Kuala Lumpur-Langkawi ★★★★

Malaisia, Kuala Lumpur

UUS!

Kuala Lumpur/Melaka/Penang 6 ööd – Langkawi 4 ööd

Aurinko kombineeritud Malaisia reisi käigus saab kogeda modernse suurlinna Kuala Lumpuri melu näha ajaloolist sadamalinna Melakat, viibida idamaiste kultuuride kokteilsaarel Penangil ja nautida rahulikku rannapuhkust Langkawil. Kuala Lumpuris saab südamest šopata, Langkawi paradiisirandadel mõnusalt peesitada.

Suurlinna pilvelõhkujad ja ostuvõimalused

Ülisoodsa hinnatasemega Kuala Lumpur on ostlejate paradiis – lisaks hiigelsuurtele kaubanduskeskustele leidub nii värvikirevad Little India basaare kui Chinatowni elavaid ööturge. Kaubavalik varieerub lihtsast malai käsitööst moemajade trendikaimate kollektsioonideni. Kuala Lumpuri keskuse arhitektuur on segu britiaegsest koloniaalstiilist, islami ehituskunstist ning modernsetest pilvelõhkujatest. Linna sümboliks on taeva poole kõrguvad Petronase kaksiktornid. Kuala Lumpur koosneb mitmest täiesti eri-ilmelisest linnaosast, samas on linn piisavalt kompaktne mugavaks jalgsi ringiliikumiseks. Õhtuid veedetakse linna nn Kuldse Kolmnurga piirkonna pubides, diskoteekides, karaoke- ja kokteilibaarides ning malai rahvusprogrammiga restoranides.

Sihtkoha eelised
 • Multikultuurne linn roheluses
 • Erakordselt head ostuvõimalused
 • Põnevad vaatamisväärsused nii keskuses kui selle lähiümbruses
 • Mitmekesine restoranivalik

Rahulik puhkuseparadiis Andamani meres

Langkawi saare roheluses ootab teid mugav hotell ja kookospalmidega ääristatud liivarannad, mis sobivad ülihästi ka lastega peredele. Langkawi puhkuserahu ei riku miski. Sümpaatset ja rahulikku atmosfääri vürtsitavad erinevad Langkawi rahvusgrupid: malaid, hiinlased ja hindud. Ka saare restoranide menüüst saate vastavalt tujule valida kas malai, hiina või india roa. Päikest võib nautida lisaks kaunitele liivarandadele ka luksusliku katamaraani pardal või Langkawi rannikuäärsetel satelliitsaartel.

Sihtkoha eelised
 • Pikad, kaunid ja rahulikud rannad
 • Lai valik rahvuskööke
 • Heatasemeline golfiväljak

LENNUD JA LENNUJAAMATRANSFEERID

Lennud Tallinn-Istanbul-Kuala Lumpur-Istanbul-Tallinn Turkish Airlines’iga, Penang-Langkawi laevaga (kestus u 3 t), Langkawi-Kuala Lumpur siselennuga (kestus u 1 t ja 10 min).

Kuupäev Suund Väljumine Saabumine
02.03.2020  Tallinn-Istanbul  18:10  22:30
03.03.2020  Istanbul-Kuala Lumpur  01:45 17:15
07.03.2020 Penang-Langkawi 14:00 17:00
13.03.2020 Langkawi-Kuala Lumpur 19:40 20:50
13.03.2010 Kuala Lumpur-Istanbul  23:40 06:20+1
14.03.2020 Istanbul-Tallinn 09:40 12:00

+1 saabumine järgmisel päeval

Transfeer Kuala Lumpuri rahvusvahelisest lennujaamast hotelli kestab sõltuvalt liiklusoludest 1-1,5 t.
Pisikeses Langkawi lennujaamas on tax free kauplus, kohvik, kaks restorani, rahavahetus ning sularahaautomaadid.

REISI PROGRAMM

Esmaspäev, 02.03. Õhtul lend Tallinn-Istanbul ning öösel lend Instanbul-Kuala Lumpur

Teisipäev, 03.03 Saabumine Kuala Lumpurisse. Maandume kell 17:15 Kuala Lumpuri lennuväljal ning sõidame hotelli Ibis****. Check-in ja vaba õhtu.

