Lihavõtted Zagrebis

2018. a kevade lihavõtted on teil võimalik veeta kevadises Zagrebis! Horvaatia pealinn - miljonilinn Zagreb - on ühtlasi riigi suurim linn, mis laiub Sava jõe kallastel ja Medvenica mäe jalamil. Uhkelt üle Zagrebi kõrguv Medvednica kaitseb linna külmade põhjatuulte eest ning pakub ajaveetmisvõimalusi igaks aastaajaks. Talvel saab siin suusatada ning soojemal ajal matkata, piknikku pidada jm moel värskes õhus aega veeta. Lisaks sellele avaneb mäelt kaunis vaade ümbruskonnale. Zagrebis on kirev kultuuri- ja kunstielu- põnevad muuseumid ja kunstigaleriid, teatrietendused ja kontserdid, spordi- ja meelelahutusüritused. Lisaks sellele kaunis arhitektuur, head restoranid, külastajatest tulvil õdusad kohvikud. Jaruni jõe äärsetest diskoteekides tantsitakse varajaste hommikutundideni. Lihavõtted on üks tähtsamaid Horvaatia riigipühi, mil toimuvad rongkäigud ja jumalateenistused ning saab proovida kohalikke lihavõtteroogi. Märtsiks on krõbedam talvekülm juba möödunud, restoranide-baaride väliterrassid soodsa ilma korral avatud ning linnapargid ja aiad kevadises õitemeres.


Kampaania tingimused

Aurinko Zagrebi lihavõttereis toimub neljapäevast esmaspäevani 29.03-02.04.2018.

Sihtkoha eelised:

 • Massiturismist üleujutamata miljonilinn
 • Huvitavad lihavõttesündmused
 • Põnev kultuurielu, Austria-Ungari arhitektuur
 • Balkani köök ja veinid
 • Sõbralikud inimesed, mõnus atmosfäär

Reisipaketi hinna sisse kuulub:

 • lennupilet Tallinn–Zagreb–Tallinn
 • transfeer lennujaamast hotelli ja hotellist lennujaama;
 • ööbimine valitud hotellis valitud ööde arvuks;
 • toitlustamine vastavalt valitud paketile;
 • eestikeelse esindaja teenused sihtkohas;
 • lennujaamamaksud.

Tingimused:

Pane tähele:

 • Kuivõrd saabumine Zagrebisse on varahommikul, kuid check-in on rahvusvaheliste hotellireeglite kohaselt alates kell 14:00 (vabade tubade olemasolul saab toa ka varem), siis kuulub reisipaketi hinna sisse varajane hommikusöök Zagrebi keskuse restoranis.
  Samas restoranis leiab aset ka infotund, kus Aurinko reisiesindajad tutvustavad kohalikke vaatamisväärsusi ning ekskursiooniprogrammi. Ekskursioonid tuleks ette broneerida juba Eestis, sest kohapeal saab ekskursioonidele vaid vabade kohtade olemasolul ning kohtade arv ekskursioonibussides on piiratud. Ekskursioonid tulevad müüki hiljemalt augustis.
  Peale hommikusööki ja infotundi järgneb u paaritunnine Zagrebi jalgsi linnaekskusrioon, mis sisaldub ekskursioonipaketi hinnas!
  Peale ekskursiooni transfeer hotellidesse ja check-in.

 

Hea teada:

Arstiabi

Arsti saab kutsuda hotelli retseptsiooni kaudu.

Joogivesi

Kraanivee joomine ei ole keelatud, kuid soovitatakse kasutada pudelivett.

Raha ja krediitaakrdid

Horvaatia rahaühik on KUNA e HRK (kasutusel on ka lühend KN). 1 euro eest saab u 7,4 kunat. Rahavahetuspunktid on olemas nii lennujaamas, postkontorites kui pankades. Pangaautomaate (bankomat) on piisavalt. Igapäevane sularahas maksmine toimub kunades. Tihti saab nt turgudel või erataksodes maksta ka eurodes, aga sel juhul tuleb arvestada kehva kuna-euro kursiga. Kasutusel on rahvusvaheliselt tuntud pangakaardid (Visa, Mastercard, American Express).

Jootraha

Horvaatias on kombeks hea teeninduse eest jootraha jätta. Ekskursioonibussi juhile võib päeva lõpus anda u 10 HRK, puhkusenädala lõppedes toateenijale u 40–50 HRK/päeva kohta.

Turvalisus

Horvaatia on turvaline maa, kuid järgida tuleks siiski tavapäraseid turvameetmeid. Ärge jätke isiklikke esemeid järelvalveta ning hotellitoas rentige oma asjade hoidmiseks seif. Kohalikud elanikud on reeglina väga sõbralikud ja abivalmid, pildistamiseks ja filmimiseks on siiski viisakas luba küsida. Üldine hädaabinumber on 112.
NB! Politseinikke ja sõjaväelasi, k.a militaarobjekte ei ole lubatud pildistada ja filmida.

