Rumeenia ringreis – Doonau delta, Moldova ja Bukoviina kloostrid ning kindlused, Transilvaania lossid ★★★★

Rumeenia

Ringreis

Kontrastide maa Rumeenia 9 provintsi erinevad üksteisest nii looduse, kliima kui kultuuri poolest – midagi igale maitsele. Eestist üle viie korra suurema riigi mägisel maastikul võtab sõit ühe vaatamisväärsuse juurest teise juurde omajagu aega, kuid kogutud reisimuljed on kindlasti seda väärt. Musta mere rannakuurortidest jääb enamik põnevaid kohti päevase ekskursiooni haardeulatusest välja, seega soovitame sügavama kultuurihuviga reisijatel Rumeeniat ringreisidel avastada. Ringreis viib meid nelja Rumeenia provintsi – Dobrogeasse, Moldovasse, Bukoviinasse ning Transilvaaniasse. Dobogreas asuvad unikaalse ökosüsteemiga Doonau jõe delta ning Musta mere kuurordid, Moldovas maaliline mägine maastik ja saja kiriku linn – Iasi, Bukoviina pöögisaludes traditsioonilised talumajad ning kuulsad maalitud kloostrid, Transilvaanias uduloori mähitud kõrged mäetipud, tiheda metsaga kaetud orud ning lugematud gooti stiilis lossid, mida saadavad pisut õudusttekitavad muinaslood krahv Draculast.

Hinnas sisaldub majutus 4* hotellides, hommiku- ja õhtusöögid ringreisi vältel ning vaatamisväärsuste piletid.

Mamaia 1 öö – Iasi 1 öö – Gura Humorului 2 ööd – Brasov 1 öö – Mamaia 2 ööd  

Eestikeelse giidiga ringreis toimub 21.09.-28.09.2019

Giid on Evelyn Karlsson

Ringreisi programm

21.09, laupäev: Otselend Tallinn-Constanta. Hommikul saabumine Mamaia 4* hotelli. Vaba päev Musta mere kuurordis rannamõnude nautimiseks. Ööbimine Mamaia hotellis.

22.09, pühapäev: Mamaia – Macin (155 km, 2 tundi) – Braila (20 km, 1 tund) – Iasi (242 km, 4 tundi). Peale hommikusööki hotellis suundume Doonau piirkonda. Macinis degusteerime kohalikke veine ning ületame Brailast praamiga Doonau. Seejärel istume bussi ning jõuame õhtuks Moldova provintsi suurimasse linna – kaunisse Iasisse. Õhtusöök ja ööbimine Iasi 4* hotellis.

23.09, esmaspäev: Iasi – Piatra Neamt (130 km, 2 tundi) – Gura Humorolui (113 km, 2 tundi). Peale hommikusööki Iasi hotellis tutvume linna tähtsaimate vaatamisväärsustega. Iasi linna sümboliks on justkui keskaegsest muinasjutust väljarebitud grandioosne gooti stiilis Kultuuripalee, mis kõrgub üle kogu linna. Näeme saja kiriku linnaks nimetatud Iasi kauneimate hulka kuuluvat Kolme pühaku kirikut, mille arhitektuuris võib märgata nii Türgi, Armeena kui Gruusia mõjutusi. Renessansi stiilis Golia klooster on tuntud bütsantsiaegsete freskode poolest. Piatra Neamt on üks Rumeenia vanimaid asulakohti, kus elati juba neoliitikumi ja pronksiajal. Keskaegne mäetipul paiknev Neamt on Moldova kauneim kindlus, mis pärineb 14.sajandi keskpaigast.
Õhtuks jõuame Bukoviina maakonda ning ööbime Gura Humorolui linna 4* hotellis.