Kolmapäev, 04.03 Kuala Lumpuri linnaekskursioon. Peale hommikusööki hotellis alustame päeva Batu koobaste külastusega, kuhu jõuame ülesmäge mööda 272 trepiastet. Koobastes paikneb hindu jumalate armee juhile – Muruganile pühendatud tempel. Kuala Lumpuri linnaekskursiooni käigus näeme kontrastina nii moodsaid pilvelõhkujaid kui koloniaaalhooneid. Teeme pildistamispeatuse kuningapalee ning Petronase tornide juures, näeme Rahvusmonumenti, möödume järveaedadest, külastame Iseseisvusväljakut ning keskturgu. Käime maailma suurimate hulka kuuluvas Selangori tinatehases, kus meile tutvustatakse tina valamist, poleerimist, graveerimist jpm. Ööbimine hotellis Ibis****.

Neljapäev, 05.03 Kuala Lumpur / Melaka. Peale check out-i ja hommikusööki hotellis suundume ühte Malaisia vanimatest sadamalinnadest – Melakasse (sõiduaeg u 2,5 tundi). Melaka peamiseks sümboliks on Christchurch ehk 18.sajandil roosadest hollandi telliskividest ehitatud kirik. Näeme ka UNESCO maailmapärandisse kuuluvas linnas Aasia vanimat hollandlaste ehitatud hoonet – 17.sajandist pärit Stadhuys’i. Kohe selle kõrval asuvad Porta de Santiagi kindluse varemed. Püha Pauluse mäekünkal paikneva samanimelise kiriku varemed pärinevad juba 14.sajandist. Selle ehitas Portugali kapten ning oli kasutusel kuni 16.sajandini, mil hollandlased mäejalamile omaenda kiriku püsti panid.  Näeme nn Harmooniatänaval nii templeid kui mošeed. Peale lõunapausi (lisatasu) saame melaka ajaloolisi hooneid ka jõekruiisil imetleda. Ööbime Melaka hotellis Hatten****.

Reede, 06.03 Melaka / Kuala Lumpur. Peale check-outi ja hommikusööki Melaka hotellissõidame tagasi Kuala Lumpurisse. Teel külastame Malaisia administratiivkeskust – Putrajayat. Näeme Kagu-Aasia kõrgeima kupliga Putra mošeed, mis mahutab u 15 000 palvetajat. Perdana Putra on Putrajaya kroonijuveel ning Malaisia peaministri kontor. Vaba pärastlõuna, check-in ja ööbimine hotellis Ibis****.

Laupäev, 07.03 Kuala Lumpur / Penang. Peale hommikusööki Kuala Lumpuri hotellis võtame bussiga suuna Penangi saarele (u 5 tundi), mis kuulub samuti UNESCO maailmapärandi hulka. Teel peatume kuninglikus Kuala Kangsari linnas, kus näeme kaunist kuldsete sibulakujuliste kuplitega Ubudiah mošeed, imposantset valgest marmorist kuninglikku residentsi – Iskandariah paleed ning Istana Kenangani ehk Mälestuste paleed – so suurepärane malai puitarhitektuuri näide, mis on ehitatatud ilma ühegi naelata. Check-in ja ööbimine hotellis Holiday Inn Resort Hillview****.

Pühapäev, 08.03 Penang. Peale hommikusööki hotellis külastame liblikafarmi, kus imetleme eksootilisi ja haruldasi liblikaid, näeme liblikainkubaatorit ja käime looduskaitsealuste liblikate muuseumis. Seejärel läheme sajandivanusesse botaanikaaeda, kus tutvume
looduskaitsealuste taimeliikidega ning näeme aias elavaid ahve. Pealelõunal teeme pildistamispeatuse Fort Cornwalli kindluses ning jalutame Penangi pealinna Georgtowni hiinalinnas. Käime rikkalikult kaunistatud Khoo Kongsi hiina templis. Vaba pärastlõuna, ööbimine hotellis  Holiday Inn Resort Hillview****.

Esmaspäev, 09.03 Penang-Langkawi. Peale hommikusööki hotellis check-out ning sõit sadamasse. Seilame praamiga Penangi saarel Langkawile (u 2 tundi). Check-in hotellis Berjaya Langkawi Resort ****.

