Lõuna-Aafrika Vabariigi ringreis

Lõuna-Aafrika Vabariik

Soodushind

SOODUSHINNAD!

EE EE RU
Reisi kuupäev 24.08.2024 14.09.2024 05.10.2024
Tavahind 3 199 € 3 199 € 3 099 €
Go Traveli soodushind 3 049 € 3 049 € 2949 €
Kampaaniahind 2 899 € 2 899 € 2 799 €
Soodustuse väärtus 300 € 300 € 300 €

Boonusena kaasa TASUTA ekskursioonipakett (väärtuses 219€)!

Lõuna-Aafrika on tuntud oma mitmekülgse looduse ja maastike poolest. Sealne rahvas on optimistlik ja sõbralik ning neil on suurepärane huumorimeel, mistõttu reisijad tunnevad end seal väga teretulnuna! Aja jooksul on sinna kogunenud inimesi kõikjalt maailmast, mis on mõjutanud kohalikku kultuuri, muutes selle huvitavaks sulatuskatlaks erinevate kultuuride vahel. Lõuna-Aafrika ekskursioonireis pakub hingematvalt kauneid maastikke, rikkalikke kultuurikohtumisi ja unustamatuid looduselamusi.

Reisid väljuvad:

 • 24.08.2024
 • 14.09.2024
 • 05.10.2024 / venekeelene grupp

HIND 1 REISIJALE AL 2799 € 

Hind on toodud ühele täiskasvanud reisijale eeldusel, et koos reisib kaks inimest.

 

REISIPROGRAMM

1. päev: Lend Tallinnast

Õhtul alustame lendu Tallinnast Johannesburgi, vahemaandumisega Istanbulis.

2. päev: Lend ja saabumine

Saabume hommikul Johannesburgi, kus kohtume kohaliku giidiga ja asume teekonnale Mpumalanga provintsi, mis võlub oma maalilise looduse ning rohkete loodusvaradega. Mpumalanga piirkond asub Mosambiigi ja Svaasimaa piiril ning Gautengi lääneosas; peamiselt Middleveldi kõrgtasandiku rohumaadel. See on suur põllumajanduspiirkond, kus mitmed linnad toodavad saaki nagu puuvill, tubakas, nisu ja köögiviljad. Ööbimine hotellis Krügeri rahvuspargi läheduses.

3. päev: Krügeri rahvuspark (sisaldub valikulises ekskursioonipaketis)

Täna on võimalik nautida vaba päeva või osaleda terve päeva kestval ekskursioonil – loomade vaatlus Krügeri rahvuspargis (ekskursioonipaketi soetamisel). Tulge avastusretkele Aafrika “suure viie” jälgedes: elevant, lõvi, ninasarvik, leopard ja pühvel. Krugeri rahvuspargi tõelisel safaril Aafrikas avastate ainulaadset puutumata loodust. Haarates kaasa hommikusöögi pakikese, suundute läbi Phabeni väravate Krügeri rahvusparki, kus saate veeta imelise päeva, jälgides loomi safaribussist. Alguses jõuame Krügeri laagrisse, nautides samal ajal hotelli poolt kaasa antud hommikusööki ning Krügeri pakutavat metsloomade mitmekesisust. Lisaks on võimalus külastada kohapealseid kauplusi ja biopanka, kus hoitakse loomade bioloogilist materjali suurtes külmikutes. See tohutu ja suurejooneline park on üks maailma populaarsemaid avalikele külastajatele avatud loodusparke. Pargi püsiva loomastiku mitmekesisus on enneolematu, hõlmates sadu erinevaid liike: 507 linnuliiki, 336 puud, 147 imetajat, 114 roomajat, 49 kalaliiki ja 34 kahepaikset! Paljudele võib safari tunduda viisina loobuda kõikidest kaasaegse elu mugavustest ja tõelist tagasipöördumist looduse juurde (safari sisaldub ekskursioonipaketis). Pärast põnevat päeva safaril, suundute emotsioonidega täidetult tagasi hotelli Krügeri rahvuspargi läheduses.

*Reisikorraldaja ei saa tagada kõigi loomade nägemist. Loomade nägemise tõenäosust mõjutavad nii ilmastikuolud kui ka õnn, mida ei saa garanteerida olenemata tasumisest.