Helistamine

Suuremad netioperaatorid on METRONET ja ISKON. Horvaatias on nii internetikohvikuid kui ka wifi levi.

Turismimaks
Zagrebi hotellides on kehtestatud turismimaks 1 euro in/öö, mis sisaldub Aurinko reisipaketi hinnas.

Ekskursioonid:

 • Zagrebi linnaekskursioon Paaritunnise Zagrebi jalgsiekskursiooni käigus külastame ajast aega Aadria mere ja Kesk-Euroopa kaubateede sõlmpunktis paiknenud linna olulisemaid vaatamisväärsusi. Imetleme ülalinna kauneid barokkhooneid ning värvilise katuse ning ajalooliste vappide poolest poolest tuntud Püha Markuse kirikut. Külastame uusgooti arhitektuuripärli – kaksiktoridega Zagrebi katedraali, südalinnas peetavat Dolaci taluturgu, Austria-Ungari stiilis hoonetega Zagrebi keskväljakut (Ban Jelacici), nn Kiviväravat (Stone Gate)-üht neljast keskaegse Zagrebi linna väravast. Kestus: u 2 tundi. Ekskursioonipäev: Neljapäev. Hind: Sisaldub paketi hinnas.
 • Plitvice järvede rahvuspark UNESCO maailpapärandi nimistusse kuuluv Horvaatia vanim rahvuspark – Plitvice, on maaliline järvede, koskede, tihedate metsade ja pehme sambla muinasjutumaailm.  16 koskede ja jugadega ühendatud järve vee värvus varieerub türkiissinisest rohelise ja hallist helesiniseni. Vee värvus sõltub päikesevalguse langemisest järevele ning mineraalainete hulgast vees. Ujumine Plitvice järvedes pole lubatud. Mineraalirikas vesi tungib läbi kaljude ning moodustab karstikoopaid. Plitvices paikneb Horvaatia kõrgeim kosk – 78 m kõrguselt alla langev Veliki Slapt. Plitvices on rikkalik taime- ja loomariik. Lausa 70 taimeliiki on endeemilised. Järved kubisevad kaladest, mida jahivad vee kohal tiirutavad haigrud. Lisaks haigrutele lehvivad järvede kohal liblikapilved. Loomadest võib siinsetes metsades kohata hirvi, hunte, karusid ja metssigu. Looduse ilu saab nautida mööda puitsildasid jalutades, paadi või bussiga sõites. Kestus: Terve päev. Ekskursioonile kaasa: Soovitame kanda mugavat riietust ja sportlikke jalanõusid.

 • Ljubljana ja Postojna koopad Hea võimalus külastada ka naaberriik Sloveeniat, mille pealinn Ljubljana jääb Zagrebist vaid 140 km kaugusele. Tutvume rohelusse uppuva ning smaragdrohelise Ljubljanica jõe kaldal paikneva linna tähtsamate vaatamisväärsustega. Seejärel suundume ühe Sloveenia olulisima vaatamisväärsuse juurde – Postojna koobastesse. 115 m sügavusel maapõues paiknevad 24 km pikkusel maa-alal laiuvad karstikoopad uuristas kaljudesse Pivka jõgi. Koobaste külastus algab rongisõiduga, peale mida läheme u 1,5 km pikkusele jalutuskäigule. Imetleme sajandite jooksul tekkinud maa-aluseid stalagmiite ja stalaktiite ning nende ühinemisel kujunenud kauneid kivisambaid. Koobaste õhutemeperatuur on aastaringselt 8-10 plusskraadi ning õhuniiskus 95%. Kestus: Terve päev. Ekskursioonile kaasa: Soovitame kanda sooja riietust ja sportlikke jalanõusid.

Reisikorraldaja andmed:

Aurinko OÜ
Registrikood: 10745250
Aadress: Pärnu mnt 10, Tallinn
Kontakt: tel 666 7630, e-post info@aurinko.ee, koduleht www.aurinko.ee
Reisitingimused

insurance image

Tee reisikindlustus!

Kindlustunne on reisimisel ülioluline. Küsi Sulle sobivaima reisikindlustuse pakkumist oma reisikonsultandilt või vormista reisikindlustus ise.

save money image

Maksa tasapisi!

Vaba raha ei ole võtta, aga head pakkumist ei taha raisku lasta? Appi tuleb järelmaks, mis võimaldab reisi eest tasuda osade kaupa.

Küsi kampaania pakkumist

 • Sinu valik:
  %%TITLE%% (%%DESTINATION%%), %%DATE%%, %%PRICE%%

 • This field is for validation purposes and should be left unchanged.