Teisipäev, 10.03. Langkawi. Rannapuhkus, lisatasu eest võimalik osaleda ekskursioonidel. Majutus hommikusöögiga hotellis Berjaya Langkawi Resort ****.
Kolmapäev, 11.03. Langkawi. Rannapuhkus, lisatasu eest võimalik osaleda ekskursioonidel. Majutus hommikusöögiga hotellis Berjaya Langkawi Resort ****.
Neljapäev, 12.03. Langkawi. Rannapuhkus, lisatasu eest võimalik osaleda ekskursioonidel. Majutus hommikusöögiga hotellis Berjaya Langkawi Resort ****.
Reede, 13.03. Langkawi-Kuala Lumpur. Check-out Langawi hotellist, transfeer lennujaama ning lend Penang-Kuala Lumpur. Õhtul lend Kuala Lumpur-Istanbul.
Laupäev, 14.03. Hommikul lend Istanbul-Tallinn. 12:00 saabumine Tallinna lennuväljale.

AURINKO ESINDAJA SIHTKOHAS

Saabumisjärgselt viib Aurinko reisiesindaja läbi transfeeri ja infotunni, mille toimumise kellaaja teatab esindaja teile transfeeril. Infotunnis saab teavet nii sihtkoha kui ekskursioonide kohta ning toimub registreerumine lisatasulistele ekskursioonidele. Aurinko esindajaga saab ühendust ka telefoni teel. Esindaja mobiiltelefoni numbri avaldame vahetult enne reiside algust.

HINNAS SISALDUB

 • Lend Tallinn-Istanbul-Kuala Lumpur-Istanbul-Tallinn (Turkish Airlines, turistiklass)
 • Laevapilet Penang-Langkawi ( u 3 tundi)
 • Siselennupilet Langkawi-Kuala Lumpur (u 1 tund ja 10 min)
 • Majutus hommikusöökidega 4* hotellides: 3 ööd Kuala Lumpuris, 1 öö Hattenis, 2 ööd Penangil, 4 ööd Langkawil
 • Vaatamisväärsuste piletid
 • Kogu reisi vältel Aurinko eestikeelne giid-reisisaatja

HINNALE LISANDUB

 • Lõuna- ja õhtusöögid
 • Majutus üheses toas
 • Reisikindlustus
 • Langkawi saarel lisatasulised eksursioonid

NB! Reisi toimumine oleneb osalejate arvust.

Hotellid

Ibis/Hatten/Holiday Inn Resort Hillview

03.-04.03 kaks ööd Kuala Lumpuri hotellis Ibis****
05.03 üks öö Melaka hotellis Hatten**** 
06.03 üks öö Kuala Lumpuri hotellis Ibis**** 
07.-08.03 kaks ööd Penangi hotellis Holiday Inn Resort Hillview**** 

Hinnas sisaldub

1) Ibis: standardtuba; Hatten: juuniorsviit; Holiday Inn Resort: mäevaatega tuba hommikusöögiga
2) Ibis: deluxe tuba; Hatten: deluxe sviit; Holiday Inn Resort: merepoolne tuba hommikusöögiga

Lisatasu eest

1) Kahene tuba ühele inimesele.

Berjaya Langkawi Beach & Spa Resort 

Berjaya Langkawi Beach & Spa Resort on ideaalne paik rahuliku troopikapuhkuse ning öiste džunglihäälte nautimiseks. Hotell paikneb kaunis Burau Bay rannas, kus lisaks päevitamisele-ujumisele saab tegeleda ka veespordiga. Hotellist u 1 km kaugusele jääb Oriental Village, mille keskel laiub hiiglaslik järv. Oriental Village’is on köisraudtee, millega saab sõita Langkawi kõrguselt teisele – Mount Mat Chinchangi mäele (709 m üle merepinna). Köisraudtee tipus on Sky Bridge ehk 1,8 m laiune sild, mida mööda kõndides avanevad parimad vaated üle kogu saare ning seda ümbritseva mere. Siin on ka kunstigalerii, rõiva-, käsitöö- ja ja suveniirikauplused ning mõned restoranid. Hotellikompleks koosneb arvukatest traditsioonilistest malai stiilis majakestest ning peahoonest. Territooriumil on suured kõrguserinevused ning soovi korral saab ringi sõita ka hotelli tasuta mikrobussiga. Hotellis on 4 restorani ja 3 baari, üldruumides wifi, internetinurk, minimarket. Kaunil, avaral basseinialal on täiskasvanute ja lastebassein ning jacuzzi. On olemas ka basseinirätikud. Tervisekeskuses on väike jõusaal, saun ning tasulised ilu- ja terviseprotseduurid. Hotellis on 2 tenniseväljakut ning soovi korral saab rentida jalgratast.