4. päev: Panorama Route (sisaldub reisipaketis)

Pärast hommikusööki suundume mööda kuulsat Panorama Route’i. See maaliline marsruut Lõuna-Aafrikas ühendab mitmeid kultuurilisi ja looduslikke vaatamisväärsusi. Marsruut, mis on läbi imbunud Lõuna-Aafrika ajaloost, kulgeb läbi Mpumalanga provintsi Blyde’i jõe kanjoni ümbruses, olles maailma kolmanda suurima kanjoni koduks. Teeme peatuse, et imetleda Jumala Akent (God’s Window), mida tuntakse filmist “Jumalad on vist hullud”, kui maailma serva, kust avaneb suurepärane vaade Lowveldile. Jätkame sõitu Bourke’i õnneaukudeni ja naudime jalutuskäiku võluvate kaljumoodustiste vahel. Viimane peatus viib meid kuulsa Blyde jõe kanjoni juurde, mis on maailma kolmas suurim kanjon. Edasi suundume Pretoriasse. Lõuna-Aafrika administratiivne pealinn, Pretoria, on lummav väikelinn, millel on päikeseline mõõdukas kliima, suured pargid ja erilised aedadega terrassid, eriti märkimisväärsed on Liiduhoonete terrassiaiad, Venning Parki süvaaiad, kohalikud looduskaitsealad, ajaloolised hooned, muuseumid, galeriid, teatrid ja Rahvuslik Loomaaed. Ööbime Pretoria piirkonnas.

5. päev: Pretoria, Soweto ja Port Elizabeth (sisaldub reisipaketis)

Pärast hommikusööki alustame Pretoria linnaekskursiooniga. Teekonnal külastame Krüger House’i muuseumi ja peatume Voortrekkeri mälestusmärgi juures, kus saame tutvuda ajaloolise hoonega ja kuulda rohkem kohalikust ajaloost. See monument mälestab Lõuna-Aafrika pioneeride ja afrikaanide olulist ajalugu. Edasi suundume Soweto linna, mööda tuntud Villa Khazi tänavat, kus kunagi elasid Nelson Mandela ja Desmond Tutu. Teeme peatuse ka Hector Pietersoni mälestusmärgi ja Regina Mundi kiriku juures. Soweto on Johannesburgi idapoolne eeslinn Lõuna-Aafrikas, mille elanike arv oli umbes 1,3 miljonit (2008. aasta). See loodi 1930. aastatel valge valitsuse poolt mustanahaliste eraldamiseks. Mustanahalised viidi Johannesburgist eemale piirkonda, mis oli eraldatud valgetest äärelinnadest nn tervisekoridoriga – tavaliselt jõe, raudtee, tööstusalaga või maanteega. Selline segregatsioon teostati “Urban Areas Act” alusel aastast 1923. Soweto sai Lõuna-Aafrika suurimaks mustanahaliste linnaks. Jätkame teekonda OR Tambo lennujaama Johannesburgis ja lendame Port Elizabethi. Saabudes Port Elizabethi lennujaama, kohtume kohaliku inglisekeelse giidiga ning seejärel suundume hotelli. Port Elizabeth on suurim linn Ida-Kapimaa provintsis ning tuntud ka kui “Tuuline linn”. Ööbime Port Elizabethi linnas.

6. päev: Port Elizabeth, Garden Route, Wilderness (paadikruiis vaalavaatlusega sisaldub valikulises ekskursioonipaketis, ülejäänu kuulub reisipaketi hinna sisse)

Pärast mõnusat hommikusööki suundume mööda Garden Route’i Tsitsikamma rahvusparki. Külastame kuulsat rippsilda Storms Riveri kohal. See 77 meetri kõrgune sild, mis kõrgub Stormsi jõe punakaspruunide veede kohal, on üks Ida-Kapimaa Tsitsikamma piirkonna populaarsemaid turismiobjekte.Jätkame teekonda Plettenberg Bay poole ning teeme paadikruiisi vaalade vaatlemiseks (kestusega umbes 1 tund 30 minutit, sisaldub valikulises ekskursioonipaketis). Edasi suundume Knysna Wildernessi suunas. Ööbime Wildernessis.