24.09, teisipäev: Gura Humorolui – Moldovita klooster ( 32 km, 35 min) – Sucevita klooster (31 km, 33 minutit) – Marginea ( 9 km, 11 min) – Voroneti klooster (48 km, 1 tund) – Gura Humorului (5 km, 10 min). Peale hommikusööki hotellis läheme ja külastame Bukoviina maakonna kolme kõige olulisemat UNESCO maailmapärandisse arvatud kloostrit. 15.-16. sajandist pärit kloostrid on erilised tänu välisseintele maalitud piiblistseene kujutavatele freskodele, mis pidid külaelanikele jumalasõna õpetama. Igal kloostril on üks põhivärv: Moldovital kollane, Voronetil helesinine, Sucevital kollane. Sucevita klooster on suurim ning kuuest Bukoviina kloostrist viimasena ehitatud. Voroneti kloostri kogu läänepoolset välisseina katvat Viimse kohtupäeva freskot peetakse Bukoviina freskodest kauneimaks. Päeva sisse kuulub ka Marginea keraamikakeskuse külastus, kus toodetakse unikaalseid musta värvi saviesemeid. Õhtusöök ja ööbimine Rumeenia suuruselt 7nda linna- Gura Humorului 4* hotellis.

25.09, kolmapäev: Gura Humorului – Bicaz Gorgess (161 km, 2,5 tundi) – Punane järv (30 km, 38 min) – Brasov ( 180 km, 3 tundi). Peale hommikusööki hotellis suundume Bicazi mäekuru ületades mööda Punase järve kallast Transilvaania maakonda. See on vaatemänguline sõit mööda teed, mis kulgeb läbi püstloodis lubjakivikaljude, mille siledale pinnale on justkui kleebitud männipuud. Enne Brasovisse jõudmist külastame suurepäraselt säilinud 4,5 m paksuste müüridega Prejmeri kindlus-kirikut, mille rajas 13.sajandi alguses Teutooni ordu. Teeme õhtuse jalutuskäigu šarmantses keskaegses Brasovis, mille silmapaistva arhitektuuriga vanalinn hõlmab endas gooti, baroki ning renessansi stiilis hooneid ning hulgaliselt sakside pärandit. Õhtusöök ja ööbimine Brasovi 4* hotellis.

26.09, neljapäev: Brasov – Bran (27 km, 35 min) -Sinaia (50 km, 1 tund) – Mamaia (360 km, 4 tundi). Peale hommikusööki hotellis külastame kaljutipul paiknevat Brani lossi, mis sai tänu Bram Stokeri romaanile tuntuks kui vampiirkrahvi eluase. Õhtusöök ja ööbimine Brasovi 4*hotellis. Sealt edasi sõidame Rumeenia tuntuimasse mägikuurorti – Karpaatide pärliks kutsutavasse Sinaiasse – kus suvel matkatakse ja talvel suusatatakse. suundume Rumeenia tuntuimasse mägikuurorti – Sinaiasse, kus suvel matkatakse ja talvel suusatatakse. Bucegi mägedes paiknevat linna tuntakse ka Karpaatide pärli nime all. Külastame esimese Rumeenia kuninga Carol I residentsi- luksuslikult volüümikat 19.sajandist pärit Pelesi lossi, mis on Rumeenia kõige külluslikum uusrenessansi stiilis arhitektuuriline meisitriteos. Siin asus 19. sajandi lõpus- 20.sajandi alguses Rumeenia Kuningakoda. Sõidame läbi Valahhia lauskmaa Musta mere äärde. Ööbimine Mamaia 4* rannahotellis.

27.09, reede: Vaba päev Musta mere kuurordis rannamõnude nautimiseks. Ööbimine Mamaia 4* hotellis.

28.09, laupäev: Hommikul kojulend Constanta-Tallinn.

NB! Programmis mainitud aeg vahemaade läbimiseks on ligikaudne ning sõltub teeoludest ja liiklusest.

Vahemaad

Constanta lennujaam-Mamaia 27 km
Mamaia-Babadag 92 km
Babadag-Tulcea 32 km
Tulcea-Braila 96 km
Braila-Iasi 242 km
Iasi-Piatra Neamt 130 km
Piatra Neaamt-Gura  Humorolui 113 km
Gura Humoroloui-Bicaz 161 km
Bicaz-Punane järv 30 km
Punane järv-Brasov 180 km
Brasov-Bran 27 km
Bran-Sinaia 50 km
Sinaia-Mamaia 360 km

Hinna sisse kuulub:

 • Lennupilet Tallinn-Constanta-Tallinn
 • Majutus 4* tärni hotellide kaheses toas (tärnid vastavalt kohalikule klassifikatsioonile)
 • Hommiku- ja õhtusöögid
 • Vaatamisväärsuste piletid-Babadagi mošee, Piatra Neamti kindlus, Prejmeri kindlus-kirik, Pelesi loss
 • Eestikeelne esindaja ning kohalik ingliskeelne giid kogu reisi vältel
 Lisatasu eest
 • Reisikindlustus
 • Majutus üheses toas
 • Joogid söökide juurde

Hea teada ringreisil

 • Majutus ringreisil:
  Majutus 4-tärni hotellide kahestes tubades. Tärnid vastavalt kohalikule klassifikatsioonile. Kogu ringreisi vältel hommiku- ja õhtusöögid. Teisel päeval Bukarestis õhtusöök kohalikus restoranis, kolmandal päeval Sibieli külarestoranis. Ülejäänud õhtusöögid hotellides.
 •  Sularaha: Rumeenias kehtib leu. Rumeenia raha saab vahetada ka Eestis, soovitame kaasa võtta ka eurosid. Soovitame ringreisile kaasa võtta ka sularaha, sest väiksemates kohtades ei pruugi olla sularahaautomaate ega kaardimaksevõimalusi.
 •  Kliima: Rumeenias on 4 aastaaega. Suvi on soe, sügis jahe ja kuiv, talv külm, lumine ja udune. Sademeid on aastaringselt siiski suhteliselt vähe. Mägedes, lauskmaadel ja rannikualadel on kliima suhteliselt erinev. Lääne-Rumeenia on niiskem kui maa idaosa, kuid kuivem kui mägised piirkonnad. Kesk-Rumeenia mägistel aladel on sademete hulk päris suur.

Majutus

Majutus 4-tärni hotellide kahestes tubades. Tärnid vastavalt kohalikule klassifikatsioonile. Kogu ringreisi vältel hommiku- ja õhtusöögid. Allpool loetelu esialgsest ringreisi hotellivalikust. Hotellid võivad vahetult enne reisi muutuda.

1.öö Mamaia, hotell Zenith**** 
2.öö Iasi, hotell Unirea****  
3.-4.öö Gura Humorolui hotell Best Western Bucovina**** 
5. öö Brasovi hotell Ramada**** 
6.-7.öö Mamaia hotell Zenith**** 

Reisikorraldaja andmed:

Aurinko OÜ
Registrikood: 10745250
Aadress: Pärnu mnt 10, Tallinn
Kontakt: tel 666 7630, e-post info@aurinko.ee, koduleht www.aurinko.ee
Reisitingimused

Hotellikategooria

★★★★

Ööde arv

7

Pakkumise liik

Normaalhind, Viimase hetke pakkumine

Reisikorraldaja Aurinko | Reisitingimused »

Aurinko

Aurinko OÜ Pärnu mnt 10 Tallinn Harjumaa 10148

Registrikood: 10745250
Asutatud: 21.03.2001
Telefon: 6667630
E-post: info@aurinko.ee
Koduleht: www.aurinko.ee
NB! Vaata reisitingimusi    
sulge
Sihtkoht

rumeenia

Sisestuse meetod

Manuaalne

Toitlustus

hommiku- ja õhtusöögiga

Märkus: Informatsioon hotelli kirjelduse, teenuste ja hindade kohta võib muutuda. Kõige ajakohasemat infot saad reisikonsultandilt, TripAdvisorist või hotelli kodulehelt.

Rumeenia

insurance image

Tee reisikindlustus!

Kindlustunne on reisimisel ülioluline. Küsi Sulle sobivaima reisikindlustuse pakkumist oma reisikonsultandilt või vormista reisikindlustus ise.

save money image

Maksa tasapisi!

Vaba raha ei ole võtta, aga head pakkumist ei taha raisku lasta? Appi tuleb järelmaks, mis võimaldab reisi eest tasuda osade kaupa.

Küsi pakkumist

 • Vali eelistatud kuupäev ⤵
  või leia soodsaim väljumine
  Reis Ööd Hind
 • This field is for validation purposes and should be left unchanged.