Hinnas sisaldub

 • Aiavaatega bangalotuba (u 32 m2), hommikusöök
 • Modernsed, kirgastes värvitoonides sisustatud toad paiknevad aia roheluses. Puitpõrandaga toas SAT-TV, minibaar, föön, üks lai või kaks eraldi voodit.

Lisatasu eest

1) Bangalo ühele inimesele
2) Merepoolne bangalotuba

SIHTKOHAINFO KUALA LUMPUR

Aktiivne puhkus

Linnast u 20 km kaugusel paikneb Bukit Jalili spordikeskus, kuhu saab sõita Sri Petalingi suunduva rongiga.

Golfiväljakud

The Royal Selangor Golf Club on Malaisia vanuselt teine golfiväljak.

Hea teada

Apteegid ja arstiabi

Apteeke leidub kõigis suuremates ostukeskustes. The Weld ja Pavillion firma apteegid asuvad tavaliselt Watsons- ja Farmasi Guardian esmatarbekaupade poodide juures. Apteegid on avatud iga päev kell 10:00-21:00. Arsti saab kutsuda Aurinko esindaja või hotelli retseptsiooni kaudu. Ravimid saab enamasti osta otse arstilt. Maksmine kohapeal sularahas. Tervisekindlustuse ja tsekkide olemasolul saab raha Eestisse naastes kindlustuselt tagasi. Linnas on mitmeid riigi- ja erahaiglaid.

Krediitkaardid ja rahavahetus

Visalla ja MasterCardiga saab nii sularahaautomaadist kui pangast raha välja võtta. American Expressiga saab maksta vaid hotellides ja suuremates kauplustes. Visa Electroniga saab maksta paljudes kauplustes ja restoranides. Hotelli deposiidi korral tuleb esitada siiski krediitkaart, deebetkaart selleks ei sobi. Pangad on avatud E-R kell 9.30–16.00, L kell 9.30–11.30/12. 00. Pangad on suletud iga kuu esimesel ja kolmandal laupäeval.

Reisile kaasa

Lisaks suverõivastele võiks kaasas olla mõni pikkade varrukatega riietusese, sest kohalikud armastavad siseruumid väga külmaks konditsioneerida. Kindlasti peaks kaasas olema mugavad jalanõud, päevituskreem ning vihmakeep- või vari võimalike troopiliste vihmahoogude tarvis.

Jootraha

Enamikes hotellides ja restoranides lisatakse arve summale 16 % teenustasu, kuid jootraha on kombeks jätta sellegipoolest. Pisut meelehead ootavad hea teeninduse eest ka hotelliteenindajad ning ekskursioonibusside juhid. Pakikandjale on sobilik anda 1–2 MYR/koti kohta.

Transport

Kuala Lumpuris on tiheda liikluse tõttu kõige mugavam liigelda jalgsi või taevarongiga (skytrain).

Bussid
Bussid sõidavad ajavahemikus 9–23. Pileti hind alates 0,60 MYR. Bussid on üldiselt rahvast pungil ning ummikute tõttu tihti graafikust maas.

Linnasisene raudtee
LRT kergraudteeliinid Putra, Star ning KTM Komuter sõidavad keskuses ja selle lähiümbruses. Piletikassast tuleb enne sõitu soetada pilet. KL Monorail sõidab keskuses ajavahemikus 6–24.

Takso
Taksosõit on soodne. Taksod on varustatud taksomeetriga, kuid enne sõitu tuleks kontrollida, et juht selle ka sisse lülitab. Pikemate sõitude puhul tuleks hinnas eelnevalt kokku leppida.