7. päev: Wilderness, George, Oudtshoorn (sisaldub reisipaketis)

Hommikusöök hotellis, millele järgneb sõit mööda George’i ja üle Outeniqua mägede jaanalinnu pealinna – Oudtshoorni. Külastame Cango koopaid, kus toimub giidiga ekskursioon. Cango koopad on kultuuriline ja looduslik vaatamisväärsus Lõuna-Aafrikas. 20 miljoni aasta vanune Cango koobaste süsteem koosneb mitmest peidetud kambrist, mis on süvistatud paksu lubjakivi kihina. Peale seda ootab meid giidiga ekskursioon Cango jaanalinnu farmis, kus saame rohkem teada nende huvitavate lindude kohta. Ööbimine Oudtshoorni linnas.

8. päev: Oudtshoorn, Cape Town (Sõit üles Table Mountainile – sisaldub valikulises ekskursioonipaketis, ülejäänu kuulub reisipaketi hinna sisse)

Hommikusöök hotellis ning seejärel teeme sõidu läbi kuulsa Väikese Karoo mööda R62 teed, kulgedes Calitzdorpi, Ladismithi ja Barrydale’i kaudu Kaplinna. Kõigepealt sõidame köisraudteega üles Table Mountainile (märkus: ekskursiooni toimumise päev võib ilmastikutingimuste tõttu muutuda), mis asub Kaplinna jalamil ja on üks piirkonna populaarsemaid vaatamisväärsusi. Köisraudtee kajutid pöörlevad 360 kraadi, et kõik saaksid nautida mäest üles sõites avanevat võrratut vaadet.
Jõudes Table Mountaini tippu, üllatab teid sealne taimestik ja pisikesed olendid, kes seda kohta koduks peavad. Kaplinn on Lõuna-Aafrika vanim linn, mille kultuuripärand ulatub üle 300 aasta taha. Piirkonna unikaalne maastik muudab enese orienteerumise lihtsaks, kui mäletate, et Table Mountain on teie taga ja Robben Island on teie ees, vaadates põhja, üle Table Bay ja üles Aafrika läänerannikule. Kaplinn hõlmab Vikerkaare Rahva kogu spektrit – kaunid Cape Dutchi talud, tänavatel tantsivad traditsiooniliste tantsudega näojoonistega maalitud tantsijad ning lõhnav Malay toit ja veinid. Pärast seda suundume hotelli, mis asub Kaplinnas.

9. päev: Cape Point, Cape Town (sisaldub reisipaketis)

Hommikusöögi järel suundume Camps Bay laia valge liivaga kaetud rannajoone kaudu Hout Bay sadamasse. Seal ootab meid paadisõit, kus saame vaadata vees mängivaid hülgeid. Seejärel jätkame sõitu mööda kuulsat ja maalilist Chapman’s Peak Drive rannikuteed, naastes Cape Pointi looduskaitsealale. Cape Point (Kaappunt afrikaani keeles) on Lõuna-Aafrika neem, mis moodustab koos Hea Lootuse neemega Cape’i poolsaare lõunatipu. Neem asub Kaplinnast lõuna ja Hea Lootuse neemest ida pool Lääne-Kapimaa provintsis. Sealne värviküllus, kivimoodustised ja rohekassinine meri jäävad alatiseks meelde. Edasi ootab meid sõit mereäärsesse Simon’s Towni vaba aja veetmiseks. Päeva teises pooles ootab meid ees põnev kohtumine pingviinidega Bouldersi rannas. Boulders`i rand kuulub Table Mountaini rahvuspargi koosseisu. Kohtumine pingviinidega on üks lahedamaid kogemusi Lõuna-Aafrikas ning kindlasti midagi, mida peaks kaasama oma ajakavasse seal veedetud aja jooksul. Need Aafrika pingviinid esinevad ainult Lõuna-Aafrika (Lõuna-Aafrika ja Namiibia) rannikualadel. Hetkel on need pingviinid kahjuks väljasuremisohus. Hilisel pärastlõunal saabume tagasi hotelli Kaplinna.

