kuulsasse Seldžukkide Sultanhani karavanseraisse. Edasi kulgeb sõit läbi Tauruse mäestiku tagasi Antalyasse, kus on kolm viimast ööbimist. Ööbimine Antalya piirkonnas.

6. päev: Antalya – Karpazkaldran kosk

Türgi Riviera ühe kauneima linna külastamine. Kaitstuna Tauruse kaunist mäeahelikust lokkab siin rikkalik taimestik. Linna teiste vaatamisväärsuste hulgas ootab Teid sooneline minarett Yivli

Minare. Kalekapisi kindlusevärava juures kõrgub linnakindluse vanal tornil kellatorn. Linnakülastus pakub arvukalt ostlemisvõimalusi. Külastades kohalikke töökodasid saate tutvuda eriti laia ehete, naha- ja tekstiilikaupade valikuga. Järgneb Karpuzkaldirani kose külastus.

7. päev: Vaba aeg või vabatahtlikud lisaekskursioonid

Vaba päev puhkuseks ja hotelli mõnude nautimiseks. Soovi korral saab osaleda ka tasulisel lisaekskursiooni. Ööbimine Antalyas.

8. päev: Tagasireis koju

Hommikusöök hotellis. Vastavalt lennugraafikule transfeer lennujaamaja tagasilend Tallinna.

LISAINFO

 • Reisikorraldajal on õigus teha muudatusi päevakavas eeldusel, et reisi kvaliteet ei muutu.
 • NB! Seoses COVID-19 pandeemiast tingitud reisikorralduslike ümberkorraldustega on võimalik programmis esinevad muutused. Antud programm on informatiivne. Täpne reisiprogramm saadetakse 7 päeva enne reisi algust. Palume Teilt mõistvat suhtumist.
 • Juhul, kui külastatavates linnades kohaldatakse turismimaksu, tasub klient selle kohapeal otse hotellile.
 • Reis on mõeldud täisealistele ning on mittesobiv alla 12-aastastele lastele. Reis ei sobi osalise või täieliku liikumispuudega inimestele!
 • Soovitame kohe reisi broneerides teha reisikindlustus, millel lisaks tervisekindlustusele on ka reisi katkemise ja annulleerimise kindlustus. Viimane korvab reisi ärajäämise kulud haigestumise või muu õnnetuse korral. Küsi lisa reisikonsultandilt.
 • Türki reisimise tingimused palume enne broneerimisotsuse tegemist üle vaadata Reisi Targalt veebilehelt.

 

Reisikorraldaja Nikal Travel sulge

Türgi

Türgi puhkusereisid – avasta legendaarne maailmade kohtumispaik!

Türgi on uskumatult mitmekihiline riik. Ta on Euroopa ja Aasia alatine kohtumispaik, tsivilisatsioonide häll ning hiiglaslike impeeriumide kesk- ja hävingupunkt. Peaaegu kõik Türgi reisil kogetu mõjub uudse ja romantilisena, kuid samas on piisavalt omane ja arusaadav, et alati hakkama saada.

Tema kuulsat Musta mere rannikut, kus ääres asuvad ka tuntumad kõik hinnas puhkust pakkuvad hotellid, jagub 1650 km pikkusele alale. Aga peale piltilusate kuurortrandade asub riigis ka mitu kuulsat suurlinna. Kõige tavapärasem moodus Türgit avastada on kõik hinnas puhkusereis, aga hinnatud puhkusepaik on riik eelkõige tänu  mitmekesisusele. Sa saad kultuuriakusid laadida Istanbulis, maailma ainsas metropolis, mis paikneb korraga kahel kontinendil. Seejärel võid suunduda mõnda kuurortlinna, et lasta ennast puhtaks pesta  legendaarses hammamis ning tervitada saabuvaid päevi klassikaliselt lookas kõik hinnas hommikusöögilaua taga. Need juustu- ja puuviljataldrikud juba kauaks tühjaks ei jää!

Türgi on elav ajalooraamat ja maailma suurim muuseum – esemed, mis mujal maailmas oleks paigutatud vitriinidesse, on siin linnaruumide lahutamatuks osaks. Aga muidugi leiab ka kõike muud kui ajalugu. Näiteks kirev ja eksootiline tänapäev – lõputult moodsat disaini (nii rõiva-, vaiba- kui sisekujundustrendide austajatele), unustamatuid toiduelamusi, maalilisi mägikülasid  ja imelist loodust.

 

Antalya

Päikesepesa, kus igavust tunda on võimatu

Antalya on palmidega ehitud subtroopiline kuurortala kauni Vahemere ja majesteetliku Tauruse mäeaheliku vahel. Selle Türgi Riviera kuurordid pakuvad suurimat rõõmu neile külastajatele, kelle jaoks on võrdselt olulised nii Türgi kultuur ja ajalugu, luksuslikud ja kaasaegsed hotellimugavused kui ka soe meri ning veelgi soojem päike. Lisaks lõpututele suplustele soojas vees leiab Antalyast oma lemmiktegevuse iga külastaja – siin piirkonnas asuvad nii mitmed looduspargid kui ka ohtralt ehte- ja tekstiilikaupluseid.

Rannamõnude kõrval pakub silmailu ka Antalya linn. Siin jagub avastamist ajaloohuvilistele ja arhitektuurisõpradele: linnas paikneb kuulus Yivly minarett, kaunis vanalinn ning ohtralt hooldatud parke ja hinnatud jahisadam.

Paljud siinsed hotellid on oma fookusesse võtnud perepuhkused, seega on lastega puhkamine Antalya kuurordis tõesti ka puhkus lastevanematele – lastele pakutakse siin enamasti mitmekülgset ja huvitavat toitu, pisematele steriliseeritakse pudeleid ning muidugi ei puudu ka just pisikestele lustijatele mõeldud sportimisvõimalused ja eraldi alad veekeskustes.

insurance image

Tee reisikindlustus!

Kindlustunne on reisimisel ülioluline. Küsi Sulle sobivaima reisikindlustuse pakkumist oma reisikonsultandilt või vormista reisikindlustus ise.

save money image

Maksa tasapisi!

Vaba raha ei ole võtta, aga head pakkumist ei taha raisku lasta? Appi tuleb järelmaks, mis võimaldab reisi eest tasuda osade kaupa.

Küsi pakkumist:

 • Reis Hind
 • Hidden
 • This field is for validation purposes and should be left unchanged.