Sisseostud

Kuala Lumpur on suurepärane ostuparadiis. Sisseoste saab teha hiigelsuurtest, modernsetest kaubanduskeskustest alates Hiinalinna värvikate basaarideni. Esindatud on kõik rahvusvahelised kaubamärgid. Reisilt tuuakse kaasa rõivaid, kingi, elektroonikat, optikakaupu, tinatooteid, maiustusi, maitseaineid, batikatehnikas käsitööd.

Ostutänavad- ja keskused
Parimad ostutänavad on Jalan Sultan Ismail, Jalan Bukit Bintang, Jalan Imbi ja Jalan Tuanku Abdul Rahman ning Petronas kaksiktornide esine ala. Luksuslikke brändikaupu müüakse mh Petronase kaskiktornide alumisel korrusel paiknevas Suria KLCC-s ning Starhill- ja Pavilion-ostukeskustes. Bukit Bintangi nurgal paiknev  Plaza Low Yat on spetsialiseerunud elektroonikakaupadele. Soodsama hinnaga kaupu leiab näiteks Bukit Bintang Plaza ja Sungwei Wang Plaza kaubanduskeskustest.

Turud
Central Market – müüakse suveniire ja käsitööd.
Jalan Petalingi tänaval, Chinatowni basaaril kaubeldakse varavalgest hilisõhtuni.
Indiapärane turg Saturday Night Market (kohalike hulgas tuntud kui Sunday Market) töötab Jalan Tuanku Abdul Rahmanil tänaval laupäeva õhtul kella 18:00st kuni pühapäeva hommikuni.

Restoranid ja meelelahutus

Kuala Lumpuri ostukeskustest leiab soodsad toiduturud, restoranivalik on külluslik ja mitmekesine. Menüüs leidub pea kõikide Kaug-Ida piirkondade roogi. Malai köögile on iseloomulikud erinevad karriroad. Tüüpilisteks hõrgutisteks on satay vardad ning mitmesugused laksa-supid.

Ööelu
Kuldse kolmnurga piirkonna ööelu on mitmekesine: kokteili-, elava muusika- ja karaokebaarid, pubid ja ööklubid. Siin asuvad ka traditsioonilise malai tantsuprogrammiga restoranid.

SIHTKOHAINFO LANGKAWI

Aktiivne puhkus

Langkawil saab ratsutada, tennist ja squashi mängida, jalgrattaga sõita. Korraldatakse juhendajaga džunglimatku ning lähiümbruse saartele snorkeldamis- ja sukeldumisretki.

Vaatamisväärsused

Saarel on kolm koske –  TemuruDurian Perang ning Seven Wells. Langkawi kõrgeim tipp on 881 m üle merepinna kõrguv Gunung Raya, mille tipust avanevad suurepärsed vaated ümbruskonnale. Mäe otsa saab sõita kas rendiauto või taksoga. Pulau Dayang Buntingil ehk Lapseootel Neiu saarel on kaunis järv – Tasak Dayang Bunting. Kuahist u tunniajalise paadisõidu kaugusel paikneb Pulau Payar’i  saar, mille kirgas rannikuvesi sobib ideaalselt sukeldumiseks ja snorkeldamiseks. Näha võib hulgaliselt kalu ja muid mereelanikke, kuid koralle siinkandis ei ole. Külastamisväärt on ka paljud teised Langkawi lähiümbruses paiknevad väikesaared. Pantai Cenangi Underwater World Langkawi akvaariumis on üle 5000 kalaliigi ja muu mereeluka ning pingviinid. Lennujaama lähistel paiknevas Atma Alami käsitöökeskuses saab jälgida batikatoodete valmistamist. Saare linnupargis on erinevaid liike u 150. Galeria Perdana kingimuuseumis eksponeeritakse Malaisia endisele peaministrile Mahathirile ja tema abikaasale toodud kingitusi. Kuahi linna Kotka-väljakul on 20 m kõrgune kotka kuju, Legendide pargis tehisjärv ning kohalike muistenditega seotud skulptuurid. Köisraudteega saab sõita Matcincangi mäe tippu (709 m), kust avanevad kaunid vaated ümbruskonnale. Pileti saab osta vaid sularaha eest. Tuulistel päevadel köisraudtee ei tööta. Köisraudtee kõrval asub Oriental Village keskus, kus leidub TAX-FREE kauplusi, mõned restoranid ning saare ainus elevant.