10. päev: Cape Town, Stellenbosch (sisaldub reisipaketis)

Pärast hommikusööki ootab meid Kaplinna linnaekskursioon, mis hõlmab jalutuskäiku värvikas Malai kvartalis, Hea Lootuse lossi külastust ja sõitu Signal Hillile, kust avaneb imeline vaade linna ja selle ümbruse üle. Bo-Kaap (varem tuntud kui Malai kvartal) on piirkond Kaplinnas, kunagine rassiliselt eraldatud ala, mis asub Signal Hilli nõlvadel. See on ajalooline Cape Malay kultuuri keskus linnas.
Edasi suundume Stellenboschi linna, kus saame nautida veini degusteerimist ja keldrituuri Zevenwacht Wine Estate’is, jalutada mööda tänavaid ning veeta veidi vaba aega. Stellenbosch on tuntud oma taastatud Kapi-Hollandi arhitektuuri ja ilusate tänavate poolest, mida kaunistavad majesteetlikud tammed. Üks neist on Braak-väljak, mis eraldati 1703. aastal sõjaväeparaadiks.
Peale seda naaseme hotelli Kaplinnas. Õhtul saate nautida hüvastijätuõhtusööki kohalikus Kaplinna restoranis koos kohalike roogade ja meelelahutusprogrammiga (õhtusöögipaketi soetamisel).

11. päev: Lend tagasi koju

Peale mõnusat hommikusööki naudite vaba aega ja seejärel toimub transfeer Cape Towni lennujaama ning algab tagasilend koju vastavalt lennuplaanile.

12. päev: Saabumine Eestisse

Saabute Tallinnasse enne lõunat kaasas unustamatud muljed sellelt vapustavalt elamusreisilt.

 

Lennuinfo (lennuvedajal on õigus muuta lennuaega meist sõltumatutel asjaoludel):

Turkish Airlines

Tallinn–Istanbul kl 19.55–23.35 | Istanbul–Johannesburg kl 01.35–09.50

Cape Town–Istanbul kl 16.40–04.45 | Istanbul–Tallinn kl 08.00–11.35

 

REISIPAKETIHINNAS SISALDUB:

 • LENNUPILETID Mugav lend Tallinn–Johannesburg; Cape Town–Tallinn (ümberistumisega Istanbulis) ning siselend Johannesburg–Port Elizabeth
 • LENNUNDUSEGA SEOTUD TEENUSED Registreeritud pagas, käsipagas, lennujaama check-in, lennujaamamaksud
 • TRANSFEERID Kaasaegsed, konditsioneeriga bussid.
 • MAJUTUS 9 ööd mugavustega keskklassi hotellides
 • TOITLUSTUS Hommikusöögid hinnas
 • VÄLJASÕIDUD VASTAVALT PROGRAMMILE MUGAVA TURISMIBUSSIGA Panorama Route, Pretoria, Soweto, Port Elizabeth, Garden Route, Wilderness, George, Oudtshoorn, Cape Town, Cape Point, Stellenbosch
 • MEELDIV EESTI KEELT KÕNELEV REISIJUHT Meie reisijuht tutvustab Teile reisiprogrammi ja on reisi vältel Teie jaoks olemas.

Hind ei sisalda:

 • Üheinimesetoa lisamaksu (üksi reisivatele inimestele): 299 EUR/inimene (ühekohalised toad kinnitatakse ainult päringu alusel!)
 • Kohapeal pakutavad lisaekskursioone
 • Isiklikke kulusid, jooke,  lõuna- ja õhtusööke.

Võimalikud lisateenused:

 • Ekskursioonipakett (3. päeva terve päeva kestev loomade vaatlus Krügeri rahvuspargis, 6. päeva paadikruiis vaalavaatlusega, 8. päeva sõit üles Table Mountainile köisraudteega): 219 €/inimene
 • Õhtusöögipakett: 7 õhtusööki hotellis + 6. päeva õhtusöök Cango jaanalinnufarmis + 9. päeva hüvastijätuõhtusöök Kaplinna restoranis kohalike roogadega ja meelelahutusprogrammiga 319 €/inimene
 • Kohapeal pakutavad lisaekskursioonid. Hind sõltub teenusepakkujast ning hooajast. Lähemalt räägib neist meie giid. Ekskursioone ette osta ei ole võimalik. Ekskursioonid väljuvad kui grupis on vähemalt 10 inimest.