Sisseostud

Langkawi saar kuulub TAX FREE tsooni, seega saab siit soodsalt alkoholi, sigarette, kosmeetikat ning optikakaupu osta. Pealinn Kuahis on 3 ostukeskust. Mitmel poole üle kogu saare toimuvad värvikirevad toiduturud. Kuahis toimub turg kolmapäeva ning laupäeva õhtuti alates kella 17:.00st, Padang Matsirati külas pühapäeviti ning Temuyongi külas neljapäeva õhtuti.

Ostupaigad
Saare suurim ostukeskus Langkawi Fair paikneb Kuahi linna rannatänaval. Keskuses on näiteks Body Shop, Clarks, apteek Guardian ning supermarket. Reisisadamas on ostukeskus Jetty Point, kus müüakse jalanõusid ja optikakaupu. Siin on ka keeglisaal,  Starbuck’si kohvik ning Visa sularaha-automaat. Neljakorruselises Hiina kaubamajas Teow Soon Huat müüakse rõivaid, kodu- ja toidukaupu. Uusim kaubanduskeskus on Kuahi keskuses paiknev Parade, kus on elektroonika-, jalatsi- ja rõivakauplused.

Pantai Cenangi suurima alkoholi – ja kosmeetikavaliku leiab akvaariumi lähistelt. Pantai Cenangil on ka ostukeskus Cenang Mall, kus on arvukalt pisikesi poekesi, kohvikuid ning mõned restornid. Langkawi lennuväljal on hea kosmeetikavalik.

Restoranid ja meelelehutus

Langkawil on mitmekülgne restoranivalik ning soodsad hinnad. Einestada võib nii tänavaturul kui kõrgtasemel restoranis. Pakutakse nii India, Hiina, Tai kui Euroopa roogi. Cenangi küla peatänaval leidub hulgaliselt restorane ning rannas on mõned baarid, mis töötavad ka peale päikeseloojangut.

Rannad

Langkawil on rahulikud liivarannad. Cenangi ja Tengahi randade lähiümbruses on palju söögi- ja joogikohti. Piltilus Tanjung Rhu rand paikneb saare kirdeosas. Väiksemates randades ei ole päevitustoole ega varje ning söögi- ja joogikohti. Merepõhi on üldiselt laugelt sügavnev. Randades saab skuutrit, kanuud, purjelauda rentida, langevarju või banaanipaadiga sõita. Mõõna ajal taandub meri kaldast eemale, tõus ja tuuled võivad rannikuvette meduuse kaasa tuua.

Hotellikategooria

★★★★

Majutus

De Luxe tuba kahele, kahene standardtuba

Ööde arv

10

Reisikorraldaja Aurinko | Reisitingimused »

Aurinko

Aurinko OÜ Pärnu mnt 10 Tallinn Harjumaa 10148

Registrikood: 10745250
Asutatud: 21.03.2001
Telefon: 6667630
E-post: info@aurinko.ee
Koduleht: www.aurinko.ee
NB! Vaata reisitingimusi    
sulge
Toitlustus

hommikusöögiga

Märkus: Informatsioon hotelli kirjelduse, teenuste ja hindade kohta võib muutuda. Kõige ajakohasemat infot saad reisikonsultandilt, TripAdvisorist või hotelli kodulehelt.

Malaisia

Kuala Lumpur

insurance image

Tee reisikindlustus!

Kindlustunne on reisimisel ülioluline. Küsi Sulle sobivaima reisikindlustuse pakkumist oma reisikonsultandilt või vormista reisikindlustus ise.

save money image

Maksa tasapisi!

Vaba raha ei ole võtta, aga head pakkumist ei taha raisku lasta? Appi tuleb järelmaks, mis võimaldab reisi eest tasuda osade kaupa.

Küsi pakkumist

 • Vali eelistatud kuupäev ⤵
  või leia soodsaim väljumine
  Reis Ööd Hind
 • This field is for validation purposes and should be left unchanged.