Oluline teave:

 • Enne reisi broneerimist palume kindlasti tutvuda viisatingimustega ja kontrollida reisidokumendi kehtivust
 • Riiki sisenemise tingimuste kohta lugege siit: https://reisitargalt.vm.ee/riigid/louna-aafrika/
 • Eesti kodanikule on vajalik Lõuna-Aafrika Vabariiki reisimiseks viisa, mida saab taotleda Lõuna-Aafrika Vabariigi Stockholmi saatkonnast
 • Alternatiivina pakub meie koostööpartner Viisa OÜ viisa vormistamise teenust, mille maksumus on ca 165 € (esitades Nikal Traveli tellimuskinnituse) ning sellisel juhul ei ole vaja isiklikult saata dokumente saatkonda.
 • Eesti kodanikud saavad viisat taotleda mitte varem kui 90 päeva enne kavandatud reisikuupäeva.
 • Vajalikud dokumendid: pass, kehtiv vähemalt 6 kuu peale reisi, passis peab olema vähemalt 2 kõrvuti vaba lehekülge viisa jaoks, 1 värviline passipilt, 1 ankeet DHA-84 vorm / https://www.suedafrika.org/downloads/DHA-84.pdf, edasi-tagasi piletite broneering, hotelli broneeringu kinnitus, tervisekindlustus kogu viisa perioodiks, töökoha garantiikiri (inglise keeles ja mis kinnitab et töökoht säilib reisi vältel või kiri õppeasutusest (inglise keeles), mis kinnitab et isik saab jätkata õpinguid samas õppeasutuses peale reisilt naasmist). Samuti pangaarve ühe kuu väljavõte (inglise keeles) kas internetipangast või pangast.
 • Viisa vormistamise aeg: vähemalt 20 tööpäeva. Viisa saamise periood konsulaadis ei ole reguleeritud. Dokumendid palume esitada hiljemalt 1,5 kuud enne reisi (arvestamata riigipühi). Reisija peaks eeldama, et viisa saab tagasi ligikaudu 1-2 nädalat enne reisi (ka siis, kui reisija esitab dokumendid 3 kuud enne reisi). Dokumente on lubatud esitada mitte varem kui 90 päeva enne reisi.
 • Venemaa kodanikud ei vaja Lõuna-Aafrikasse reisimiseks viisat. Riiki sisenemiseks on vajalik välispass, milles peab olema vähemalt 2 tühja lehte ja mille kehtivusaeg on üle 30 päeva peale reisi lõppu.
 • NB! Saatkond ei aktsepteeri Eesti halli välismaalase passi!
 • Reis ei sobi osalise või täieliku liikumispuudega inimestele.
 • Reis ei sobi alla 12 aastastele lastele!
 • Reisikorraldajal on õigus teha muudatusi päevakavas eeldusel, et reisi kvaliteet ei muutu.
 • Vaktsineerimise info: https://www.vaktsineeri.ee/et/reisivaktsineerimine-ja-ennetus

Vajalikud dokumendid piiri ületamiseks:

Eesti kodaniku pass

Eesti kodanikule on vajalik Lõuna-Aafrika Vabariiki reisimiseks viisat, mida saab taotleda Lõuna-Aafrika Vabariigi Stockholmi saatkonnast.

Pass, milles on vähemalt kaks (2) tühja lehte ja mis kehtib vähemalt 30 päeva pärast Lõuna-Aafrikast lahkumist;
DHA – 84 Viisataotlusvorm – lubatud on ainult must pastapliiats; vastused küsimustele, millele pole vastuseid, peavad sisaldama “N/A” („not applicable“ – „andmed puuduvad“); taotlusvormilt on keelatud lehekülgi kustutada; korrektorite kasutamine on keelatud;
Kaks (2) ühesugust värvilist või mustvalget fotot suurusega 35×45 mm;
Tööandja/kooli/ülikooli ametliku kiri (Kinnitame, et Nimi, Perekonnanimi töötab meie ettevõttes või õpib koolis/ülikoolis) inglise keeles. Pange tähele, et te ei saa seda ise endale kirjutada (Kui olete juhatuse liige, allkiri paneb kas raamatupidaja või teine jutatuse liige);
Kinnitus piisavate rahaliste vahendite olemasolu kohta pangaväljavõtetena, kus on märgitud konto number, panga nimi, konto omanik; viimase kolme (3) kuu arvelduskontolt laekuvad tehingud;
Tervisekindlustuse poliis terveks perioodiks (märkides ära kindlustusseltsi nime, taotleja nime, poliisi numbri ja kindlustuse kestuse);
LAV-i ja tagasisõitu lennupiletite eelbroneeringu kinnitus inglise keeles;
Dokumendid, mis kinnitavad teie Lõuna-Aafrika külastuse eesmärki ja kestust, nt kutse, teekond, elukohabroneerimine jne. Pange tähele, et kui peatute eraisiku juures, peate majutuse broneerimise asemel esitama järgmised andmed:
LAV-i politsei pitseriga kutsekiri;
Lõuna-Aafrika politseipitseriga majutuse omaniku isikutunnistuse koopia (pitser peab olema pandud mitte vanem kui 6 kuud);
Majutuse omaniku elukohta tõendav dokument, näiteks kommunaalmaks;
Majutuse omaniku pangaväljavõtted viimase kolme (3) kuu kohta.

Kõik taotlusvormid tuleb täita musta tindiga ja kõik tõendavad dokumendid peavad olema inglise keeles ja esitatud iga taotleja kohta paberkandjal.

Kohustuslik tervise- ja reisikindlustus kogu reisi perioodiks

Viisa vormistamise aeg: vähemalt 20 tööpäeva. Viisa saamise periood konsulaadis ei ole reguleeritud. Dokumendid palume esitada hiljemalt 1,5 kuud enne reisi (arvestamata riigipühi). Reisija peaks eeldama, et viisa saab tagasi ligikaudu 1-2 nädalat enne reisi (ka siis, kui reisija esitab dokumendid 3 kuud enne reisi). Dokumente on lubatud esitada mitte varem kui 90 päeva enne reisi.

Täiendavate küsimuste korral pöörduge palun lähimasse Lõuna-Aafrika Vabariigi saatkonda.

Välisministeerium soovitab end registreerida enne reisi siin:
https://reisitargalt.vm.ee/registreeri-reis/

Riiki sisenemise tingmuste kohta lugege siit: https://reisitargalt.vm.ee/riigid/louna-aafrika/

Lapsega reisimine

Lapsega reisival täiskasvanul, kes ei ole lapse seaduslik hooldaja (näit. vanavanem, peretuttav jne), peaks reisil kaasas olema lapse vanemate ühine nõusolek. Sama kehtib juhul, kui lapsega reisib vaid üks lapsevanematest. Volituse näidise ja lisainfo lastega reisimiseks leiate järgmisel lingil https://reisitargalt.vm.ee/lastega-reisimine/. Kui reisite alaealise lapsega, kelle perekonnanimi erineb temaga koos reisiva täiskasvanu perekonnanimest, on piiriületuseks vaja notariaalset kinnitust.

Informatsioon ja nõustamine nakkushaiguste riskipiirkondade ja vaktsineerimissoovituste kohta https://www.terviseamet.ee/et/nakkus-haigused/tervishoiutootajale/nakkushaigustesse-haigestumine

VASTUTAV REISIKORRALDAJA:

NIKAL TRAVEL OÜ

Tatari 16-19, Tallinn 10116

Registrikood: 12440939
NB! Vaata reisitingimusi
Reisikorraldaja Nikal Travel | Reisitingimused »

Nikal Travel

NIKAL TRAVEL OÜ Tatari 16-19 Tallinn Harjumaa 10116

Registrikood: 12440939
Asutatud: 19.03.2013
Telefon: 6640064
E-post:info@nikal-travel.ee
Koduleht: www.nikal-travel.ee
NB! Vaata reisitingimusi    
sulge
Sihtkoht

louna-aafrika-vabariik

Lõuna-Aafrika Vabariik

insurance image

Tee reisikindlustus!

Kindlustunne on reisimisel ülioluline. Küsi Sulle sobivaima reisikindlustuse pakkumist oma reisikonsultandilt või vormista reisikindlustus ise.

save money image

Maksa tasapisi!

Vaba raha ei ole võtta, aga head pakkumist ei taha raisku lasta? Appi tuleb järelmaks, mis võimaldab reisi eest tasuda osade kaupa.

Küsi pakkumist:

 • Reis Hind
 • Hidden
 • This field is for validation purposes and should be left unchanged.